БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

Наталія Хаврюта: «‎Ми створили унікальний заклад для дітей нашого міста»

Дитячий естетико-натуралістичний центр «Камелія» — один із найвідоміших навчально-виховних закладів у Броварах. Він знайомий як дітям, так і їхнім батькам, оскільки більшість з них навчалася тут у шкільні роки, а згодом — привела до закладу власну малечу. Сьогодні «Камелія» має неймовірний вибір пізнавальних гуртків та команду талановитих педагогів, а її вихованці щороку досягають значущих здобутків у різноманітних сферах діяльності. Як сьогодні працює ДЕНЦ та яка команда стоїть за його успіхом — дізнавалися журналісти «Громадського ревізору».

35 років досвіду

«Спочатку це була маленька теплиця, яка знаходилася на території ЗОШ № 6», — розпочинає розповідь про створення естетико-натуралістичного центру Наталія Хаврюта, яка працює його директоркою вже 35 років. Саме у цій невеличкій тепличці у 80-х роках діяла станція юних натуралістів, де згуртувалися три педагоги. Активні і творчі — до колективу поступово приєднувалися нові талановиті майстри та вчителі. На початку 90-х років вони зрозуміли, що звичайна станція юних натуралістів – це вже доволі «тіснувато» для них. Хотілося чогось нового і сучасного, аби привнести «родзинку» у роботу з дітьми.

kameliya2

«Ми зрозуміли, що можемо працювати значно цікавіше і давати дітям більше корисної інформації. Тоді і розпочалося навчання наших педагогів на різнопланових курсах. Це були такі незвичні напрямки на той час, як фітодизайн і флористика. Про них тоді мало хто чув. Згодом ми впровадили їх у нашому центрі», — згадує директорка.

kameliya3

Так педагоги створили 16 авторських програм, яких не було, навіть, на рівні Міністерства освіти. Вони значно відрізнялися від тих, які саме Міністерство пропонувало педагогам у той час. До того ж, заклад мав і власну зоологічну базу. Це відбулося у 1985 році, коли у педагогів виникло бажання провести реорганізацію навчально-дослідної ділянки. Саме тоді вони започаткували роботу над ландшафтним садом. Там розташувалася і теплиця, яка на сьогодні є однією з найкращих на території України.

kameliya4

Активний підхід педагогів до власної роботи поступово виводив заклад на новий рівень, привертав увагу батьків та зацікавлював дітей, тому вже в 1993 заклад набув нового статусу — дитячий естетико-натуралістичний центр «Камелія».

Невпинний розвиток

Не вузькопрофільний, а комплексний — саме так зарекомендував себе заклад у місті Бровари ще на початку свого розвитку. На його базі почали з’являтися нові творчі колективи. Один із них — фіто-театр «Дивоцвіт», в якому юні школярки демонстрували красу квітів у букетах та композиціях під час проведення флористичних заходів.

Крім того, команда центру започаткувала проведення унікальних свят у місті. Це відбулося в період, коли педагоги «Камелії» тісно співпрацювали з фірмою «Роксолана», яка допомогала броварським педагогам у створенні матеріальної бази та проведенні навчання вихованців «Камелії».

Наталія Хаврюта розповідає: «Ми відвідували їхні творчі заходи, і відповідно їх спеціалістів запрошували на свої флористичні конкурси. Ми проводили їх у «Прометеї», де запрошеними суддями були флористи міжнародного рівня. Так ми і росли».

В 2017 році сталася особлива подія для всієї команди «Камелії» — заклад отримав нове власне приміщення. Комфортний, затишний і сучасний — сьогодні в ньому навчається 2180 дітей, а кількість педагогів із 3 зросла до 51.

kameliya

Всебічний розвиток дітей різного віку

Сьогодні естетико-натуралістичний центр «Камелія» має сучасну матеріально-технічну базу для роботи з вихованцями. Тут навчаються діти та молодь від 3 до 21 року. Найменші отримують чудовий старт для подальшого навчання у загальноосвітніх закладах, а старші — розвивають свої творчі здібності, отримуючи підтримку досвідчених педагогів.

kameliya12

Малечу навчають не тільки читати, писати і малювати, але й проводять психологічні практикуми, цікаві заняття прикладного мистецтва і допомагають опановувати ази англійської мови. Відразу, як діти переступили поріг закладу і розпочали свою підготовку до школи, стає зрозуміло, що вихованцями закладу вони залишаться надовго, оскільки напрямків для подальшого розвитку в «Камелії» дійсно багато і їх різноманітність вражає.

kameliya10

«Сьогодні ми маємо більше 35 напрямів гурткової роботи для діток. Це заняття з пісочної анімації, образотворчого мистецтва та хореографії. Тільки на базі центру працює три хореографічні колективи. Крім цього, ми маємо власний колектив барабанщиць «Небесні ластівки», який прикрашає усі міські заходи. І до речі, не лише в місті. Ми відкриваємо заходи і обласного рівня, і навіть всеукраїнського», — підтверджує директорка «Камелії».

kameliya1

Нині у закладі працює зразкова студія естрадного співу, яка випустила Еліну Іващенко, Дашу Сорокіну і багатьох інших талановитих вокалістів. Також діє і студія пластилінової мультиплікації і флористична майстерня, в якій виготовляють різні вироби власноруч. Окремої уваги вартий акваріумний комплекс, еко-простір та міні-зоопарк, гостями якого може стати будь-хто із учнів. Тут навчають дітей акваріумістиці, орнітології і зоології.

kameliya8

Найбільш популярний сьогодні напрямок для дітей – медіа-платформа «Дитяча планета ЗМІ». В її рамках педагоги викладають журналістику і організовують діяльність дитячого телебачення. Це один із найулюбленіших напрямків вихованців «Камелії», до якого вони залучаються з особливим захватом. Діти вчаться брати інтерв’ю у жителів нашого міста, не соромляться спілкуватися з ними на різні теми та пишуть тексти для сюжетів та статтей. Більшість з них згодом публікується у власній газеті центру, яка має назву «Прудкий пензлик».

kameliya11

Потужний педагогічний склад

Сьогодні у центрі працює 70 працівників, які задіяні в навчально-виховному та адміністративному процесах. З них 53 — педагоги. Кожен з них має вагомий досвід, великі знання у своїй сфері і визначні державні нагороди. Наприклад, у цьому році в «Камелії» відкрили біологічну школу, на базі якої викладачами працюють сучасні науковці та кандидати біологічних наук, які дають дітям глибокі знання з біології.

kameliya5

Наталія Хаврюта, яка останні 35 років керує естетико-натуралістичним центром «Камелія», і сама має вражаючий перелік премій та нагород. За час своєї роботи вона отримала почесні грамоти від Міністерства освіти України, стала лауреатом Київської обласної премії за визначні заслуги у галузі освіти, лауреатом Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам, Відмінником Освіти України і має медаль В.О.Сухомлинського. Коли ми запитали у неї чому вона обрала саме таку нелегку професію та присвятила 35 років свого життя розвитку «перлини» позашкілля - «Камелії», Наталія Іванівна відповіла щиро, не вагаючись, та з відкритим сердцем:

«За освітою я біолог, тому все живе і квітуче, що ми створюємо у нашому закладі, є для мене особливо близьким. Це є моє хобі і робота водночас. Крім цього, я навчалася у педагогічному вузі і дуже люблю дітей. Дітки, біологія і хобі — коли це все поєднано у моєму повсякденному житті — я можу без заперечень сказати, що відчуваю себе щасливою. І звісно, це було б неможливо, якби на шляху до створення нашого естетико-натуралістичного центру я б не зустріла активних і творчих особистостей. Ми завжди працюємо пліч-о-пліч, підтримуючи ідеї одне одного, які створюємо для розвитку наших маленьких броварчан!»

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ