БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

1 вересня у броварських школах: як це було?

Традиційне свято першого вересня на цей раз стало початком не зовсім традиційного (з урахуванням карантинних обмежень) навчального року для всіх шкіл. Як зустрічали освітні заклади своїх учнів, чого очікують батьки і діти, та як готувались вчителі до старту навчання дізнавались журналісти «Громадського ревізору». Вранішній репортаж прямо зі шкільних подвір’їв.

Через карантинні обмеження і відміну багатолюдних «лінійок», цьогоріч учні всіх шкіл приходять лише на один урок – урок знань, який проводить у класі класний керівник. Час проведення уроку та, відповідно, збору біля школи для кожного потоку учнів зробили окремо, аби мінімізувати скупчення дітей і батьків на подвір’ї.

Спеціалізована школа №7: старт потоками

На просторе і гамірне подвір’я Броварської спеціалізованої школи №7 раніше за всіх почали сходитись батьки і учні 2-х класів. Їхній урок знань у шкільному розкладі найперший, на 8-му ранку. Тато другокласниці Євген поділився своїми враженнями: «Трохи хвилююсь за здоров’я дитини, за її навчання в умовах карантину і коронавірусу, але одночасно не хочеться, щоб школи знову закрили. Адже тоді доведеться з дитиною сидіти вдома на дистанційному навчанні. Наш досвід навесні був не надто успішний. Не хотілося би продовження такого навчання, для першачків воно не є результативним, як на мене».

1.09 7school

Коли всіх другокласників вчителі завели до школи, на ганок СШ №7 почали підходити учні старших класів. Вони відшукували у юрбі своїх однокласників, обіймались та щиро раділи від зустрічі з друзями. На питання: чи хочуть вони до школи? – учні дружно сміялись і відповідали: «Ні». Старшокласники пояснювали, що за друзями скучили, а от за навчанням і уроками – не дуже, адже відпочивати влітку значно приємніше. А ще кажуть - до масок і антисептиків вже звикли, тож не бачать проблеми у цьому. Учні поділились сподіваннями, що деякі уроки можна буде провести на свіжому повітрі. Цього року, крім звичної фізкультури, на вулиці проходитимуть деякі уроки іноземної мови. На думку дітей це має бути цікавіше, ніж у класі. Також старшокласники розповіли, що деякі предмети у них викладатимуть дистанційно через ZOOM та Google-класрум. Ці уроки внесені до шкільного розкладу і будуть цьогоріч проводитися на постійній основі.

1.09 7school1

Доки старшокласники розповідали один одному новини після літніх канікул, невеличкі зграйки мам гуртувались і ділились думками стосовно старту навчання в умовах карантину: «Я не вірю, що це навчання триватиме довго. Кілька тижнів чи місяців – і знову наших дітей відправлять додому. На мою думку, дистанційне навчання проявило слабку організацію та підготовку вчителів, неготовність дітей працювати самостійно над матеріалом. Ефективність такого навчання оцінюю, як досить низьку. Якщо цього року знову відправлять наших дітей на дистанційне – навряд чи буде краще.
Хоча сама ідея дистанційного навчання, вважаю, досить хороша і прогресивна. Якщо воно правильно вибудуване, якщо вчитель працює з учнями, дає необхідні знання та матеріали і достатній час для опрацювання – немає проблем!» - розповіла мама семикласника.

1.09 7school2

Гімназія ім.С.І. Олійника: урочисте свято для першокласників

Ретельно підготувалися до проведення 1 вересня і у гімназії ім. Степана Олійника. Свято Першого дзвоника тут провели на свіжому повітрі з дотриманням усіх правил безпеки, та виключно для першокласників. На вході перевіряли наявність одягненої маски та пропонували продезінфікувати руки, а з вуст ведучої свята постійно лунали нагадування про дотримання соціальної дистанції в 1,5-2 метри.

1.09 4school

«В цьому навчальному році ми відмовилися від загального дзвоника для учнів та на всі 100% підготувалися до його початку. Ми виконали усі вимоги відповідно до рекомендацій МОЗ та Міністерства освіти України, закупивши достатню кількість дезінфікуючих засобів та антисептиків, підготували всі виходи та розробили окремі маршрути для руху учнів у школі. Ми провели серію батьківських зборів в Zoom, щоб проінформували про організацію навчання та першого дня навчання. Сьогодні він розподілений таким чином, що свято Першого дзвоника присвячено тільки тим діткам, які прийшли до нас вперше. Решта класів працює самостійно», — коментує директор гімназії Валентина Волошина.

1.09 4school4

Перші класи вітали на свіжому повітрі — на території спортивного шкільного майданчика. Урочистий захід відбувався впродовж 30 хвилин для кожного класу окремо та по черзі. Маленькі першокласники мали власну підтримку одного з батьків. Вони шикувалися разом з ними біля входу до майданчику, очікуючи, поки він стане повністю вільним від учнів попереднього класу. До такої організації та правил батьки віднеслися доволі спокійно та з розумінням. Для них було найважливішим враження дітей та можливість подарувати їм відчуття свята. Вони, навіть, мали змогу розповісти невеличкий урочистий вірш, що вивчили заздалегідь. Директор школи, у свою чергу, промовила щирі привітання батькам та новим учням, а згодом для усіх присутніх пролунав той самий перший дзвоник та бурхливі оплески.

1.09 4school2

ЗОШ №9: батьки та діти до навчання готові

Біля ЗОШ №9 людей зібралося чимало. Звісно, старші діти прийшли до школи вже самі, а ось першокласників проводжали на навчання цілі родини: батьки, бабусі й дідусі, брати та сестри.

Особливого натовпу на шкільному подвір’ї не було: всі гуртувалися, швидше, зі своїми родинами та друзями. Хіба що першокласникам влаштовували швидкі загальні фотосесії на відкритому повітрі. До скасування традиційного шкільного свята більшість батьків ставляться з розумінням, а ось старше покоління, здебільшого, хотіло б його повернути.

1.09 9school

«Мені по-справжньому шкода, що цього року довелося відмовитися від шкільної лінійки. Звісно ж, я розумію, що якщо б її влаштували, це було б доволі небезпечно і для дітей, і для батьків. Однак так хотілося, щоб у мого онука було справжнє свято!» - коментує Валентина, бабуся першокласника.

«Мій онук пішов вже до четвертого класу, тож шкільні святкування 1 вересня у нього вже були. Саме тому скасування лінійки він сприйняв абсолютно спокійно. Одначе мені дійсно шкода маленьких першокласників, які через усю цю біду з коронавірусом лишилися без свята. Перше вересня у першому класі – це той самий особливий день, який запам’ятовується на усе життя, і ніякі лінійки в наступних роках цього не компенсують», - розповідає дідусь одного з учнів.

Надія Григорівна, теж бабуся першокласниці, навпаки спокійно сприймає ситуацію, що склалася. «Сьогодні нашакраїна переживає складну ситуацію. Нам доводиться все приймати так, як воно є. Хорошою новиною стало вже те, що діти змогли піти до школи, а не навчатися вдома. Лінійки також не потрібно організовувати, сьогодні це небезпечно».

Загалом більшість опитаних батьків учнів 9-ї школи позитивно сприйняли те, що новий навчальний рік розпочинається у звичному режимі. За їхніми словами, діти дома доволі сильно нудьгували та їм не вистачало спілкування з однолітками. Батькам, до того ж, було надто складно поєднувати свою роботу, домашні справи та ще й повноцінне навчання дітей удома. Особливо тяжко доводилось тим, у чиїй родині було більше одного-двох школярів. Наприклад, Лідія, мама чотирьох дітей, каже, що проконтролювати навчання усіх дітлахів на карантині було майже нереальним завданням.

1.09 9school1

Старшокласники сприйняли повернення до школи зі змішаними почуттями. З одного боку вони були раді повернутися до колективу, а з іншого - зізнавалися, що перспектива перебувати цілий день в одному кабінеті їм здається не надто позитивною. Та деякі учні, як-от сестри-дев’ятикласниці Софія та Діана навпаки вважають, що набагато краще навчатися у звичному режимі. «Коли навчання було дистанційним, багато хто ставився до нього не дуже відповідально. Завдання виконувалися лежачи на дивані, сконцентруватися на матеріалі було важко. Онлайн-уроки проходили ніби і добре, однак часто лишалися питання, які просто було нікому поставити, тож матеріал засвоювався не повністю. Цього року ми – випускний клас. Ми вважаємо, що для нас краще ходити до школи та слухати вчителів, а не намагатися розібратися у всьому вдома своїми силами», - розповіли дівчата.

Ось таким, незвично-нетрадиційним став початок нового 2020-2021 навчального року. Редакція «ГР» вітає педагогів та школярів з новим етапом у їх шкільному житті та бажає, перш за все, міцного здоров`я, витримки та успіхів у здобутті знань. Бережіть себе і все буде добре!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ