БРОВАРИ +8
НБУ USD 28.34

Гаражі під знос. Що буде на їхньому місці?

Цього року благоустрій особливо ретельно взявся до очищення міста від незаконних конструкцій. По Броварах десятками прибирають гаражі та погреби у різних мікрорайонах. Така активність неабияк стурбувала містян: а що саме планують на місці демонтованих конструкцій? «Громадський ревізор» взявся дослідити та розібратись із цим питанням

Навіщо прибирати гаражі?

Питання звільнення від гаражів простору поміж житлових будинків у Броварах стояло давно. Необхідність їх демонтажу очевидна для будь-якої адекватної людини, і в цьому вбачається декілька резонів. По-перше, незаконність встановлення більшості даних конструкцій та самозахоплення території. По-друге, захаращення громадського міжбудинкового простору та псування зовнішнього виду двору. По-третє, часто такі місця стають скупченням асоціальних елементів, як результат – небезпека для місцевих мешканців і особливо для дітей.

Для прикладу, один з осередків великого скупчення гаражів – по вул. Героїв УПА, 11. Кілька десятків конструкцій, що розташувались тут перетворили територію біля житлових будинків на непрохідне і непривітне місце. Мешканка мікрорайону скаржиться, що тутешні гаражі – це осередок постійного збору для безхатченків, алко- та наркозалежних: «Я своїх дітей не підпускаю туди і близько! Хоча від нашого будинку через гаражі найкоротший шлях до школи, але ми завжди їх обходимо. А було би дуже зручно якби нам не доводилось іти «десятою дорогою» і була змога ходити навпростець: дітям до школи, а для всіх у центр міста, до Незалежності й Гагаріна».

v24 garazhi

Плани на демонтаж цього року

Ми поспілкувались з Начальником відділу контролю за станом благоустрою Михайлом Черняком, який повідомив, що до кінця осені цього року його підрозділ планує здійснити демонтажі гаражних конструкцій за наступними адресами:

вул. Героїв УПА 11

вул. Грушевського 21А

вул. Гагаріна 7

вул. Короленка 68А

вул. Короленка 52-54

вул. М.Лагунової 11, 13, 13А (НВК)

бульв. Незалежності 19А

бульв. Незалежності 12А

бульв. Незалежності 5

Як бачать мешканці облаштування нового простору

Позбавитись заіржавілих конструкцій у дворах більшість, звичайно раді, але мешканців всерйоз турбує питання: що планується робити на місці демонтованих конструкцій? «Громадський ревізор» в свою чергу поцікавився у мешканців: яким вони бачать благоустрій території, та що хотіли би отримати на звільненому місці?

Жителі вул. Героїв УПА, 11, про яку згадували вище перш за все хочуть облаштування доріжок для зручного пішохідного зв’язку з центром міста та школою поруч. А на великій ділянці, що звільниться від гаражів, вбачають баскетбольний майданчик та інші спортивні зони для дітей і дорослих.

А мешканці будинку по вул. Короленка 68А говорять, що у їхньому дворі конче не вистачає паркувальних місць. Машин у їх дворі багато, а вузькі проїзди біля під’їздів та невелика кількість парковок змушують водіїв лишати автомобілі аби де, в тому числі на зелених зонах. Гаражів у цьому дворі лише три, їх демонтаж вже розпочато. Люди надзвичайно вдячні за те, що звільняється територія, і з нетерпінням чекають її благоустрою.

Які робити планує Упраління БЖКГІТ

Дізнатись, що насправді планується за визначеними під демонтаж гаражів адресами і чи не виростуть під вікнами замість гаражів висотні будівлі (як ходять чутки подекуди), ми вирішили в Управлінні будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту. У відповідь на наш запит, надали інформацію що плани благоустрою вищезазначених територій включають по більшості облаштування дитячих або спортивних майданчиків, зон відпочинку, подекуди паркувальних місць. Більш детально по кожному об’єкту можна ознайомитись у таблиці, наведеній нижче. 

table1

Успішний досвід реалізації

В тому, що заявлені плани Управління можуть і будуть реалізовані сумніватись не доводиться. Адже спільними зусиллями виконавчих служб та завдяки фінансуванню міського бюджету, Бровари вже мають прекрасний досвід облаштування простору на місці знесених гаражів і погребів. Так, нині улюбленим місцем відпочинку броварчан стала «Алея кохання» по вул. Короленка. Тут зробили спортивні й дитячі майданчики, зелені зони і клумби. Грамотна й професійна організація простору перетворила захаращене місце у надзвичайно популярну локацію.

v24 aleya

Досвід успішного облаштування міжбудинкового простору на місці демонтованих гаражів минулої осені отримав двір по бульв. Незалежності, 6, 6-А, 6-В. У цьому подвір’ї облаштували міні-сквер з охайними доріжками, клумбами й лавками для відпочинку. А місцевих малюків надзвичайно радує новий дитячий майданчик.

v24 nezalezhnosti6

Після зносу гаражів Управління БЖКГІТ цього літа закінчують також благоустрій подвір’я будинків вул. Героїв УПА, 1 /вул. Гагаріна, 23 та будинку по бульв. Незалежності, 10Б. Підрядники вже виконали більшу частину роботи на об’єктах і знаходяться на завершальній стадії: облаштування зелених зон та висадки квітів.

v24 nezalezhnostig

Зона відпочинку планується й на місці вивезених гаражів по вул. Лагунової 13. «Хочу одразу спростувати будь-які чутки з приводу того, що на цьому місці нібито планують якесь будівництво. Цього не буде. Єдиний напрямок розвитку цих територій – зона рекреації, дитячі або спортивні майданчики, сквер. Крапка!», - наголошує міській голова Ігор Сапожко.

Успішний досвід реалізації проектів благоустрою території після зносу гаражів, найкраще доводить, що Бровари рухаються і розвиваються у правильному напрямку. І це прекрасно, коли міський простір позбавляється від недолугих та потворних гаражних конструкцій, натомість озеленюється й стає справді містом щасливих людей.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ