БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Чергова сесія міськради: альтернативні джерела енергії та збільшення ПЛР-тестувань

9 липня відбулось засідання чергової сесії Броварської міської ради в ході якого депутати розглянули 22 питання. Про основне читайте в короткому огляді журналістів «Громадського ревізора».

Автономні котельні чи центральне теплопостачання для броварської освіти?

На черговій сесії одним з найгарячіших виявилось питання «Про продовження дії договорів про встановлення строкових сервітутів…», яке представляла начальниця відділу земельних ресурсів Леся Гудименко. Проект рішення передбачав продовження дії договорів строкових сервітутів між ТОВ «Фелікс Енерджи» та Управлінням освіти і науки Броварської міської ради. Йдеться про території, де встановлені котельні приватної компанії, які забезпечують теплопостачанням деякі броварські заклади освіти – дитячі садочки та школи, а також Броварську багатопрофільну клінічну лікарню та басейн «Купава».

Під час попереднього розгляду на засіданні земельної комісії дане питання не знайшло повного розуміння. На сесії члени комісії зазначили, що хотіли би заслухати представників «Фелікс Енерджи» та КП «Броваритеплововдоенергія», щоб краще зрозуміти поточну ситуацію, зорієнтуватись у тарифах обох компаній і зрозуміти чому в Броварах надають перевагу приватному підприємству, а не підтримують місцеву компанію. Також комісія побажала вислухати думку начальника Управління освіти Оксани Мельник.

В процесі обговорення питання з’ясували, що вартість послуг на теплопостачання у приватної компанії дешевше на 10%, тобто ТОВ «Фелікс Енерджи» продає 1Гкал по 1400грн. Міський голова Ігор Сапожко повідомив: «Навіть не враховуючи нижчі тарифи приватної компанії, школи мають можливість економити в опалювальний сезон. Наприклад, завдяки ручному регулюванню опалення та можливості регулювати рівень теплопостачання відповідно погодних умов, лише минулого року було зекономлено бюджетних коштів: ЗОШ №9 – 17% від запланованого, ЗОШ №2 – 26%, СШ №5 – 24%, СШ №7 -24%, що складає близько 3 млн.грн.»

Зі свого боку Оксана Мельник прокоментувала ситуацію наступним чином: «Хочу нагадати, що наші заклади освіти зараз автономні, і економія у 10% коштів – для них також суттєва. Крім того, після переходу на опалення від котелень «Фелікс Енерджи» у закладах стало значно тепліше. Тому що можна регулювати тепло, в залежності від погоди на вулиці робити тепліше або зменшувати опалення».

Представник ТОВ «Фелікс Енерджи» зі свого боку зазначив, що у них немає заборгованості по договорам сервітутів. З іншого боку він підкреслив, що робота їхнього підприємства дає можливість економії бюджетних коштів і водночас якісного постачання тепла до закладів освіти. Він нагадав, що крім закладів освіти сьогодні його компанія обслуговує також броварську лікарню та басейн «Купава», і всюди за тарифами нижче, ніж у КП «Броваритепловодоенергія».

Підбив підсумки обговорення радник міського голови з комунальних питань Григорій Голубовський: «На сьогодні всього 0,02% займає виробництво тепла альтернативними джерелами, що ніяк не може вплинути на фінансовий стан броварського підприємства. Але в той же час робота альтернативних компаній дає нам можливість підключати наші заклади освіти тоді, коли цього вимагає температура на вулиці, не чекаючи загального початку опалювального сезону. Борги КП «Броваритеплововдоенергія» «Нафтогазу» сьогодні складають 134 млн.грн. плюс 24 млн.грн. штрафів. Нам необхідно сплатити «Нафтогазу» мінімум 50 млн. грн., щоб ми змогли ввійти в опалювальний сезон цього року. Тому я вважаю, що альтернативні компанії потрібно підтримати».

Депутати різнобічно обговорили дане питання, і зрештою підтримали Рішення «Про продовження дії договорів про встановлення строкових сервітутів…» для ТОВ «Фелікс Енерджи».

Медицина: перевірка ББКЛ та додаткові кошти на ПЛР-тестування

Одними з найважливіших питань, винесених на чергову сесію Броварської міської ради, стали проекти рішень, що стосуються медицини міста.

Зокрема, до Броварської багатопрофільної клінічної лікарні планують відправити комісію, до складу якої увійшло восьмеро депутатів БМР . Вони мають перевірити використання бюджетних коштів, виділених комунальному некомерційному підприємству «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» Броварської районної ради Київської області та Броварської міської ради Київської області з місцевого бюджету. Також комісія проінспектує, наскільки якісні медичні послуги надають пацієнтам закладу у часи карантину.

Окрім того, відбувся перегляд бюджетних коштів, спрямованих на медичну галузь. Депутати підтримали внесення змін до Міської Програми захисту населення в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 в місті Бровари на 2020 рік.

Так, з програми фінансування медичного сортувального містечка, що діяло на території Броварської лікарні, вивели невикористані кошти та перенаправили на забезпечення діагностики захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19 мешканців міста Бровари методом ПЛР – тестування. Загальна сума виділених на ці цілі коштів 450 тисяч гривень.

«Ми збільшуємо фінансування на ПЛР-тестування через те, що сьогодні воно стало необхідністю для багатьох людей. Перед плановими операціями має бути здійснене тестування, без нього жодна військова частина не прийме військовозобов’язаних. Трапляються й екстрені ситуації, як з ДНЗ «Калинка», коли тестували дітей, батьків та вихователів. Усі ці моменти не передбачалися відповідною постановою, тож запаси витратних матеріалів у ББКЛ добігають кінця. А отже є пропозиція закупити їх додатково, бо щодня кількість тестувань лише збільшується», - пояснив міський голова Ігор Сапожко.

Очільниця відділу охорони здоров’я БМР Ніна Хорошаєва підкреслила, що усі 450 тисяч гривень підуть виключно на закупівлю тестів. Броварські депутати відповідну пропозицію підтримали.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ