БРОВАРИ +9
НБУ USD 28.34

Сезонна торгівля: де і як купувати овочі та фрукти в Броварах, щоб бути впевненим у їх якості?

Серпень — місяць, коли смак літа у розпалі. Саме зараз з’являються різноманітні овочі та соковиті фрукти: дині, кавуни, сливи, виноград, нектарини та багато іншого. Йдучи додому повз привабливі та різнокольорові прилавки, доволі важко втриматися від покупки чогось смачненького, бо ж скоро ось-ось закінчиться сезон.

Саме про це думає більшість броварчан, потрапляючи на стихійні ринки, облаштовані прямо біля дому, а іноді — просто на дорозі. Бабусі, що розповідають як власноруч збирають урожай, можуть і не викликати сумнівів на перший погляд. Але чи насправді їм можна довіряти? «Громадський ревізор» вирішив розібратися де саме в Броварах безпечно купувати сезонну продукцію і які документи повинні мати продавці, аби ви були впевнені у тому, що купуєте собі та своїм дітям. Розповідаємо детальніше у нашому матеріалі нижче.

Де в Броварах знаходяться офіційні ринки?

На сьогоднішній день у Броварах представлені 4 офіційні ринки, які вже давно знайомі кожному броварчанину. Серед них ринок СТ «Господар 1», що знаходиться біля майдану Свободи; ринок «СБС» по вулиці Короленка; ринокДП «Самшит» на «Пекарні», що по вулиці Ярмарковій; броварський ринок на «Торгмаші», що знаходиться на вулиці Сергія Москаленка. За словами начальника управління економіки та інвестицій Миколи Загуменного, купувати на таких офіційних точках безпечно: тут створені всі необхідні умови та ретельно перевіряють продукцію.

«Коли ми говоримо про карантин, то розуміємо, що дбати про якість та безпеку продуктів, які купуєш додому в цей час, важливо вдвічі ретельніше. Вище перелічені ринки мають необхідні дозволи та умови, які були спеціально створені їх керівництвом. Тут діють медичні лабораторії, що надають експертні висновки перш, ніж продукція потрапляє на прилавок. Без цього дозволу жодна особа не має права здійснювати торгівлю. Крім того, на таких ринках захищені права споживачів. Якщо у вас виникнуть питання щодо якості придбаної продукції, ви маєте змогу перевірити всі документи та звернутися до адміністрації. На стихійних ринках, як вам відомо, будь-які правила та зобов’язання відсутні», — розповідає Микола Загуменний.

Чому купувати на офіційних ринках безпечніше, аніж на стихійних?

В умовах карантину торгівля у офіційних точках продажу здійснюється з правила дотримання усіх карантинних норм. По-перше, кожен із продавців зобов’язаний перебувати за прилавком у захисній масці та проходити температурний контроль на початку робочого дня. По-друге, територія ринку та місця торгівлі обробляються спеціальними антисептичними засобами.

Там безпечно купувати, тому що на цих ринках є дозволи та відповідні умови, які створені для торгівлі. Там діють необхідні умови для торгівлі, особливо, в умовах карантину. По-перше, це наявність засобів індивідуального захисту у продавців: маски, гумових рукавиць та антисептиків. По-друге, це обробка антисептичними засобами місця торгівлі, яке додатково облаштовано захисним щитом, через яке здійснюється продаж товарів. Крім цього, офіційні ринки мають окремий вхід та вихід. На кожному з них знаходиться представник ринку або охоронець. Робітники зобов’язані контролювати соціальну відстань між покупцями та продавцями, щоб їх перебування на території ринку було якомога безпечнішим.

Яку перевірку проходить продукція у таких місцях?

На офіційних ринках також працює лабораторія, в якій щоденно обстежують продукцію на безпечність споживання. Її спеціалісти несуть відповідальність за те, що потрапляє на прилавки до споживачів. Це стосується усіх продуктів: як рослинного, так і тваринного походження. Тільки після результатів обстеження, що триває до 2 годин, особи, які бажають здійснювати торгівлю на ринку, мають право її розпочати. В іншому випадку, без спеціального дозволу від лабораторії, продаж будь-яких товарів заборонений.

«Громадянам, які бажають продавати в Броварах власно вирощені культури, ми рекомендуємо звертатися до представників лише офіційних ринків. Ми розуміємо, що коли людина торгує невідомо якою продукцією і робить це там, де їй зручно – це повна антисанітарія. Треба розуміти, що для цього є певні визначені місця і норми в них, бо мова йде, в першу чергу, про здоров’я людей», — розповідає начальник управління економіки та інвестицій Микола Загуменний.

Лабораторії, що перевіряють продукцію, несуть відповідальність за її якість. Це означає, що якщо ви придбали будь-який товар на ринку, а вдома помітили, що він викликає підозри щодо своєї свіжості, ви маєте право звернутися до адміністрації ринку. На відміну від того, як це відбувається на стихійних торгових майданчиках, коли продавець не несе відповідальності за проданий товар, ба більше — наступного дня взагалі може не з’явитися.

Де ще можна купувати продукти у Броварах, окрім ринків?

Кожного року у місті проводиться конкурс на право розміщення об’єктів для продажу сезонної продукції. Це спеціальні обрані місця, які знаходяться поза ринками, проте торгівля, що на них здійснюється, також є офіційною. Переможці конкурсу проходять необхідну процедуру по підготовці документів, паспортів прив’язки та облаштування території, на якій будуть здійснювати продаж своєї продукції.

Такі точки, як правило, мають вигляд стаціонарного магазину зі спеціальними торгівельними прилавками. До них відноситься ТОВ «Промінь-Фуд», що здійснюють реалізацію молока та молочних продуктів; магазин ТОВ «Журавушка», де можна придбати ковбасні вироби; магазин ТОВ «Сад», яке займається продажем овочів та фруктів; а також ТОВ ім. Леся Сердюка — підприємство з потужним виробництвом молока, яке з’явилося у нашому місті всього кілька років тому, але вже встигло завоювати авторитет та довіру броварчан.

Офіційні точки продажу є не тільки з молоком, м’ясом та хлібом, а і з баштанними культурами. Саме такі знаходяться по вулиці Гагаріна, біля стадіону, та на вулиці Короленка, біля бювету. За останньою адресою розташовані одразі дві офіційні точки продажу.

Як бути впевненим, що купуєш якісне?

Важливо пам’ятати, що будь-яка торгівля, що здійснюється у місцях, непередбачених для цього, є протизаконною. На сьогодні в місті Бровари таких «точок» чимало. Одні з найбільших стихійних ринків знаходяться по вулиці Короленко у районі ТЦ «Форум», на бульварі Незалежності, 7 та біля магазину «Єва» по вулиці Гагаріна. Крім цього, є безліч інших невеликих точок, де найчастіше здійснюють торгівлю «з рук». Розпізнати їх доволі легко: продукція розкладена «просто неба», біля тротуару або дороги.

Щоб впевнитися у законності точи продажу продукції, слід попросити показати такі документи: експертний висновок, сертифікат якості, а також право на здійснення підприємницької діяльності. Це документи , які продавець зобов’язаний пред’явити при першому ж проханні споживача. Це запорука здоров’я та впевненість в тому, що продукція, яку ви купуєте для своєї родини, є дійсно якісною. В будь-якому випадку, купуючи продукції «з рук» варто пам’ятати, що всю відповідальність за її якість ви берете на себе.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ