БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

Повірка лічильників: навіщо вона потрібна?

Необхідність повірки лічильників свого часу виникає чи не у кожного броварчанина. Як саме її виконують, для чого в цілому вона потрібна та чи можна без неї обійтися – розповідає «Громадський ревізор».

Що таке повірка лічильника?

Те, що ми звикли називати лічильником, насправді є індивідуальним приладом обліку. Цей механізм дозволяє підрахувати об’єми води, яку використовує окремий споживач. Як і будь-який інший прилад, час від часу він може виходити з ладу та надавати недостовірні показники. Саме через це лічильник періодично має бути обстеженим на правильність фіксації показників. Це обстеження і називається повіркою.

Під час проведення повірки спеціалісти не лише звертають увагу на те, наскільки коректно лічильник підраховує використані кубометри води, а й проводять його профілактичну чистку. Окрім того виконується перевірка приладу під високим тиском на правильність герметизації. Якщо вона буде недотриманою, є ризик протікання, і, відповідно, підтоплення сусідів поверхом нижче. А отже, своєчасна повірка лічильників та їхня заміна в разі несправності – це безпека, першочергово, самих мешканців.

Як часто виконують повірку?

Інтервали між повірками встановлені Кабміном на законодавчому рівні. Становлять вони максимально чотири роки. Рекомендований інтервал прописаний і в паспорті лічильника. Дата виготовлення приладу позиціонується як день його першої повірки.

Коли лічильник уже пройшов повірку, на нього виписують Свідоцтво про повірку засобу вимірювальної техніки. У цьому документі обов’язково зазначається дата, коли саме ця процедура проходила та вписуються терміни міжповірочного інтервалу для цього приладу. Таке свідоцтво також має обмежений термін дії.

Хто платить за послугу?

Згідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», кошти за повірку лічильників мають сплачувати абоненти. Те саме й стосується заміни приладів, які цю повірку пройти не зможуть.

Де та як проводиться повірка?

Домовласники мають право самостійно обирати підприємство, у якого є всі необхідні дозволи на виконання повірки лічильників води. Наприклад, броварчани можуть звернутися до КП «Броваритепловодоенергія».

Повірка може виконуватися як в лабораторії, так і вдома. У першому випадку слюсар зніме показники лічильників, перевірить цілісність пломб тощо. Зняті лічильники транспортують до лабораторії, де й пройде повірка, а користувачеві, натомість, встановлять тимчасові. Якщо результати повірки будуть позитивними, тимчасовий прилад знімуть та встановлять постійний. У випадку, якщо результати виявляться негативними – споживач отримує відповідну довідку та повинен буде придбати новий лічильник (монтаж вже буде входити до оплати).

Як зазначено на сайті КП «Броваритепловодоенергія», вартість послуги «Повірка, демонтаж, монтаж та пломбування приладу обліку води в квартирі, в будинку» становить за 1од., - 429,00грн, за 2од. - 858,00грн, за 3од. - 1287,00грн і за 4 од. - 1716,00грн. з ПДВ.

Інший варіант - повірка лічильників води без демонтажу. В такому випадку фахівці будуть перевіряти придатність лічильників до роботи просто на місці. При позитивному висновку результатів повірки абоненту видається рахунок на оплату – 300 грн. за 1 прилад. У випадку, якщо результати будуть негативними – знову ж буде необхідно замінити лічильники.

Залишити заявку на повірку квартирних приладів обліку холодної води КП «Броваритепловодоенргія» можна за телефонами: (04594) 3-40-10, (067) 323-19-91, (050) 444-22-98 (з демонтажем) та (050) 477-01-41 (без демонтажу).

Що буде, якщо відмовитися від повірки?

Якщо споживач категорично відмовляється від повірки лічильника, нарахування оплати за отримання послуг централізованого водопостачання та водовідведення відбуватиметься на підставі показників загальнобудинкового вузла обліку. У випадку, якщо він відсутній – будуть орієнтуватися на норми водоспоживання на кожну особу, що зареєстрована у вказаному помешканні. Ті самі діятимуть і у випадку, коли лічильник не пройде повірку, до моменту його заміни на новий.

А отже, до повірки лічильників треба ставитися з усією відповідальністю. Тож радимо усім робити її вчасно.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ