БРОВАРИ +3
НБУ USD 28.47

ЧИ ПОТРІБНА ШКОЛА БРОВАРАМ: для вирішення питання знадобилось дві позачергові сесії

Будівництво молодшої ланки школи №10 активно стартувало минулого року. Наступної осені заклад, за планом, має приймати перших школярів. Однак, у вересні відбувся новий тендер, змінилась сума договору з підрядником та з’явилась необхідність кредитування. Скільки нині коштує будівництво школи і як депутати погоджували кредит на добудову закладу протягом двох сесій, читайте у матеріалі «Громадського ревізора»

Проект сучасної школи

Початкова школа молодшої ланки ЗОШ №10 розрахована на 960 учнів (32 класи по 30 учнів). Три поверхи, загальна площа 15 676,2 кв. м, площа ділянки початкової школи 1,08 га (3,491 га разом з площею школи № 10). Запроектована нова школа повністю автономна, з огород женою територією, спортивними майданчиками, зонами відпочинку, благоустроєм території з озелененням. Школа І ступеня орієнтована на загально освітні програми та передбачає наступні приміщення:

• навчальні класи, спортивний та гімнастичний зали;

• актова та універсальна зали, танцювальна студія;

• їдальня, бібліотека, медпункт;

• адміністративні, допоміжні та технічні приміщення. Будівля школи запроектована та будується блоками:

Блок 1 – одноповерховий спортивний зал.

Блок 2 – триповерхова частина будівлі школи для учнів 2–4 класів з навчальними приміщеннями, спортивним та танцювальним залами, їдальнею, допоміжними приміщенням та приміщеннями адміністрації.

Блок 3 – дво-триповерхова частина будівлі школи, де у двоповерховій частині знаходяться навчальні приміщення для учнів 1 класів із спальними кімнатами, триповерхова – для учнів 2-4 класів.

Як формувалась вартість будівництва

Перший тендер на визначення виконавця робіт «Будівництва загальноосвітньої школи І ступеня по вул. Петлюри Симона (Черняховського), 17Б» відбувся 16 квітня 2019 року (очікувана вартість – 274 млн грн). За результатами аукціону укладено договір з ТОВ «Хозхімсервіс» на суму 130 млн грн. На сьогодні підрядна організація освої ла майже 91 млн грн, які включають будівельні роботи по конструктивних елементах школи, тобто каркас будівлі у повному обсязі.

Під час виконання будівельних робіт було внесено ряд змін в архітектурно-планувальні та конструктивні рішення, що відповідно вплинуло на об’єми й вартість робіт. Це змусило переглянути кошторис будівництва в цілому. Наприклад, за словами начальника Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту Світлани Решетової, свого часу проектанти не врахували наявність пальового поля на території забудови (залишки житлового будівництва, на яке натрапили при роботі над фундаментами блоку 3).

Згідно з експертним звітом, кошторисна вартість будівництва після коригування складає 349,861 млн грн. За результатами нового аукціону, що завершився у вересні, вартість тендерної закупівлі тепер складає 246,942 млн грн.

Місто ініціює кредит на добудову

Незважаючи на заплановані витрати на добудову школи, в результаті суттєвого здорожчання кошторисної вартості будівництва з’явилась необхідність дофінансування проекту. До того ж, на недоотримання коштів у цьогорічний міський бюд жет вплинула економічна криза промисловості, спричинена ковід-епідемією у 2020-му році. Місто вже суттєво витратилось і продовжує фінансувати заходи по боротьбі з коронавірусом. Щоб добудувати школу в заплановані терміни, було вирішено взяти кредит в державному ощадному банку.

Півтора місяці тривали перемовини і врешті кредитний комітет АТ «Ощадбанк» розглянув документи від представників міської ради. З переліку наданих проектів під фінансування було обрано лише два: будівництво школи по вул. С. Петлюри та будівництво вул. В. Симоненка (друга черга, від перехрестя з вул. Чорновола до вул. Київської). В рамках договору про наміри планувалось взяти кредит у 160 млн грн, 80 млн грн вже цього року, та 80 млн грн – наступного, під пільгові 11% річних. Та для підписання такого документу з міською владою, необхідно отримати погодження депутатів міськради.

Депутати провалюють голосування

18-го вересня скликали 81-шу позачергову сесію депутатів міськради, де розглядали проект рішення «Про здійснення місцевого запозичення Броварською міською радою». Це питання стало «наріжним каменем» розбрату серед депутатів. З одного боку, всі розуміли необхідність будівництва школи та її найшвидшого завершення.

З іншого – члени депутатської групи партії «Голос» (голова – Вадим Мутило) та партії «Перемога Пальчевського» (голова – Вікторія Коваленко) висловлювали недовіру стосовно розподілення та цільового використання кредитних коштів, які беруть на місто.

«Навіть якщо ми візьмемось за будівництво вулиці Симоненка, це ніяк не вирішить питання розвантаження вулиці Київської. Пропоную вилучити з розгляду питання фінансування за рахунок кредитних коштів будівництва вулиці Симоненка», – виступив на засіданні Леонід Черепейнік. Секретар Броварської міської ради Петро Бабич пояснив, що будь-які зміни у договорі з банком повернуть його назад, на розгляд кредитного комітету. Це значить, мінімум півтора місяці додаткового очікування рішення «Ощадбанку» щодо отримання коштів, та відповідно затримка у будівництві школи майже до початку зими. Таким чином, підрядники втратять дорогоцінний час. Нагадаємо, що за умови вчасного фінансування нова школа на Симона Петлюри прийматиме своїх учнів вже наступного навчального року.

Зі свого боку, міський голова Ігор Сапожко зазначив: «Зараз ми погоджуємо лише договір про наміри. Отримавши кош ти від банку, їх цільовим розподіленням займатиметься саме сесія депутатів міськради. Тобто, саме ви вирішуватимете, на будівництво школи витратити кредит чи на дорогу». Однак, ні роз’яснення секретаря міськради, ні міського голови не переконали депутатів – 18-го вересня голосів для прийняття стратегічного рішення щодо фінансування добудови школи не вистачило.

Ще одна позачергова сесія

Враховуючи принциповість питання будівництва нової школи, яка вкрай потрібна Броварам, міський голова Ігор Сапожко в понеділок провів перемовини з депутатським корпусом, аби переконати в важливості позитивного рішення для громади міста. Тим більше, питання зірваного голосування щодо фінансування добудови школи на території ЗОШ №10 не на жарт збурило громадськість.

Вже у вівторок, 22-го вересня, депутати зібрались на наступне позачергове засідання, де фактично єдиним питанням було отримання кредиту від «Ощадбанку». Цього разу до сесійної зали, крім депутатів та преси, завітали активісти на знак підтримки будівництва школи.

«Я хочу нагадати, що розподіл кредитних коштів робить саме сесія міської ради. Ми спілкувались з підрядною організацією, з якою підписуватимуть договір, до кінця року вони планують опрацювати 90 млн грн. Вони підуть на облаштування фасаду, вікон, штукатурних робіт, внутрішньої інженерії, закупівлі обладнання тощо. Тобто, 100% кредиту ітиме на будівництво школи», – звернувся до депутатів Ігор Сапожко.

Він також наголосив: рішення щодо проєктів, під які банк дає кредитування, обирає саме кредитна комісія, а не місто. І якщо таке рішення вже прийнято, то для внесення будь-яких змін у договір з банком (наприклад, вилучення з договору будівництва вулиці Симоненка), необхідно заново пройти розгляд і погодження комітету банку.

Зрештою, після палких дебатів, депутати підтримали проект рішення «Про здійснення місцевого запозичення Броварською міською радою». Отже, договір з «Ощадбанком» на кредитування-таки підпишемо, а значить будівництво школи на Симона Петлюри не стане довгобудом і в 2021 році вона ласкаво відкриє двері для броварської малечі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40

Останні статті

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
П’ятниця, 20 листопада 2020, 11:59

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ