БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

Велике асфальтування: кому чекати ремонтів?

2020 рік ознаменувався для Броварів «великим асфальтуванням». Чи не щоденно у різних мікрорайонах міста проходить ямковий ремонт, який відбувається в рамках підготовки міжбудинкових проїздів до осінньо-зимового сезону. Тріщини та ями у дворах активно латають, роблячи дороги у дворах рівними та зручними. Разом з тим, на черзі є кілька доволі масштабних проектів, які передбачають вже капітальну реконструкцію міжбудинкових проїздів. Де саме будуть відбуватися ці роботи – далі у матеріалі «Громадського ревізора».

Як розставляли пріоритети

За словами начальниці Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту Світлани Решетової, УБЖКГІТ має доволі великий перелік проектів, запланованих на найближчі роки. «Ці проекти мають різне спрямування. Це і ремонт міжбудинкових проїздів, і реконструкції дитячих майданчиків, і облаштування нових скверів та зон відпочинку… Для того, щоб втілити всі ці плани у життя, потрібні чималі кошти. Саме тому ми розпланували їх реалізацію на декілька років. Звісно ж, нашою головною задачею стало правильне обрання пріоритетів. Якщо говорити саме про капітальні ремонти міжбудинкових проїздів, першочерговими проектами стали саме ті, що охоплювали реконструкцію територій, котрі найбільше цього потребували», - коментує Світлана Ігорівна.

Бульвар Незалежності, 9-9А

Вже у наступному році оновлених міжбудинкових проїздів варто чекати мешканцям будинків 9 та 9А на бульварі Незалежності. Ремонтні роботи там не виконувалися досить давно, тож покриття доріг, тротуарів та підходи до під’їздів перебувають у незадовільному стані. Сьогодні на асфальтовому покритті біля цих будинків з’явилося багато тріщин та вибоїн, бортові камені здебільшого деформовані, а подекуди й узагалі відсутні.

Подібні руйнування не лише мають неестетичний вигляд, а й створюють дискомфорт для пішоходів, маломобільних груп населення та автомобілістів. Саме через це було вирішено внести міжбудинковий проїзд по бульв. Незалежності, 9-9А до списку таких, що потребують капітального ремонту.

Asfaltuvannya nezal

Які ж саме роботи планують виконати? Згідно до розробленого проекту, першочерговою задачею стане заміна асфальтового покриття та пішохідних доріжок. Окрім того, планується провести благоустрій території вже після завершення ремонтних робіт. На вказаній ділянці розташують декоративні огородження та виконають планування зелених зон.

Вулиця Короленка, 51, 53, 53А

Один із наймасштабніших проектів планують реалізувати на вулиці Короленка, поруч з будинками 51, 53, 53А. Тут також планують зняти старе асфальтове покриття на дорогах та замінити його на нове. Старі напівзруйновані тротуари також чекають капітального ремонту і будуть повністю оновлені. Вздовж проїзду мають встановити новий дорожній камінь. Крім того, до проекту входить й облаштування стоянок для автомобілів.

Asfaltuvannya korolenka

Благоустрій оновленого міжбудинкового проїзду буде включати встановлення нового металевого огородження та огороджувальних стовпчиків. Аби озеленити вказану ділянку, планують виконати засів газонної трави.

Вулиця Лагунової 17-17А

Не менш гостро ремонту потребує й міжбудинковий проїзд по вулиці Марії Лагунової 17-17А. Сьогодні він також перебуває у доволі занедбаному стані. Асфальтне покриття вкритою цілою сіткою з тріщин, автомобілі повсякчас потрапляють у ями, а на пішохідних доріжках утворилися помітні прогалини. Поребрики також переживають не найкращі часи: десь вони деформовані, а десь їх не стало як таких. Те саме можна сказати й про бортове каміння, яке також частково втрачене.

Ще одна проблема цього міжбудинкового проїзду полягає у недостатньо якісному водовідведенні. Через деформоване дорожнє покриття у період значних опадів на доріжках утворюються калюжі. Зелена зона також вже давно потребує досипки ґрунту.

Asfaltuvannya lagunova

Згідно до проекту, роботи на цій ділянці заплановано чимало. Старий асфальт демонтують, а замість нього буде облаштовано новий. Також мешканці прилеглих будинків можуть очікувати на нові тротуарні доріжки. Зелені зони планують підсипати рослинним ґрунтом (в середньому на 15 сантиметрів) та засадити багаторічними газонними травами. Окрім того, планується встановлення декоративної огорожі для благоустрою цієї ділянки. Облаштування міжбудинкових проїздів на цій території планують вже на наступний рік.

Вулиця Лагунової 10-10А

Оновлення міжбудинкових проїздів можуть чекати мешканці ще двох будинків на вулиці Марії Лагунової – 10 та 10А. Проблеми тут майже ідентичні: такий самий потрісканий асфальт, який прийшов в непридатність за час відсутності ремонтів, чимало вибоїн тощо. Мешканці прилеглих будинків скаржилися й на деформовані тротуари, по яким надзвичайно незручно пересуватися. Пішохідні сходи теж переживають не найкращі часи та потребують ремонту. Загалом рівень деформації доріг на цій території вже сягнув 40 відсотків від її загальної площі.

До того ж, у на цій ділянці взагалі немає дощової каналізації, а отже до загальної «непривабливості» дорожнього покриття та розбитих тротуарів додалися ще й постійні калюжі та застої дощової води на прибудинковій території.

Основними роботами на цій території стануть оновлення асфальтування та облаштування нових тротуарів для максимальної зручності місцевих мешканців. Планують облаштувати тротуар сходами від прибудинкової території 10 будинку до тротуару по вулиці Марії Лагунової. Також біля під’їздів цього будинку встановлять пандуси для зручності маломобільних груп населення.

Asfaltuvannya lagunova 10

Аби вирішити проблему з водовідведенням, збираються встановити водовідвідну трубу та спеціальні лотки, в том числі й бетонні.

Зрештою, після виконання основних ремонтних робіт, УБЖКГІТ планує взятися й за благоустрій території. Окрім встановлення металевих огороджень, збираються замінити лавки біля будинків на нові, більш комфортні.

Де роботи йдуть вже зараз?

Якщо броварчанам, котрі проживають за вищевказаними адресами, доведеться чекати ремонтів до наступного року, то деякі міжбудинкові проїзди капітально ремонтують вже зараз.

Asfaltuvannya table

За словами Світлани Решетової, за цими адресами проводиться облаштування тротуарів з тротуарної плитки або асфальту, асфальтування дорожнього покриття, встановлення огорожі або антипаркувальних стовпчиків (де це передбачено проектом) тощо.

Найближчим часом планують розпочати роботи по капітальному ремонту міжбудинкового проїзду по вул. Володимира Великого, 10 та масштабні роботи по облаштуванню прибудинкової території по бульвару Незалежності, 21-21А.

Як бачимо, благоустрій міста триває і не планує зупинятися. Про інші масштабні проекти, реалізація яких запланована на наступні роки, «Громадський ревізор» обов’язково розповість на своїх сторінках.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ