БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

БАСЕЙН ДЛЯ ОБРАНИХ ЧИ СТАНЕ «КУПАВА» СПРАВЖНЬОЮ ОЛІМПІЙСЬКОЮ БАЗОЮ?

Дії попередньої влади в народі часто називають цирком. Але наразі цирк поїхав… Змінилося керівництво багатьох міських установ, в тому числі і броварського басейну «Купава». Саме про цей олімпійський об’єкт далі піде мова.

СКАНДАЛЬНИЙ 2014‑Й РІК

8 січня 2014 року в Броварах приймають з офіційним візитом тодішнього прем’єр-міністра Миколу Азарова, за місяць до звільнення. Того дня він від­кривав у Броварах олімпійський басейн «Купава» після масштабної реконструкції. Міністр молоді та спорту новий басейн схвалив. Мовляв, усі вимоги по вен­тиляції, каналізації та іншим інженерним тонкощам виконані. Усе це, на щастя, обійшлося у 42 мільйона гривень. На тому й розійшлися.

Багато хто застерігав, що «Купаву» чекає доля басейну школи №9. І заняття тут будуть виключно платними. Та попри усі побоювання нині басейн має свої олімпійські 50 метрів, оновлені комунікації та нового керівника.

kypava breusВИБОРИ…

Після гучного усунення тодіш­нього директора Тетяни Федо­ренко, дружини відомого на всю країну «масажиста» Азарова, на посаду нового керманича оголосили публічний конкурс. Основних кандидатів було чет­веро: Віталій Кершков, Станіслав Долінін, Олександр Чабанюк та Сергій Бреус.

За результатами онлайн голо­сування переміг Сергій Бреус. Люди йому повірили, адже він має численні спортивні здобутки. Тоді ж мер Броварів схвалив результати голосування та спершу призначив Сергія Бреуса не директором, а лише виконую­чим обов’язки… На один місяць.

Як бачимо, із випробувальним терміном чемпіон-директор впорався. І вже майже рік керує «Купавою». Обрали його на цю посаду не просто так. У Сергія Бреуса, крім спортивних досяг­нень, були аж надто привабливі обіцянки. Але чи всі з них втіли­лися в життя?

ПЛАВАННЯ – ДОСТУПНИЙ ВИД СПОРТУ

Чи доступні послуги басейну «Купава»? Питання риторичне. Для дитини на місяць 280 гривень за 8 відвідувань. І хоч круть, хоч верть, а відходити усі мусиш, бо «згорять». Це незручно, кажуть відвідувачі. І наступного разу добре думають, чи вкладати гроші саме в цей заклад.

Директор «Купави» Сергій Бреус каже, що ціни й без того демо­кратичні і навіть зараз піднімати їх ніхто не збирається. «На даний момент ці абонементи розрахо­вані на тренерів, що проводять групові заняття. Це все для того, щоб стабілізувати їх зарплату. Це ще робиться для того, аби розвити у дитини відчуття дис­ципліни», – розповідає директор басейну.

До речі, на сайті немає жодної інформації про тренерів. Хто вони, звідки, що закінчували, яку мають категорію? На наше прохання роз­повісти бодай телефоном, якого тренера краще обрати, у «Купаві» відповідають не дуже чемно, а інформацію або не надають, або не володіють нею. Таку поведінку Сергій Бреус пояснює низькими статками персоналу. Тут він спіймав себе на слові, адже гідні зарплати – це один з пунктів його перевиборчої програми, який так і залишився на папері.

НАЗАД ДО СРСР

Наступна обіцянка – підви­щити рівень надання послуг співробітниками басейну. Броварчани плекали надію, що сервіс покращиться. Звісно ніхто не сподівався за рік досягнути європейського рівня, але як міні­мум на більш цивілізовані послуги розраховували.

Втім зміна директора ніяк не вплинула на «співробітниць- церберів», які відкритого хамлять відвідувачам. Навіть за те, що візитер не хоче залишати своє взуття в передпокої, погрожують не видати номерок, розповіда­ють броварчани. В немилість можна потрапити і просто йдучи до дзеркала, яке висить в холі, не змінивши взуття.

«Відчуваєш себе учнем, якого директор спіймав на гарячому», – поділилась враженням одна з матусь, яка чекала дитину з тренування.

ШКІЛЬНИЙ БАСЕЙН?.. НІ, НЕ ЧУЛИ

Як спортсмен-чемпіон Сергій Бреус звісно обіцяв розробити програму розвитку плавання – від шкільного басейну до виховання олімпійців.

З’ясувалося, що школярів у новенькій «Купаві» давно не бачили. Тож виходить, що молоду зміну ніхто не готує? Директор пояснює це бать­ківськими лінощами. Мовляв, уроки фізкультури в басейні для батьків – додаткове наванта­ження. Оскільки дітям потрібно й шапочку, й купальний костюм не забути покласти. На додачу до книжок і обідів.

Батьки подейкують, що сам директор не хоче, аби малеча займалася у басейні. Навіть були варіації на тему, що дитяче волосся забиває систему фільтрації.

З того, що побачив наш кореспондент, можна сказати, що басейн заповнений напо­ловину. Діти тренуються, але не по міській пільговій програмі, а уроки фізкультури, на жаль, там не проводять.

Не ходять на безкоштовні водні процедури й так звані незахищені верстви населення: ветерани, чорнобильці, діти-сироти. А мали б, принаймні, їм таке обі­цяли. Зараз Сергій Бреус думку змінив і каже, що «Купава» – це не фітнес-клуб, а олімпійська база. Втім, навіть такий гучний статус не повинен зачиняти двері перед усіма охочими.

МІСЬКІ, ОБЛАСНІ, ВСЕУКРАЇНСЬКІ ТА МІЖНАРОДНІ ЗМАГАННЯ

В «Купаві» проводитимуть змагання та збори – планував Сергій Бреус рік тому. Так, під час нашої зустрічі з ним тут тре­нувалися спортсмени з Рівного. Зі змаганнями складніше. Якщо всеукраїнські чемпіонати ще можна провести, то про між­народні варто забути. У басейні відсутня система електронної фіксації результатів запливів. «Ми досі змушені використовувати ручні секундоміри. Це прийнятно для деяких внутрішніх змагань, навіть для невеликих міжна­родних за участі найближчих сусідів – Білорусі чи Молдови. Але той же рекорд України – не кажучи вже про рекорди Європи чи світу – може зафіксувати лише спеціальна електронна система. Це коштовна річ, однак вона обов’язково має тут бути», – говорить Сергій Бреус.

Потенційно ж басейн може стати ідеальним майданчиком для проведення міжнародних спор­тивних форумів, навіть якщо гово­рити про розташування, адже ми дуже близько від Києва і маємо пряме сполучення з Борисполем. Однак над басейном, як потужним спортивним об’єктом, потрібно ще дуже багато працювати.

«НЕ» РЕНТАБЕЛЬНА «КУПАВА»

Чи не найамбітніше гасло – зро­бити басейн прибутковим. Втім, а віз і нині там – чергова обіцянка не виконана.

На сьогодні основне джерело доходу – це продаж абонементів. У «Купаві» є платні групи, з якими працюють тренери. Це нормаль­ний комерційний процес. Нещо­давно тут відкрили тренажерну залу і до неї також продаються абонементи. Але не в тому обсязі, в якому хотілося б.

Причина банальна: бровар­чани не проінформовані, що, де і по чім в «Купаві». А що в цьому напрямку зробило керівництво? Реклама закладу – бажає кра­щого. Сайт застарілий та мало функціональний, в Інтернет-про­сторі – інформація відсутня. Ба навіть жодного білборда в місті не повісили.

А директор, тим часом, нарікає на здорожчання енергоносіїв. Керівник-чемпіон каже, що без дотацій з міського бюджету не вижили б.

Не говорячи вже про те, що басейн потребує удоскона­лення. Адже сам проект будівлі не відповідає духу часу. Це, приміром, заважає ввести електронну систему перепус­ток. «З багатьма проектними рішеннями я не згоден. Приміром, стеля у великій чаші. Вона гарна, але ж для спортивного басейну такі картини не потрібні. Немає в басейні верхнього переливу, який обов’язково має бути. Це світові стандарти. Реконструкцію зро­били, стало краще, але я не можу сказати, що був зроблений крок вперед. Попри це я можу сміливо заявити, що це найкращий басейн в Україні», – заявив Сергій Бреус.

kypava2

ІНВЕСТИЦІЇ НЕ ПОСПІШАЮТЬ

Нині Сергій Бреус каже, що за рік робити висновки зарано. Зараз він намагається привернути ширшу увагу Федерації плавання, аби тут відбувались регіональні змагання і «Купава» отримувала з цього прибуток. Він нагадує, що йшов на посаду директора, аби зробити з нього якісну спортивну олімпійську базу.

Ідея варта того, щоб жити. Хочеться сподіватися, що імени­тий директор виконає бодай цю обіцянку і «золотих рибок» Бро­варщини побільшає. А вихованці «Купави» в майбутньому завойо­вуватимуть світову першість.

Втім, поки керівництво олім­пійського басейну не змініть модель менеджменту, про прибутковість та інвестиції говорити зарано. Навіть якщо йдеться про спортивні змагання, їх має про­водитися більше. Але не можна забувати і про школярів, і про паралімпійців, і про інвалідів. До речі, останніх в басейн, як кажуть люди, взагалі не пускають.

Інесса Косач

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ