БРОВАРИ +3
НБУ USD 27.76

БРОВАРЧАНИ ПРОТИ МІЛІЦІЇ АВТОКРАДІЖКИ У МІСТІ Б’ЮТЬ РЕКОРДИ

Злодії, які спеціалізуються на автівках, геть знахабніли. Торік поцупили залізних коней вдвічі більше, ніж у 2013‑му. Офіційно по Україні правоохоронці зареєстрували понад 10 000 випадків незаконного заволодіння транспортними засобами. Бровари також не пасуть задніх.

Щоправда, вибір для «джентель­менів удачі» в нашому місті в рази скромніший. За перші місяці року броварські правоохоронці зареєстрували 13 кримінальних правопорушень щодо незакон­них заволодінь транспортними засобами. Чотири з них вдалося розкрити.

Переважно, машини викрада­ють вночі. Як стверджують екс­перти, професіоналам вистачає 2–3 хвилин. У місцевому відділку міліції повідомили, що більшість викрадених авто не були облад­нані сигналізацією чи протиугін­ними пристроями. Тож, жадібний платить двічі.

БЕРЕЖЕНОГО БОГ БЕРЕЖЕ

Фахівці вважають, що викрасти можна будь-яке авто, було б лише бажання. Отже для того, аби не побачити порожнє місце замість власного автомобіля, обі­знані люди радять дотримуватися запобіжних заходів:

Передусім, необхідно вста­новити зручну сигналізацію з відповідним сигналом. Інформація про стан автомобіля подається на дисплей пульта керування, тому ви можете опе­ративно зреагувати на будь-які форс-мажори.

У нагоді буде використання так званих «секреток», які не дозво­лять завести двигун невідомою особою. Такий протиугінний засіб, зазвичай, відключається натисканням однієї або декіль­кох прихованих кнопок.

Деякі автомеханіки радять встановлювати дві протиугінні системи. Перша – проста і не надто замаскована. Інша має бути складнішою та гарно прихованою. Мета – ввести злочинця в оману. Після деактивації першої системи безпеки, викрадач стикається із несподіваною проблемою, на яку геть не розраховував. Скільки знадобиться часу на вирішення наступного «завдання» – невідомо. Тому, за таких обставин злодій, скоріш за все, полишить свою «чорну справу».

Звертаємо увагу, що установку протиугінних систем варто про­водити лише у сертифікованих центрах, які на цьому спеціалі­зуються. Адже велика компанія піклується про свою репутацію, отже не пов’язана з викрадачами машин.

ВИКРАДЕННЯ З АВТО – МАЛО НЕ ЩОТИЖНЯ

Не нехтують зловмисники і начинням автотранспорту. В соціальних мережах бровар­чани діляться безліччю таких випадків: «Вул. Незалежності. Машина стоїть прямо під під’їздом СБУ! Розбили скло водія. Витягли магнітолу, зварювальнийапарат, болгарку, сумку з речами», «Вранці 2 лютого на Грушевського побачив, що розбите заднє скло у білого Сітроена», «На «Папузі» за останній час вже 3 або 4 випадки». І це тільки невеликий перелік пограбувань з автівок, про які пишуть броварчани. До речі, на міліцію потерпілі не надто сподіваються. Кажуть, що правоохоронці дуже рідко розкривають подібні злочини. Та ще й чекати їх доводиться мало не годинами.

Водночас люди зазначають, що залишати машину на стоянці бага­тьом не по кишені. Така послуга поруч із будинком може кошту­вати приблизно 600 гривень на місяць. Тому, якщо не вистачає грошенят, принаймні не зали­шайте автомобіль на тривалий час у малолюдних та неосвітлених місцях.

ЯК ВИКРАДАЮТЬ АВТІВКИ?

Є три основних способи неза­конного відкриття машин. Най­банальніший – злам капота чи дверей. Найлегша здобич – моделі радянського автопрому. Доступ до таких екземплярів можна отримати за допомогою ножів, учнівських лінійок чи ножиць, рідше користуються відмичками або підбирають ключі.

Інший варіант, який використо­вують прихильники поживитися чужим добром, також не дуже інтелектуальний. Йдеться про розбиття вікна. Сигналізація часто злодієві не перешкода. Поки вона репетує, злочинець протягом 30–40 секунд встигає вхопити щось цінне та втекти.

Найпідступніший спосіб заво­лодіння чужим майном з авто – прокол колеса. Це вже груповий злочин, який потребує принаймнідвох дійових осіб. Схема наступна. Перехрестя. Водій зупиняється на червоне світло. У цей час ззаду до його автівки підкрадається зловмисник і про­колює колесо. Водій виходить із салону подивитись, що сталося. Саме в цей момент інший злодій цупить із салону «барсетку» чи портфель власника. Успіх операції забезпечує швидкість та зухвалість бандитської схеми.

Єдиний спосіб уберегтися від такої афери – пильність. Полиша­ючи салон, не забувайте забирати ключ із замка запалювання та не гребуйте блокуванням дверей. Звикніть контролювати закриття всіх вікон, багажника та капота й завжди вмикайте сигналізацію. Ну, і, звичайно, не забувайте про автострахування – це запорука спокійного сну автовласника.

Осаф Литовський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ