БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

ГЕНЕРАЛЬНЕ ПРИБИРАННЯ

Весна прийшла — вилізли «підсніжники». Звичайно, самі квіти у місті доведеться пошукати, а от сміття, яке довгі місяці ховалось під снігом, знайти не проблема. Приватний сектор, парки, дороги та тротуари усіяні пляшками, недопалками та іншим непотребом, яке люб’язно по собі залишили самі ж мешканці Броварів. Звичайно, такий стан речей не влаштовує нікого, тому у місті розпочинаються масові суботники. «Громадський ревізор» дізнався хто, як і де прибиратиме місто.

ДО ПАСХИ МІСТО МАЄ «ЗАБЛИЩАТИ»

На дворі лише березень місяць, а весна вже балує гарною погодою. У місті розпочався так званий місяч­ник з благоустрою і комунальники активізувались. Цьогоріч рання Пасха, тому планують привести місто до ладу ще до свята. За роз­порядженням міського голови до 12 квітня мають бути прибрані всі вулиці, побілені бордюри, око­пані дерева, пофарбовані турнікети та нанесена вся дорожня розмітка.

Перш за все, необхідно прибрати саме сміття. Його в Броварах хоч відбавляй. Разом з головним інженером комунального підпри­ємства «Бровари-Благоустрій» Олександром Анатолійовичем ми проїхались містом. Чесно кажучи, деякі ділянки просто вражали — промзона завалена всім, чим тільки можна, вздовж залізної дороги можна знайти бруд на «будь-який смак» і це ще тільки початок списку засмічених точок. Олександр Анатолійович нам пояснює — це території, які мають прибирати під­приємства, проте вони це роблять дуже рідко — ось і результат. Самі ж мешканці також «допомагають», чого тільки варті три вихідних з приводу свята 8 березня — в парках за цей час було залишено стільки сміття, що необхідно кілька машин, аби все вивезти. Комуналь­ники ледь не щодня прибирають більше двох тонн сміття, проте цього мало. Саме тому від цього тижня в Броварах розпочинаються суботники, до яких залучаються всі охочі і неохочі.

«В нас вже розписані об’єкти по прибиранню. В парку «Перемога» вже закріплені об’єкти, вулиця Дімітрова, є території, які вже традиційно закріплені за підпри­ємствами і за ЖЕКами звичайно», — розповідає заступник міського голови з питань ЖКГ Григорій Голубовський.

Беруть участь у суботниках і освітні заклади. Під час підготовки до весни школи, позашкільні заклади та дитсадки мають при­брати свої території та побілити дерева. Також за школярами закріплений парк «Перемога» — у кожної школи своя ділянка. Проте, ініціативні старшокласники, зазвичай, беруться за прибирання і інших територій.

«Коли загальноміські дні благо­устрою, часто старшокласники, шкільне самоврядування, ми їздимо по всіх точках гарячих, там, де вже накидано. Наприклад, в парку «При­озерний» є ділянка за пам’ятником, там за зиму викидають усе. Колись ми вичищали з дітьми, там були величезні пакунки — під­гузки, пляшки, чого там тільки не було», — каже Лариса Виногра­дова, заступник міського голови з гуманітарних питань.

Змушувати прибирати бровар­чан не доводиться. Навіть ще до початку офіційного «місячника з благоустрою», вони вже розпо­чали проводити самовільні субот­ники. Організуватися містянам допомагають соціальні мережі. Тільки за останні два тижні бровар­чани встигли прибрати Торгмаш у трьох місцях. З приводу вивозу сміття домовляються із ЖЕКами. Щоправда, комунальники не надто квапляться вивозити сміття, яке за них прибрали самі мешканці. Така «затримка» виникла на тери­торії ЖЕКа №2. Пакети після суботника не могли прибрати декілька днів, адже його не було чим вивезти — причеп зламався.

Начальник Управління жит­лово‑комунального господарства Галина Плотнікова розповідає, що до поминальних днів мають бути підготовлені також і цвинтарі: «До «гробків» розроблені заходи по прибиранню кладовищ, під’їздів до них і до церков. Вже провели пере­вірку, визначили, що треба робити, тому робота ведеться».

ДОРОГИ ПРИБИРАЮТЬ, А ФАРБУВАТИ НЕ МАЮТЬ ЧИМ

Не залишають без уваги і дороги — вже з’явилась «важка» дорожньо-прибиральна техніка — вимітає залишки піску під бортами та миє вулиці. Працюють спеціальні трактори та одна універсальна машина.

«Ми випустили на дорогу комбіновану дорожню машину «Скандія» — це та, яка автома­тично доріжки поливає, а щітки чистять та прибирають бруд під бортами дороги. Це замінює близько 80% ручних робіт», — роз­повідає директор КП «Бровари- Благоустрій» Андрій Василенко.

uborka

Активізувались і роботи з ямко­вого ремонту. Комунальники кажуть, що «латали» дороги навіть у зимовий період. Для цього закупили три з половиною тонни холодного асфальту та «закрили» ним чимало проблем­них ділянок в місті. Проте, роботи продовжуються, працювати ще є над чим. Автомобілісти жалі­ються, що деякі дороги після зими вражають своїми рельєфами. Особливо ті, що подалі від центру.

А от з розміткою доріг — справ­жня біда. Немає фарби. Оскільки на це виділяються бюджетні кошти, то закупівля відбувається через тендер, який не можуть провести з огляду на валютні стрибки. Претенденти відмов­ляються, тому що ніяк не визна­чаться з ціною.

«Був тендер тоді, коли скакав долар. Коли збиралися під­писувати договір, там курс 34, а в договорі краска по 17. Ціна постійно змінюється і учасники відмовляються від участі у тендері — не вигідно. Тому плануємо проводити новий тендер», — розповідає Галина Плотнікова, начальник управ­ління житлово‑комунального господарства.

Аби оновити розмітку на всіх дорогах Броварів, необхідно близько чотирьох тонн фарби. Минулого року на це витратили 600 тисяч гривень. Цьогоріч питання залишається відкритим. 17 березня відбудеться черговий тендер. Якщо і в цей раз претен­дентів буде менше двох, то влада планує закупити фарби лише на 120 тисяч (на таку суму тендер не потрібен). Проте ця кількість — «крапля в морі», її вистачить лише на одну п’яту доріг, впевнена Галина Плотнікова.

Подібна проблема і з фарбою для фарбування мостів, турнікетів, від­бійників, зупинок тощо. Необхідно також близько чотирьох тонн. «В нас є орієнтовна необхідність матеріалів: асфальтно-бетонна суміш, фарба тощо. Ми розрахову­вали на середні ціни плюс 10–15%, які закладали на ріст цін, але ж ми не думали, що в три-чотири рази буде зростати долар і буде зростати ціна. Ми такого не можемо, у нас бюджет не росте в три-чотири рази, тому в межах бюджету є бюджетні призна­чення», — розповідає Григорій Голубовський, заступник мера.

На сьогодні обходяться залишками з минулого року, проте на все необхідне фарби не вистачить.

БРОВАРИ — ЗЕЛЕНЕ МІСТО

Поки дерева не зацвіли, продо­вжують роботи з кронації дерев — обрізають сухі гілки на вулицях Гагаріна, Кутузова та на буль­варі Незалежності. Це необхідно для того, аби уникнути таких катастроф, яка нещодавно тра­пилась на вулиці Фрунзе — суха величезна гілка впала на авто та залишила по собі чималеньку вм’ятину. На щастя, ніхто не постраждав, проте на ремонт автомобіля довелося викласти більше 60 тисяч гривень, розповідають очевидці події. Також надто довгі гілки переплітаються з лініями електропередач, через що люди сидять без світла, розповідає Андрій Василенко: «По місту проведені лінії електро­передач. Коли сильний вітер, гілки падають і переплітають ці лінії. Йде коротке замикання і багато вулиць залишається без світла. Завдяки роботі, яку ми зробили, в цьому році в нас ще не було таких випадків».

uborka1

Кронація дерев піде на користь і алергікам. Обрізають здебіль­шого тополі, що дає змогу в літній період зменшити кількість топо­линого пуху. Щоправда, соціально активні мешканці зауважують, що комунальними не завжди сумлінно ставляться до обрізання дерев — якщо гілки і прибирають, то потім вивозять спалювати на межу міста. Ситуація зі спален­ням сміття взагалі за останні тижні стала «кричущою». Зокрема, наші журналісти побачили не лише, як горів сухостій поблизу Окружної дороги, а й велике згарище вздовж залізної дороги. До речі, ця ділянка впритул прилягає до головного офісу КП «Бро­вари-Благоустрій». У районному відділку ДСНС розповідають, що ці пожежі утворюють самі меш­канці — спалюють сміття та непо­тріб. Хоча за законодавством такі дії караються штрафами.

МІСТО КВІТІВ

Зустрічатимуть весну у місті і новими клумбами. Зараз в теплицях закінчується процес пікетування пагонів, а потім тисячі квітів «переселять» на клумби. Минулого року було висаджено 160 нових клумб. Цьогоріч, кажуть, їх буде менше — ціни на квіти виросли, а бюджетних коштів більше не стало.

Отже, залишається сподіватися, що попри негаразди, все ці заходи пройдуть успішно і вже ближче до Великодня Бровари «про­кинуться» після зимової сплячки і засяють чистотою та новими весінніми барвами. Проте, всім мешканцям без виключення, перед тим як скаржитись на сміт­ник у місті, варто запам’ятати: «Чисто не там, де прибирають, а там — де не смітять».

Катерина Ковальська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ