БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

КВАРТИРИ ПІД ПРИЦІЛОМ: ПОРАДИ, ЯК УБЕЗПЕЧИТИСЬ ВІД ПОГРАБУВАНЬ

Квартирні крадіжки – найпоширеніший вид злочинів. Вони складають у середньому більше 35% від загального числа кримінальних правопорушень. Хоча збільшення активності злодіїв припадає на літо, «домушники» не нехтують роботою і протягом року.

У Броварській прокуратурі зазначають, що в місті кількість таких злочинів збільшилась, порівняно з минулим роком. Проте броварська міліція надала зовсім іншу інформацію. Зокрема, за їхніми даними з початку 2014 року на території обслуговування Броварського відділу зареєстровано всього 52 квартирні крадіжки.

Поки в міліції «все добре», пере­січні броварчани починають бити на сполох. Соціальні мережі рясні­ють повідомленнями про спробу пограбування – дві квартири на Грушевського, одна на Неза­лежності, ще одна на Короленка.

СПОНТАННІ КРАДІЖКИ ЗДІЙСНЮЮТЬ ЛЮБИТЕЛІ, СЕРЙОЗНІ – ПРОФЕСІОНАЛИ

Дрібні крадіжки найчастіше здійснюються спонтанно. Зло­чинці – наркомани та алкоголіки – у пошуках грошей на чергову дозу чи пляшку. Побачивши відчинену кватирку чи двері квартири, вони забігають у житло і хапають перше цінне, що на очі потрапляє.

Професійні квартирні злодії на будь-яке житло не зазіхають. Вони довго вибирають об’єкт, від­слідковують, хто коли там буває. Винагорода за таку детальну під­готовку немала. У колі інтересів грабіжників, крім традиційних грошей-прикрас – ікони, цінні картини, рідше дорога техніка.

ДЕ І КОЛИ ГРАБУЮТЬ КВАРТИРИ?

Найчастіше квартирні крадіжки скоюють в будні з 9:00 до 15:00, під час літніх відпусток, а також в передсвяткові дні. Під прицілом спальні райони і новобудови. Винести можуть абсолютно все – навіть велику техніку, не викликаючи при цьому ніякої підозри у сусідів: люди погано одне одного знають, до того ж у деяких квартирах робиться ремонт. Отже машина для ванта­жоперевезень навряд чи когось збентежить.

Пам’ятайте, зловмисники ставлять на двері контрольні «маячки». Це може бути нитка чи папірець, засунутий у щілину у дверях. Також, якщо кілька днів у квартирі ввечері не горить світло або підкладене під килимок біля дверей печиво на наступний день залишилося цілим, то висно­вки зроблені: вдома нікого. Якщо ж маячки зрушені, значить, у квартиру заходили.

Аби не стати жертвами пограбу­вання у період відпустки, міліція радить забезпечити у квартирі ілюзію присутності. Приміром, попросіть сусідів, щоб виймали кореспонденцію та періодично вмикали світло у квартирі.

ЗА СІМОМА ЗАМКАМИ

Згідно зі статистикою, злодії найчастіше пробираються в квартиру через вхідні двері.

А тому, половина успіху – це хороші сталеві двері. Вони мають відкривтися назовні, дверна коробка повинна бути масивна, зроблена зі сталевого прокату. Але пам’ятайте, без хорошого замка залізні двері – це просто купа металобрухту!

НЕ ХОВАЙТЕ РЕЧІ В ХОЛОДИЛЬНИКУ

Досвідченому злодієві не буде потрібно багато часу, щоб виявити в квартирі «надійні» хованки. Ви можете розпрощатися з багат­ством, якщо зберігаєте його, приміром, під матрацом, у шафі, у постільній білизні, в вазах, книгах, коробках з-під взуття, в зливному бачку унітаза, праль­ній машині чи холодильнику. Не врятують вас і банки з крупами. Більше того, іноді навіть сейф не може слугувати запорукою спокою.

Тож, проявіть фантазію. Нам розповіли цікаву історію. Колись один «домушник» працював за наводкою. Друг сім’ї повідомив, що господарів не буде вдома, а в квартирі точно є $ 20 тисяч. Обшукав акуратно весь будинок, але грошей не знайшов. Пізніше «другу» сім’ї вдалося з’ясувати, що купюри були на балконі, в розкиданих на підлозі старих і брудних газетах.

«ВСЕЗНАЮЧІ» СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

З розвитком соціальних мереж, людина почала виставляти особисте життя у відкритий доступ. Опинив­шись на особистій сторінці, злодій по численним знімкам отримує звіт про те, як добре ви живете. Але що ще небезпечніше – він знає, коли вас не буває вдома. Красномовний статус: «Завтра відлітаю до Таїланду! Ура-а-а!» та додана на цій же сторінці домашня адреса – сигнал для шахрая.

Слідкуйте за активністю дітей, адже часто вони стають цінними інформаторами. Саме діти люблять хвалитися успіхами своїх батьків, новими і, як правило, дорогими придбаннями, при цьому в рази перебільшуючи дійсність.

ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРОСТІ ПРАВИЛА

Йдучи з квартири, завжди щільно закривайте вікна. Пере­віряйте, чи закриті двері.

Не зберігайте запасні ключі під килимком або в поштовій скриньці: XXI століття на дворі!

Роздобудьте кілька наліпок з написом «Об’єкт під охороною».

 

Приклейте їх на вхідні двері. На питання сусідів: «Ви що, поставили квартиру на сигналізацію?» не варто відповідати: «Ні, але злодії ж цього не зна­ють». Скоро можуть дізнатися!

• Можна встановити муляж камери відеоспостереження з миготливим світлодіодом. Професіонали, може, і помітять обман, а ось «зальотчики», вибираючи квартиру в під’їзді для разової наживи, ризикувати не стануть.

• Не відчиняйте двері незнайо­мим. Серйозні злодії навчилися маскуватися під бажаючих замінити вікна або утеплювачів будинків.

Звісно, жоден з цих способів не дає 100% гарантію того, що ваша квартира не буде пограбована. Проте превентивні заходи значно знизять ваші шанси потрапити під удар.

Аліна Яковенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ