БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Стратегія розвитку Броварів 2020-2025: яким буде майбутнє нашого міста?

«Місто щасливих людей» — саме цей лозунг супроводжує Бровари продовж останніх років. Це місто, в якому хочеться жити та працювати, проводити вільний час та виховувати власних дітей. Але як і будь-яке інше місто нашої країни, Бровари також прагнуть вдосконалення. Враховуючи останні зміни, що відбулися через спалах епідемії, світ вже не буде колишнім, а отже, необхідно визначити рішучі цілі на майбутнє. Саме це протягом тижня обговорюють представники громади міста в рамках стратегічної сесії «Влада — Мешканці — Бізнес. Єдина стратегія», модераторами якої виступили професійні експерти - фасилітатори.

Про що говорили на зустрічі, з чого насправді починаються зміни в місті, та якими ми зможемо побачити Бровари у 2025 році — дізнавалися журналісти «Громадського ревізору».

Хто такі фасилітатори?

Фасилітатори — це професійні експерти та спеціалісти в області комунікацій, які організовують процес колективного розв'язання проблем за допомогою певних методик та практик. На їх думку, люди більше прихильні ідеям та планам, в розробці яких вони особисто приймали участь. Саме тому важливість роботи фасилітатора полягає у покращенні внутрішнього менеджменту команди, завдяки чому пошук до вирішення будь-якого питання стає їх спільною, дружньою та згрупованою роботою.

strategy

Фасилітатори переконані, що будь-яка людина є талановитою у своїх здібностях та завжди хоче вчинити правильно. Важливо, щоб її голос був почутий, а ідея — розглянута колом однодумців. Вони вислухають її, поділяться власними ідеями та разом можуть прийняте найкраще рішення. На практиці це працює та виглядає доволі просто і зрозуміло, оскільки колективний пошук проблеми допомогає вирішити її швидке, аніж одна людина намагалася б зробити це наодинці.

Хто взяв участь у стратегічній сесії?

Захід, шо відбувається, поділений на 5 сесій за різними напрямками: освіта, медицина, бізнес-середовище, житлово-комунальне господарство та турбота про людей поважного віку. Представники кожного напрямку, очільники навчальних та медичних закладів, крупних підприємств міста Бровари, та й просто активні мешканці міста взяли участь у 5-годинному обговоренні майбутнього бачення нашого міста згідно тієї теми, що відповідає їх професійному спрямуванню.

Як відбувалося обговорення?

Перший день присвятили обговоренню освітньої галузі, на якому були присутні очільники навчальних закладів міста разом з небайдужими батьками дітей, які в них навчаються. Серед них — Юлія Трохимець, Оксана Мельник, Валентина Павлученко, Олег Чуканов, Наталія Хаврюта, Надія Боліла, Тетяна Тоцька та Андрій Коваль.

strategy osv1

На початку сесії учасники мали змогу ознайомитися з сучасними інструментами участі громадян у житті міста, завдяки яким в майбутньому вони зможуть напрацювати і реалізувати цікаві рішення. Кожен з них виступив перед аудиторією, розповівши чим саме він пишається у своєму місті, що хоче змінити в ньому та які перешкоди для цього вбачає. Після цього розпочалося спільне обговорення почутого в групах. Це є найефективніший інструмент фасилітації, завдяки якому група незнайомців може стати однією командою, тому що за думкою фасилітатора слід «не розбиватися на команди», а навпаки — об’єднатися.

«Коли ми маємо якусь проблему,то, зазвичай, дивимося на неї доволі вузько. Ми, наче б то, і розуміємо, що має бути певне рішення, але нам самим складно його знайти. А коли з тобою збираються колеги, які в силу свого життєвого досвіду, освіти та переконань, пропонують свої ідеї та думки, то приходить усвідомлення того, що все можливо і реально. Як виявляється, ми маємо різні шляхи вирішення різних питань і потрібні для цього ресурси. І мова йде не тільки про кошти, які ми також маємо, а про те, як правильно їх вкласти у розвиток нашого міста», — ділиться враженням про зустріч Юлія Трохимець, директор дитячого садочку «Золота Рибка» та учасник першого дня сесії, присвяченого темі освіти.

Другого дня стратегічної сесії до обговорення були залучені працівники медичних закладів та представники медицини міста Бровари — Людмила Темченко, Георгій Зубковський та Ігор Кравцов. За словами фасилітатора Надії Копаниці, це була визначна зустріч з одними із найусвідомленіших спеціалістів медицини, з якими їй доводилося коли-небудь зустрічатися в рамках проведення заходів в різних містах України. Вона відмітила різносторонність поглядів медиків та оцінила їх зацікавленість не тільки у сфері своєї роботи, але у широкому загалі. Таку думку підтримав і очільник Броварської станції екстреної медичної допомоги Георгій Зубковський, який взяв участь у заході:

«Приємно розуміти, що на зустрічі зібралися колеги, які є твоїми однодумцями. Як виявилося, ми однаково сприймаємо проблеми свого міста не тільки з боку медицини, але й як звичайні жителі Броварів. Ми багато говорили про ідеї та власні пропозиції, і я маю надію, що нам вдасться спільними силами реалізувати їх до 2025 року».

strategy med

Третій день сесії був присвячений роботі з представниками бізнесу та фахівцями у правовій сфері. На ній були присутні кандидати у депутати Сергій Богуцький, Тетяна Троценко, Тарас Леочко, Ганна Кобзарь, Марина Антонцева, Олександр Сюравчик, Олександр Кузьменко, Сергій Соломський, Олеся Чернюк, Олександр Каштанюк, Дмитро Деєв та Анатолій Демиденко. Кожний з них висловив свою думку щодо актуальних потреб для покращення міста. Зокрема, говорили про необхідність створення відділу аудиту в міській раді та онлайн-платформи, за допомогою якою міська влада зможе дізнатися про ідеї та проблеми броварчан.

strategy bsns

До якої думки вдалося дійти та які ідеї були запропоновані?

Без сумнівів, Бровари мають всі ресурси, щоб стати безпечним містом з великим рівнем медицини, заходами освіти та можливістю праці з гідною оплатою. Це — головна думка стратегічної сесії, які всього за кілька днів перетворилася на велику мету присутніх.

strategy pens1

Під час обговорень були озвучені пропозиції щодо створення центру реабілітації для людей похилого віку, інноваційних хабів, місцевого медіа, міського театру для молоді, використання IT-ресурсів у роботі навчальних закладів, залучення інвесторів, залучення фахівців до роботи у місті тощо. Ідеї стосувалися майже всіх сфер суспільного життя броварчан, маючи на меті створення для них комфортного, безпечного і сучасного середовища для праці та розвитку в місті.

«Впродовж трьох днів ми обговорювали наболілі питання, які є зараз у місті. Для багатьох це була гарна нагода зібратися разом за одним столом і поділитися власним баченням на розвиток інфраструктури, медицини, освіти та дозвілля у місті Бровари. Всього за кілька днів нам вдалося визначити конкретні дії та кроки для того, аби внести рішучі зміни у кожну із них структур. У учасників з’явилося розуміння, що тільки вони самі можуть це зробити. Починати завжди треба з себе», — коментує фасилітатор та модератор сесій Надія Копаниця.

На цьому обговорення стратегії, яку планують втілити до 2025 року, не закінчуються. Наступні дні продовжаться зустрічі з новими учасниками, на яких будуть освітлені теми щодо житлово-комунального господарства та турботи про людей поважного віку.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ