БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

У ЗДОРОВОМУ ТІЛІ – ЗДОРОВИЙ ДУХ! ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРАТИ СПОРТИВНУ СЕКЦІЮ ДЛЯ ДИТИНИ?

«Громадський ревізор» продовжує досліджувати тему безкоштовних дитячих гуртків в Броварах. У цьому номері ми розкажемо про спортивні секції. Які види спорту пропонують дітлахам місцеві ДЮСШ та з якого віку краще розпочинати заняття? Про це ми поспілкувалися з фахівцями своєї справи.

Коли дитина підростає, її невга­мовну енергію хочеться напра­вити в мирне русло – для цих цілей відмінно підходять заняття спортом. Однак, як вибрати спортивний напрямок за станом здоров’я та здібностями і на що потрібно звертати увагу? У батьків виникає безліч подібних питань.

СПОРТИВНЕ РІЗНОМАНІТТЯ БРОВАРІВ

Спорт для дитини – це не тільки розвиток сили, витривалості та тренування тіла. Це ще й вихо­вання характеру. Він допомагає стати впевненішим, привчає до слухняності, виховує в дитині відчуття власної гідності, допо­магає долати свої страхи. Почи­нати займатися спортом можна ледь не з пелюшок, запевняють спеціалісти. Проте 4–5 років – ідеальний вік для старту. Для найменшеньких краще обирати загальнорозвиваючі види спорту.

«Гімнастика, плавання – це ті види спорту, якими можна займа­тися, грубо кажучи, з 4–5 років. А якщо брати такі види спорту, як пауерліфтінг, тхеквондо, єдиноборства, то краще з 9 років, коли дитина вже трохи розви­неться», – розповідає Дмитро Рожков, начальник відділу молоді та спорту Броварської міської ради.

dyshДитячі заняття з плавання в Бро­варських ДЮСШ проходять у двох басейнах – КП «ОРЦ» (поблизу ЗОШ №9) та «Хвиля» в селі Зазим`є. Заняття тут безкоштовні, за бать­ками тільки купальний костюм та шапочка. Художньою гімнастикою займаються в спортивній залі школи №5.

Для найменшеньких в Броварах пропонують зайняття з ушу – бойове мистецтво, в якому учасники змагаються у виконані комплексу рухів з додаванням акробатичних елементів. Цей вид спорту допомагає не тільки навчитися принципам самоза­хисту, а й розвиває у дитини коор­динацію, моторику та виховує морально-естетично. Ушу досить популярний серед броварських дітлахів і вони показують непогані результати. До речі, свого часу випускник броварської ДЮСШ Андрій Коваль став чемпіоном світу.

Є в броварських ДЮСШ і заняття з боксу, гандболу, баскетболу, лиж. Проте на ці види раніше 9 років йти не рекомендують – надто травматичний спорт. Як і фут­бол – один з найпопулярніших напрямків серед броварських дітей. У розпорядженні вихован­ців чотири поля, два з них на тери­торії шкіл (НВК, №5). Заняття безкоштовні, купувати батькам доведеться тільки інвентар. Жорсткого відбору також немає, беруть всіх, хто має бажання. Команди броварських ДЮСШ ледь не щороку займають призові місця на обласних змаганнях.

Проте, фахівці радять не поспішати з вихованням майбутнього Марадони, адже це досить непередбачувана гра. До того ж, як розповідає Юрій Макаров, чемпіон світу з футболу та тренер броварської ДЮСШ, в Броварах немає нормальних умов, аби займатися із зовсім маленькими футболістами.

«Зараз беруть на футбол дітей 5–6 років. Я – проти. У нас в Броварах немає умов. По-перше, це має бути група одного віку виключно, а по-друге, покриття має бути ідеальним, щоб жодної кочки не було, ямки. В нас таких полів немає. Тому я не рекомендую. Подивіться на наше поле – яма на ямі і собаки. Перед тренуванням ще прибирати потрібно. 8–9 років мінімум», – розповідає він.

Виникають проблеми і з іншими спортивними майданчиками для ДЮСШ, адже здебільшого дово­диться тренувати на територіях шкіл. Все через нестачу фінан­сування. Спортивні школи зараз повністю на балансі міського бюджету. Та попри все, спортивна інфраструктура в Броварах вважається однією з найкращих в Київській області.

ГОЛОВНЕ – ЗНАЙТИ ГАРНОГО ТРЕНЕРА

Коли ви вже визначились, яким саме видом спорту займатиметься ваша дитина, варто задуматись про наставника для нього. Про­фесійний тренер – запорука успіху. Знайти таких в Броварах – не проблема, місто славиться про­фесіоналами своєї справи. Саме в Броварах «виховали» боксерів Володимира Кличка (тренер Ігор Поліщук) та Сергія Дзинзирука (наставник – Леонід Коварський), плавців Олега Лісогора та Сергія Бреуса (тренер – Надія Шеїна), легкоатлета Віктора Кузнєцова (наставник – Валерій Гредунов). Імениті тренери і зараз продовжу­ють готувати нових вихованців. Якщо ви хочете потрапити саме до них, необхідно зателефонувати до броварського управління молоді та спорту, де з вами поді­ляться контактами або ж пореко­мендують когось іншого.

ОБИРАТИ МАЄ ДИТИНА

Отже, вибір спортивних шкіл в Броварах – великий. І це ми назвали тільки ДЮСШ. В місті є й чимало платних спортивних секцій. Головне, не ігноруйте бажання самого майбутнього спортсмена. Обирайте той вид спорту, який до вподоби не вам, а саме йому. Можливо, ви бачите його зіркою хокею, а він мріє грати в шахи. Не ведіть його на заняття насильно – це не принесе користі, з-під палиці високих результатів не досягти.

Ксенія Новожилова

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ