БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

390 років: День міста Бровари єднає

Відділ культури міської ради завершує підготовку до святкування Дня міста Бровари. Що саме очікує броварчан цього року та які цікаві заходи вдалося спланувати з урахуванням карантинних умов, читайте у матеріалі «Громадського ревізора»

Новий формат святкування

Як пояснила виданню ГР начальник відділу культури Катерина Мелікова, загальний формат цього року орієнтовний саме на ювілейну дату – 390 років з дня заснування міста. Ці цифри фігуруватимуть у всіх концепціях, візуалізаціях, тематиках заходів. Традиційно в них братиме участь значна кількість міських культурно-освітніх закладів, але максимальне охоплення аудиторії переключають цього року на онлайн-формат. Масових гулянь у парку та фестивального формату святкування, до якого вже звикли броварчани, цьогоріч не буде. Але будуть заходи локального формату в міських бібліотеках, КПЦ «Світлиця», МКЦ «Прометей» тощо, з дотриманням санітарно-гігієнічних заходів карантину та без великого скупчення людей.

den mista1

Дитячий концерт онлайн

Детальніше про найцікавіші заходи розповіла головний спеціаліст відділу культури Ольга Кунцевська. Відділ культури готує відеопривітання в якому братимуть участь дитячі колективи Броварів: «Оскільки концерти наживо з глядачами заборонені, ми відзнімемо відео концертних номерів броварських колективів. Його трансляція відбудеться в онлайн форматі 19-го вересня, саме у День Броварів. Побачити концерт з привітаннями дітей можна буде на Ютуб-каналі Відділу культури», - коментує Ольга Кунцевьска.

«Хобі броварчан» має продовження

Неможливо оминути увагою проект «Хобі броварчан», який був започаткований спеціально до Дня міста, та стартував ще24 липня. «Громадський ревізор» теж неодноразово писав про це, тож тепер можемо підбити підсумки. Протягом всього часу команда відділу культури відзняла 39 відеосюжетів про 39 різноманітних хобі містян. Фінальні зйомки проекту відбулись 8 вересня. На зустріч запросили зірку нового покоління та відому співачку Джері Хейл, яка також розповідала про свої захоплення та заспівала кілька пісень на камеру. Весь формат відеороликів з броварчанами та концертна частина транслюватимуться 19-го вересня в прямому ефірі на сторінках Фейсбук «Мої Бровари», «Бровари – культурний простір» та Ютуб-каналі відділу культури.

den mista6

Як з’ясувалось, проект «Хобі броварчан» вже має своє продовження. Ольга розповіла, що за час роботи над сюжетами вони познайомились із величезною кількістю цікавих людей, майстрами й майстринями Броварів, які створюють надзвичайно красиві роботи. Тож вирішили, що це обов’язково треба винести на загал, для широкої аудиторії.

«Так у нас народилася «Майстерня» - офлайн виставка, яка буде урочисто відкрита на День міста у фойє культурного центру «Прометей» та триватиме до 3-го жовтня. На виставці будуть представлені роботи майстрів, які подали свої заявки у проект «Хобі», не лише ті, про кого ми знімали сюжети, але й багато інших, що не ввійшли чи не забажали зніматись у відео», - пояснює Ольга Кунцевська.

«ТепЛиця» об’єднує професіоналів

Ще одна ініціатива, яка народилася під час роботи з проектом «Хобі броварчан», стала започаткуванням для Культурно-інноваційної платформи «ТепЛиця». Вона взяла «під своє крило» броварчан, що свої захоплення змогли перетворити у власний бізнес. У День міста, 19-го вересня, «ТепЛиця» запросила цих містян як спікерів на мотиваційні зустрічі-лекції під гаслом «Хочеш все життя не працювати – займайся улюбленою справою».

Презентації про справу, яку можна перетворити на заробіток, з невеличким практикумом для слухачів запропонують спортсмени, власники кав’ярень й «Клуб любителів кави», блогери та SMMники. На завершення аудиторія отримає ряд порад та невеличкий курс арт-терапії від Елеонори Лінке. Зустрічі відбудуться в малій залі МКЦ «Прометей». Відвідати їх можна за попередньою реєстрацією через Фейсбук-сторінку КІП «ТепЛиця».

Коло друзів

Міський клуб, що знаходиться в броварському краєзнавчому музеї, започаткував проект «Коло друзів». Він включає п’ять різних напрямків: літературний, вокальний, хореографічний, майстрині та здоровий спосіб життя. Кожен з них матиме окреме клубне формування, що збиратиме людей різного віку за інтересами. За сприяння Відділу культури шукатимуть місця, для можливості таких людей гуртуватися, займатись улюбленою справою разом та організовувати концерти чи майстер-класи. В перспективі це створить у місті осередки для проведення містянами дозвілля за інтересами.

«Нам би хотілось створити в місті щось більше, ніж традиційні осінньо-весняні бали. Два рази на рік – це надто мало, хочеться щоб між фестивальними чи концертними заходами були якісь постійні формування. Міський клуб зараз складається по-більшості з літніх людей, але вони прагнуть розширення і хочуть долучити також молодих», - пояснюють у відділі культури.

Фестиваль мотанок у «СвітЛиці»

Всеукраїнський фестиваль ляльок-мотанок «Наша лялька»на тиждень організує у себе Культурно-просвітницький центр «СвітЛиця». КПЦ та броварчанка майстриня Леся Гронська залучили до участі майстринь з усієї України. Враховуючи карантинні обмеження та для дотримання безпеки, «СвітЛиця» домовилась про їх дистанційну участь. Майстрині надішлють на фестиваль свої роботи та запишуть відеоісторії кожної ляльки. Прослухати їх можна буде завантаживши QR-код кожної ляльки-учасниці виставки. Відвідати Фестиваль можна з 19-го по 26-те вересня за адресою: вул. Ярослава Мудрого, 1, Культурно-просвітницький центр "Світлиця".

Крім того, на День міста «СвітЛиця» проведе квест у Парку Шевченка. Участь можуть прийняти всі охочі, заохочувальні призи отримають абсолютно всі учасники квесту.

den mista4

Вітання музичної школи та школи мистецтв

Святкове музичне вітання від вихованців та викладачів Броварської міської дитячої музичної школи транслюватимуть 19-го вересня на сторінці закладу у Фейсбук. Школа мистецтв також привітає своїми творчими номерами онлайн у соцмережах. Вони відзнімуть у відео форматі вітання вихованців хореографічного, вокального й відділення образотворчого мистецтва. «Музичне відділення вітатиме музичними творами, хореографічне відділення готує флешмоб на вулиці. Відділення образотворчого мистецтва готує виставку робіт, які вони присвятили Дню міста. Все це буде відзнято блоками та викладено на сторінку Школи мистецтв», - зазначає начальник відділу культури.

Свято, що єднає

Катерина Мелікова пояснює, щоголовна концепція цьогорічного святкування: нас усіх поєднують захоплення, хобі, й розповісти про це можна по-різному. Зважаючи на карантинні обмеження, відділ культури використовує всі можливі інформаційні канали, тож такий незвичайний формат святкування Дня міста не залишиться без уваги містян. Він охоплює велику й різноманітну аудиторію, де до підписників сторінок закладів культури й освіти, підключаються броварські групи у Фейсбук, сторінки місцевих медіа тощо. Тож пропустити свято буде майже неможливо, а приєднатись до святкування 390-ї річниці Дня міста – абсолютно безпечно!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ