БРОВАРИ +18
НБУ USD 28.27

Як адаптуватись дитині в садочку: курс порад для молодих матусь

Адаптація дитини до умов дитячого садка — це основна складова успішного подальшого відвідування. Вона має бути правильною, виваженою, поступовою і з обов'язковим індивідуальним підходом до кожної дитини. Це запорука набуття нею позитивного досвіду від відвідування садка.

Звичайно, впершу чергу, це стрес: як на психологічному, так і фізичному рівнях. Дитині потрібно звикнути до нового оточення, середовища і правил. В цей період батькам і педагогам варто бути дуже уважними до малюка. Як це зробити правильно та допомогти малечі — «Громадському ревізору» розповіла директор дитячого садку «Золота Рибка» Юлія Трохимець.

«Адаптацію можна порівняти з польотом у космос. Щоб ракета успішно вийшла на орбіту, потрібен підготовчий етап і команда професіоналів. У нашому випадку, це батьки і педагоги. Отож, розпочинаємо зворотній відлік!», — розпочинає свою розповідь Юлія Трохимець.

10. Історія про садок від батьків

Якщо ви відвідували садочок у свій час —розкажіть дітям про це. Вони люблять наслідувати дорослих. Можна придумати історію про ваш похід в садок: програти з іграшкамиабо прочитати казочку.

9. Розпорядок дня — це важливо

Варто дізнатися який розпорядок дня у садку і організувати вдома його максимально ідентично. Дотримуйтеся такого розпорядку навіть на вихідних. Бо часто так буває, що дитина вередує зранку не від того, що в садок не хоче йти. А від того, що просто невчасно лягла спати і її біоритм не відновився.

8. Познайомте дитину з садком заздалегідь

Прийдіть на майданчик дитячого садочку, коли там вже будуть гуляти дітки з групи і вихователь. Поспілкуйтеся і трішки погуляйте разом. Коли дитині буде знайома територія і люди — її відчуття спокою буде стабільнішим.

7.Кажіть дитині правду

Не варто прикрашати дійсність та розповідати,що у садку весь час радісно і весело. Або, що всі дітки постійно лише граються і слухаються. Скажіть, що будуть певні правила і їх треба буде дотримуватися. Проговоріть, що емоції можуть бути різні: буде і радісно, а інколи, можливо, і сумно.

6.Прощайтеся швидко

Зранку, коли збираєте дитину в садок, проговоріть кожен крок від одягання до виходу. Продумайте як будете прощатися: обійми, кулачок, віршик тощо. Можете дати дитині з собою улюблену іграшку — це буде певний зв'язок з домом, ніби своєрідний друг на час, поки мами не буде поруч.

Найголовніше — прощайтеся швидко. Так, дитина буде плакати і це нормальна реакція, бо лишитися без вас ще не готова. Але вже через декілька хвилин вона заспокоїться, а вихователь допоможе переключити її увагу і зацікавити грою.

5. Час — це важливо

Запевніть дитину, що ви щодня будете забирати її з дитсадку вчасно. Розгляньте годинник зі стрілочками і покажіть коли саме це буде. Дитині потрібно бачити, що час наближається.

4. Не поспішайте

Вперше ви приведетедитину в садочок на пару годин, а далі — поступово збільшуватимете час, прислухаючись до вихователя. Він спостерігатиме за психоемоційним станом дитини. Майте на увазі, що час на адаптацію у кожної дитини може бути різним. Все залежить від індивідуальних особливостей характеру, темпераменту та «міцності зв'язку з домом».

3. «Я – сам»

Дитина, яка йде до садочку, має володіти елементарними навичками самообслуговування. Одягатися і, принаймні, ідентифікувати власні речі, самостійно їсти і вміти користуватися ложкою, або попроситися в туалет. Звичайно, вихователі допоможуть дитині допоможуть, але на свій віковий період вона має набувати самостійності. Малеча почуває себе впевненіше, коли справа вже знайома і може справитися з нею самостійно.

2. Звички мають зникнути

Якщо ваша дитина має певні «зручні» звички, наприклад, памперс, соску, пляшечку або подрібнену їжу на обід, то вам варто попрацювати над тим, щоб вони зникли до походу в садочок. Подвійне емоційне навантаження на дитину — недоцільне. Змінювати звичний життєвий сценарій і позбуватися звички дуже складно навіть дорослим.

1. Довіряйте вихователю

Батьки мають бути також готові до садка. Варто бути позитивно налаштованими і довіряти вихователю. А ще — вірити в сили своєї дитини і не нервувати, бо стан батьків зчитується малюками і тоді адаптація тільки ускладнюється. Повідомте вихователю всю інформацію про малечу, яка б допомогла налагодити контакт.

Найголовніше табу — ніколи не обговорюйте при дитині її саму чи ваше невдоволення педагогом. Вирішуйте всі питання і проблеми без дітей.

Бажаю вдалого польоту вам і вашим малюкам!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ