БРОВАРИ +5
НБУ USD 28.17

Капітальні ремонти закладів освіти: як зміняться школи до першого вересня

Після завершення всіх карантинних заходів, повернення школярів до своїх класів стане для них доволі неочікуваним. Все тому, що вже кілька місяців у навчальних закладах міста активно тривають масштабні ремонтні роботи. Оновлюються вестибюлі та санвузли, замінюються старі покрівлі і двері на нові, а також повністю облаштовують зелену територію, на якій невдовзі буде знову чутно дитячий сміх та гамір

На території ЗОШ №9 збудують початкову школу

Найбільшу територію серед усіх шкіл у місті має ЗОШ №9. Враховуючи великі вільні площі, що нині знаходяться у подвір’ї, міський голова Ігор Сапожко запропонував винести на обговорення ідею будівництва окремого корпусу молодшої школи, на кшталт будівництва початкової школи, яке триває на території ЗОШ №10 по вулиці Симона Петлюри. Таке проектне рішення значно оптимізує роботу закладу та дозволить розподілити старші і молодші класи, забезпечивши комфортне навчання для кожної вікової категорії дітлахів. Крім того, новий корпус дозволить розвантажити основне приміщення від другої зміни.

Крім цього, в наступному навчальному році уроки фізкультури проводитимуться в оновленому спортивному залі. Місцеві чиновники вже оголосили тендер по цьому проекту. Фінансування ремонту спортзалу у броварській школі №9 буде здійснювати за рахунок обласного бюджету.

Магнітні ключі та нові паркани

Одна із важливих ініціатив міського голови Ігоря Сапожка – замінити паркани для всіх шкіл та впровадити систему магнітних замків.

«По-перше, це безпека учнів та спокій їх батьків. По-друге, нові паркани осучаснять зовнішній вигляд шкіл, для яких ми проводимо капітальні ремонти як всередині, так і зовні», - зазначив мер Броварів.

Ключі від них матимуть лише учні та працівники школи, завдяки чому сторонні особи та перехожі не зможуть потрапити на територіях шкіл. Це зменшить ризик псування шкільного майна, яке нині знаходиться у вільному доступі для місцевих мешканців.

Якісне освітлення для безпеки учнів та вчителів

Повна реконструкція стосуватиметься і мереж зовнішнього освітлення. Місто планує масштабний проект встановлення нових ліхтарів по території усіх шкіл: на головному вході, біля шкільних подвір’їв та вздовж парканів.

Начальник Управління БЖКГІТ Світлана Решетова розповіла нашим журналістам: «Нові ліхтарі будуть сучасними та енергоефективними. Вони надаватимуть яскравіше світло вулиці, яке розсіюватиметься на більші відстані, щоб захопити ті ділянки, які раніше не освітлювалися».

Ця ініціатива є особливо важливою, враховуючи наявність другої зміни для школярів у деяких школах, котрі повертаються додому у вечірній час.

Комфортні умови для інклюзивного навчання

У броварському навчальному закладі буде встановлений ліфт для дітей з особливими фізичними потребами. Роботу по будівництву ліфтової шахти розпочали у школі ЗОШ №6, в якій впроваджено інклюзивне навчання і успішно забезпечуються комфортні умови для його реалізації. Відтепер діти, що пересуваються за допомогою інвалідних візків, проводитимуть час у школі набагато зручніше.

remont2

Рівний асфальт та зручні пішохідні зони у шкільних подвір’ях

Облаштування зовнішньої території шкіл має такий самий пріоритет, як і ремонт всередині приміщень. З цим погоджується начальник Управління БЖКГІТ Світлана Решетова, яка повідомила про старт капітального ремонту прилеглої території у ЗОШ №3.

На початку літа тут вже закінчили ремонт всередині: завдяки цьому перехід між лівим та правим крилом закладу зазнав капітального ремонту та став просторнішим і світлішим. В рамках проекту виконали також утеплення приміщення. Тепер робота продовжуватиметься у дворі школи. Незабаром тут з’явиться новий асфальт, рівний тротуар та зручні пішохідні зони для дітей.

Крім цього, на території школи вже облаштували новий спортивний майданчик. Біля нього встановили новий шумоізоляційний паркан. Тож, місцевих мешканців, що проживають у приватному секторі біля навчального закладу, відтепер не турбуватиме шум та гамір під час занять фізкультури.

school3

Оновлені вестибюлі та вхідні двері

На початку літа ремонтні роботи розпочалися у коридорах та вестибюлях навчальних закладів. В них замінили підлогу, осучаснили стіни та встановили нові двері до робочих класів.

Такі зміни вже відбулися у гімназії ім. С. І. Олійника, що знаходиться в районі Торгмаш. Після перевірки та огляду зроблених робіт на першому поверсі школи, міський голова запропонував встановити нові двері і для головного входу. Він наголосив: «Важливо зробити так, щоб дітям було дійсно зручно перебувати у школі. В тому числі, і заходити до неї. Тому старі дерев’яні двері варто замінити за сучасні зі скла. Вестибюль стане набагато світлішим, а простору для входу і виходу буде більше».

Нові умови очікують і учнів ЗОШ №6. На початку літа керівництво школи разом із мером Ігорем Сапожко погодили масштабний проект по реконструкції частини приміщень навчального закладу. Такі ж зміни відбудуться і в спеціалізованій ЗОШ №5. До кінця літа тут очікується завершення капітального ремонту актової зали.

gimnasia

Капітальний ремонт комунікацій та фасаду

Для того, аби повністю забезпечити комфортне функціонування шкіл, були прийняті рішення по капітальному ремонту їх комунікацій. Зокрема, у школі №6 була проведена повна термомодернізація. Схожі роботи по утепленню шкільних приміщень розпочалися і у ЗОШ №3. А для ремонту каналізації в гімназії ім. С. І. Олійника міський голова запропонував додаткове фінансування. Саме в гімназії вже облаштували санвузли: встановили нову сантехніку, замiнили рукомийники та зробили капітальний ремонт у приміщеннях.

Суттєві зміни чекають і спеціалізовану ЗОШ №7. Вони стосуватимуться повної заміни даху молодшого корпусу на новий. Для цього підрядники демонтують перекриття технічного поверху і розпочнуть покрівельні роботи.

school 7За словами начальника Управління БЖКГІТ заплановані оновлення стануть доволі суттєвими для міських шкіл. Світлана Решетова повідомила про це напередодні початку всіх ремонтних робіт: «Ми запланували не просто зробити косметичний ремонт, а капітальний. Ремонт стін та підлоги — це звичайна планова робота, але зовсім не основна. Перш за все це означає, що відтепер у школах будуть замінені комунікації, встановлена нова пожежна сигналізація та сучасна система вентиляції. В приміщеннях з’являться нові вікна та двері, а на вулиці — якісне та сучасне освітлення».

Підрядники, залучені до виконання ремонтних робіт, зізнаються, що працюють активно та якісно. Облаштування шкіл почалося набагато раніше, аніж це було б можливо без карантину. Завдяки фінансовій підтримці міського бюджету всі зміни планують завершити до початку нового начального року, а це означає, що зовсім скоро оновлені школи приємно здивують маленьких броварчан.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ