БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

390 років. Як броварчани святкували День міста цієї осені?

Без перебільшень, на святкування Дня міста чекали всі мешканці Броварів. Незадовго до визначної дати стало відомо про погіршення ситуації, пов’язаної з захворюваністю на Covid-19, та посилення карантинних умов. Це все передбачало, що звичної розважальної програми, на жаль, у 2020 не буде. Великий святковий концерт, на які броварчани завжди з нетерпінням чекають на День міста, цього року було відмінено. Натомість, такий розвиток подій надихнув міську владу та представників культурного простору нашого міста спробувати новий формат святкування 390-ї річниці Броварів. Як це було та які враження після себе лишив День міста у 2020 році — дізнавалися журналісти «Громадського ревізору».

Виставка у «Прометеї», що об’єднала талановитих броварчан

denmista8

«Хобі броварчан» — масштабний проект, запуск якого розпочав Відділ культури Броварської міської ради за кілька тижнів до дня народження Броварів. Спеціалісти Відділу на чолі з Ольгою Кунцевською запропонували всім охочим жителям міста заповнити анкету та розповісти про своє улюблене заняття. Фотографія, мистецтво, музика чи шиття — запропонований список був доволі великим. Проект, буквально, з перших днів знайшов значний відгук у людей, тому після проведеного опитування, список хобі став іще більшим: як виявилося, в нашому місті мешкають неймовірно талановиті броварчани з незвичними і цікавими хобі.

denmista6

З кожним учасником проекту спеціалісти Відділу познайомилися особисто, щоб дізнатися подробиці його захоплень. Ці бесіди були зняті у відеоформаті сюжетних роликів, завдяки чому кожна історія увійшла до грандіозного фільму «Хобі броварчан». Таким чином, не тільки місто мало змогу дізнатися про таланти, які в ньому мешкають, але й самі майстри змогли поділитися всім тим прекрасним, що створюють для світу. Фінальним «акордом» фільму був концерт JerryHeil, який відбувся на даху будівлі Varusу центрі міста, та розповідь юної співачки про власне музичне захоплення. А логічним продовженням самого проекту стала виставка у МКЦ «Прометей» з презентацією робіт творчих і талановитих броварчан.

denmista7

Дитячий квест у парку Шевченка «по сторінкам життя» міста

З нагоди Дня міста представники культурно-просвітницького центру «СвітЛиця» організувати пізнавальний інтерактивний квест у міському парку імені Тараса Шевченка. За словами завідуючої культурно-просвітницьким центром Юлії Кругляк, головна ідея заходу — популяризація історичного минулого міста Бровари серед дітей та молоді, які нині, на жаль, більшість свого часу проводять у гаджетах.

Квест розпочинався з повідомлення у Facebook на сторінці центру: охочі взяти в ньому участь мали написати слово «start», а у відповідь отримували цитату з пам’ятника Великого Кобзаря, який розташований у місцевому парку на Розвилці, неподалік від самої «Світлиці». Це і було першим завданням квесту — підказкою про те, що варто йти саме до пам’ятника, щоб отримати наступне завдання. Окремо вони були надруковані на ламінованих аркушах, які організатори квесту розмістили у парку. На них спеціально були підготовлені і QR-коди, що давали змогу дітям складати пазл і рухатися далі. Також впродовж квесту вони отримували різні літери, а у кінці — повинні були скласти з них єдине слово-пароль, яким виявилося слово «Мотанка». Так діти розуміли, що мають завітати до приміщення «Світлиці», де відбувався фестиваль ляльок-мотанок. Саме там всі учасники, подолавши квест, отримували символічні подарунки у вигляді браслетів та творчих наборів.

Фестиваль мотанок з усієї України

denmista1

Всеукраїнська виставка мотанок «Наша лялька» об’єднала творчих жінок з усіх куточків нашої країни. Цей унікальний проект презентувала директорка «ТепЛиці» Олена Танчинець, яка надихнулась після майстер-класу відомої майстрині нашого міста Лесі Гронської.

denmista4

Для того, аби зібрати вражаючу колекцію мотанок, організатори виставки розіслали оголошення до різних сторінок у соціальних мережах, звернувшись до майстринь з пропозицією надіслати для виставки одну власну мотанку. Щиро зізнаються, що на початку дійсно хвилювалися, але відгук не змусив себе чекати. Чернігів, Харків, Новгород-Волинський, Київ та навіть Луганськ — відповіді мотанкарок про бажання взяти участь в заході надходили з усієї України. Саме таким чином організаторам вдалося підготувати унікальну виставку, на яку особисто у День міста Бровари завітала представниця спільноти мотанкарок України Яна Ісіаєнко, залишившись у захваті від реалізованої ідеї.

denmista2

Кожна лялька, яка представлена нині у «СвітЛиці», — самобутня, креативна і має певну символіку та сенс. Наприклад, одна із майстринь виготовила мотанку на вірш своєї мами, а інша — зробила її спеціально для виставки у вигляді героїні знаменитої шевченківської картини та твору «Катерина». Дещо неочікуваними та нестандартними виявилися і матеріали, з яких виготовлені представлені ляльки. Так, до колекції увійшли ляльки, що зроблені з листя та качана кукурудзи, а також мотанка, для якої майстриня використала тканину оригінальної української сорочки, якій більше 100 років. Особливо значимими виявилися мотанки, виконані дітками з особливими потребами, які були передані до «СвітЛиці» із Броварського реабілітаційного центру.

denmista3

Звичайно, доволі важко повноцінно зрозуміти ідею та сенс створення тієї чи іншої мотанки без знайомства з майстринею, яка її створила. Але навіть з такої ситуації організатори знайшли вихід, розмістивши біля кожної роботи зображення QR-коду з посиланням на відео-презентацію мотанкарки.  

Онлайн-формат святкування

Броварчани, які вирішили провести суботнє свято Дня міста вдома, мали змогу спостерігати святкові заходи онлайн. Наприклад, МКЦ «Прометей» підтримав проект «Хобі броварчан», створивши і розмістивши відеоролик «Моє хоббі — читання» на власній сторінці у Facebook , в якому відвідувачі поділились своїм захопленням – читанням, а міська бібліотека для дітей під егідою відділу культури Броварської міської ради відсвяткувала День міста в онлайн-форматі.

Звісно, один із найтрадиційніших та найулюбленіших заходів броварчан був презентований на YouTube-каналі МКЦ «Прометей». Кожен охочий міг долучитися до перегляду неперевершеного концерту творчих колективів та виконавців міста, на якому лунали вітання та щирі побажання з нагоди святкування 390-ї річниці наших рідних Броварів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ