БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

ПОВНА «ТАЙСТРА» ГРОШЕЙ ЗА ЗЕМЛЮ ПАРКУ «ПЕРЕМОГА» ЯК ОДНИМ МОЖНА, А ІНШИМ – ЗАСЬ

Міський парк «Перемога» – справжня втіха для городян. Таким просторим та зручним місцем відпочинку у центрі може похвалитися далеко не кожне місто в Україні. На жаль, не всі мешканці можуть просто насолоджуватися чудовою можливістю провести час на свіжому повітрі у приємній атмосфері. Декому неодмінно треба робити зі спільного надбання «дзвінку монету». Ані хвилини не переймаючись, що такі дії порушують права всіх громадян. У цьому матеріалі йтиметься саме про таких персонажів – людей, які заради власного гаманця залюбки зіпсують життя оточуючих.

У листопаді 2012 року міська рада виділила ділянку розміром 4,58 сотки товариству з обмеженою відповідальністю кафе «Віктор». У тому ж році орендатор змінив назву власної юридичної особи на ТОВ «Чарівна Тайстра». З якої причини сталося пере­йменування, наразі невідомо (подейкують, не обійшлося без рейдерства), і все ж для правди­вості історії наводимо цей факт. Відповідні зміни внесли до діючої угоди.

5 березня нинішнього року на сесії міської ради підпри­ємство звернулося з проханням викупити орендовану землю. Попередню згоду депутати надали, прийнявши перше рішення. На його підставі про­ведуть конкурс на обрання експерта, який оцінить земельну ділянку та встановить її вартість. Після розгляду експертного звіту міська рада визначить, чи варто продавати землю у зоні відпо­чинку. Якщо «так», нинішньому орендатору залишиться нотарі­ально завірити право власності на чотири з половиною сотки суходолу і справа зроблена. Цінність цієї землі у тому, що ділянка фактично знаходиться у рекреаційній зоні.

СВЯТО СПРАВЕДЛИВОСТІ

Деякі наші джерела назива­ють приватизацію природної території надзвичайно вдалою оборудкою. Ще б пак, таке вдава­лося далеко не всім. Напевно всі Бровари, ба більше, вся Україна пам’ятає скандал із намаганням Сергія Федоренка, більш відо­мого, як «масажист Азарова» прибрати до рук частину гордості міста – ділянку парку «Перемога». Йшлося про ПП «ФЕСКО», яке належить наближеній особі експрем’єра. Отже, це товариство орендувало 7 соток паркової землі та одного разу захотіло їх приватизувати. Це сталося ще у 2013‑му році.

Тоді на захист рекреаційної зони стала обурена громадськість міста, а справа здобула розголосу по всій країні. Акції протесту завершилися численними непо­добствами: побиті журналісти, заарештовані активісти тощо. Зрештою, представникам старою злочинної влади не вдалося реа­лізувати свої підступні наміри. І це стало справжньою перемогою для тих, хто вважає всіх рівними перед законом та прагне знищити корупцію й кумівство. Тож, парк відстояли і правда перемогла.

ДЕЖАВЮ

Відтоді минуло кілька років і, здавалося, що старі схеми та «договорняки» із землею більше про себе не нагадають. Принай­мні, що непорядним громадянам не спаде на думку знову зазіхати на зони відпочинку, які належать всім броварчанам. Втім, не так сталося, як гадалося. На розгляді у Броварській раді знову при­ватизація сумнівної, з моральної точки зору, землі. Претендент на викуп – ТОВ «Чарівна Тай­стра» – хоче отримати у влас­ність ділянку, яка нібито межує з парком «Перемога». Але це за документами. Візуально ж розважальний заклад знаходиться на території рекреаційної зони, принаймні своїми частинами. Передусім йдеться про літній майданчик з альтанками, ман­галами та іншими атрибутами, властивими для відпочинку на свіжому повітрі.

КОЖНОМУ СВОЄ

З огляду на схему розташування, стає очевидним, що ділянка, яку хоче викупити ТОВ «Чарівна Тайстра», стикається із парком не менше, а навіть більше, ніж заклад горезвісного ПП «ФЕСКО». Загалом ситуації з обома компані­ями досить схожі – розповідають експерти. Спочатку орендували землю, будувалися, розвивали бізнес, потім захотіли викупити ділянки, сплатили авансовий вне­сок, розробили експертну оцінку. Одним словом – проходили ті ж самі процедури. Відрізнявся хіба що рід діяльності підприємств. Попри схожість пройденого шляху, фінал для двох орендато­рів виявився напрочуд протилеж­ним. Яким бізнесом доречніше займатися у парку – питання зайве, бо відповідь – ніяким. Тим не менш, претендент-невдаха володів лікувально-оздоровчим центром, натомість, без двох хвилин власник землі утримує розважальний клуб із рестора­ном, готелем, віпзалою та літнім майданчиком (без нього у парку, звісно, не обійтися).

Обізнані з цією ситуацією люди пояснюють дивну незбагнену вибірковість щасливого володаря 458 квадратних метрів зеленої зони виключно політичними упо­добаннями. Коли на шматок парку претендував «регіонал», про це дізналася, без перебільшення, вся країна. Нині ж приватизувати частину перлини Броварів намагаються прихильники інших політичних сил. «Чарівна Тай­стра» належить Віктору Резніку (діючому депутату Броварської міської ради від «Фронту змін» Арсенія Яценюка) та його дру­жині. Виходить, що за нової влади відстоювати народне добро стало неактуальним?

taistra

ЗМОВЧАТИ – ЗНАЧИТЬ СХВАЛИТИ

Чому ж так відбувається? Хіба народ буде спати міцніше, якщо частину зеленої зони, де б могли гуляти діти, привласнить будь- хто, аби тільки не «масажист Азарова»? Невже українці керу­ються принципами політичної доцільності? Де реакція активіс­тів? Чому мовчать медійники? Головне ж питання, куди поділися полум’яні захисники парку «Пере­мога» – депутати різних рівнів, які свого часу буквально відбили в негідників зелену зону? Чи не святкують вони успішний «від­жим» паркової землі в ресторані «Чарівна Тайстра», який належить однойменному товариству? І чи не випадково саме «Чарівну Тайстру» народний депутат Укра­їни Павло Різаненко облюбував в якості конференц-залу для «тайних вечерь» з деякими пред­ставниками бізнесу Броварів? Можливо.

На превеликий жаль, так ствер­джують наші джерела, які повідо­мили про причетність колишніх борців за недоторканість рекреаційної зони до привати­зації 4,5 соток парку «Перемога». Якщо це правда, то дійсно немає меж людському цинізму. Бро­вари мають чудово пам’ятати цих осіб і дати належну оцінку принаймні їх мовчазній згоді на «дерибан» зони відпочинку. Залишається сподіватися, що саме так і станеться. Бо якщо кричущу несправедливість і далі не помічатимуть, нові господарі життя дуже швидко «візьмуть планку» часів розквіту режиму людини, яка не знала слова «ялинка».

P. S.

Після внесення змін до Земель­ного кодексу, процедуру прива­тизації землі суттєво спростили. Раніше для того, щоб відвести земельну ділянку у користу­вання, необхідно було отримати дозволи п’яти інстанцій. Зокрема, висновки екологів, фахівців з культурної спадщини та СЕС. На сьогодні треба мати лише два погодження – територіаль­ного відділу Держземагентства і управління містобудування та архітектури. Звичайно, чим менше бюрократичної тяганини, тим краще. Втім, і перед нечис­тими на руку ділками, які звикли «рєшать» питання, з’являються нові обрії. Тож, якщо міська рада і далі дозволятиме викупати ділянки природних зон, уні­кальний парк «Перемога» може почати танути просто на очах спантеличених броварчан.

Ігор Латунський

Коментарі   

0 # Лола 19.03.2015, 17:38
Чомусь броварські активісти мовчать...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ