БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

У Броварах демонтують незаконні заправки

2 червня на черговому засіданні виконавчого комітету було ухвалено рішення про демонтаж одразу сімох незаконно встановлених АЗС та АГЗП (автогазозаправних пунктів). Вже 10 червня під особистим контролем міського голови Ігоря Сапожка це розпорядження почали реалізовувати. «Громадський ревізор» долучився до інспекції та розповідає, як усе відбувалося

Власників заправок попереджали заздалегідь

Демонтаж незаконних заправок не став несподіванкою для їхніх власників. З відповідним рішенням виконкому усіх ознайомили особисто, під підпис. Приписи видали кожному на початку місяця. Згідно до нього, власники мали змогу добровільно припинити цю незаконну діяльність до 8 червня.

АЗС на Незалежності, 18: старий колектор та провалля в асфальті

Першою незаконною заправкою, яка підлягала знесенню, стала АГЗП «Леон» на бульварі Незалежності, 18. За словами начальника управління інспекції та контролю Броварської міськради Богдана Мельниченка, цю заправну станцію почали зводити ще у 2017 році, а повноцінно функціонувати вона почала минулого року. Мешканці будинків неподалік неодноразово надсилали скарги з проханням перевірити законність її зведення.

zapravka5

«Ми неодноразово намагалися провести інспекцію. Спершу власник нас допустив, і в результаті перевірки ми наклали штрафні санкції. Як показує практика, після такого вдруге вже ніхто не буде допускати інспекторів на об’єкт», - повідомив Богдан Мельниченко.

Перевірки продемонстрували, що цей об’єкт повністю відповідає критеріям незаконного. Цільове призначення земельної ділянки також не дотримується. До того ж, заправні станції класифікують як об’єкти підвищеного ризику, тож для їхнього встановлення потрібно проводити експертизу проектної документації. І от цієї експертизи також не проводили.

zapravka2

Тим часом, на території, де розташована заправка, звели одну самовільну будівлю та вже почали закладати фундамент для нової. З фундаменту виглядають мережі водопроводу та каналізації. А майже посередині ділянки знаходиться каналізаційний люк, по всьому периметру якого просіло асфальтне покриття, що створює загрозу провалення колодязю. Як виявилось цей колодязь розташований прямісінько на старій гілці центрального каналізаційного колектора, який декілька років тому обвалився. Після цього стару гілку законсервували та збудували поруч нові мережі каналізації. Однак, власник заправної станції і тут допустив порушення – прямісінько на новій гілці встановив рекламну стелу.

zapravka4

Богдан Мельниченко підкреслив, що власникам цієї земельної ділянки два рази надавали приписи: про зупинення будівельних робіт та усунення порушень. Однак вони знехтували вимогами чиновників, і АЗС працювала аж до минулих вихідних. Самих власників було притягнуто до відповідальності та оштрафовано.

«Підключення водопостачання, каналізації та взагалі функціонування даного об’єкту біля колектора є незаконним. Даний автозаправний комплекс класифікується як об’єкт незаконного будівництва. Вже відкрито кримінальне провадження, а користувача земельною ділянкою буде притягнено до відповідльності», - наголосив Ігор Сапожко.

Зазначимо, що за демонтажем постійно спостерігав невідомий, який комусь телефонував. Чоловік заперечив, що він є власником незаконної заправки та представився «наглядачем за територією». Ніякого супротиву знесенню він не чинив. Чоловік зазначив, що заправка не функціонує вже близько тижня, одначе визнав, що ще два дні тому вона надавала послуги «для своїх».

А отже, довелося вдаватися до радикальних заходів та перекопувати в’їзд до АГЗП. Також демонтували стелу, на якій розміщувалася інформація щодо вартості пального.

Незаконним заправкам перекопали в’їзди

zapravka3

Довелося залучати спецтехніку й для перекриття в’їзду до заправки по вул. Броварської сотні, 28А. Просто під час інспекції до неї під’їхала автівка з потенційним клієнтом, однак його ніхто обслуговувати не збирався, хоч у будівлі на території знаходився якийсь чоловік. Сам же водій зазначив, що користувався послугами заправної станції ще два тижні тому.

Земельна ділянка, на якій розташована АЗС, розподілена за договором суборенди. «Знову ж, жодного документу, жодного дозволу чи експертизи проекту немає. Тому ми зараз були вимушені заблокувати роботу даної заправки. Одразу ж за нею знаходиться Об’їзна дорога – тут взагалі відбувся самозахват землі та розміщено газозаправний пункт», - пояснив Ігор Сапожко.

zapravka6

Цікава ситуація склалася на одній з незаконних АЗС на Об’їзній дорозі (вул. Броварської сотні, 30). Там також довелося розривати в’їзд, аби машини не могли потрапити на територію. Втім, повторна перевірка через 1,5 години продемонструвала, що власники самовільно засипали розриту ділянку та, по суті, відновили незаконну діяльність. Однак і чиновники виявилися наполегливими: того ж вечора на заправку повторно відправили трактор та знову розрили в'їзд. Перевірка наступного ранку показала, що власники більше не намагалися засипати розриття.

Заправка на Незалежності, 33: власники вчергове прибрали цистерни

А ось власники автогазозаправки на бульварі Незалежності, 33 виконали рішення виконавчого комітету та заздалегідь власними силами вивезли усі цистерни. Здавалося б, усі розпорядження дотримано і робота АЗС зупинилася, втім, як зазначив Богдан Мельниченко, розраховувати на повне припинення її діяльності все ж не варто.

Справа в тому, що цій заправці припис про демонтаж надавали не вперше. «Земельна ділянка належить ФОП. АГЗП тут функціонує вже кілька років поспіль. Двічі писали їм приписи. Згідно рішення виконкому, заправку мали демонтувати до 8 червня. На вихідних вона ще стояла на місці. На моїй пам’яті цистерни вивезли вже втретє. Я гадаю, що за декілька днів вони знову з’являться на своєму місці», - розповів Богдан Мельниченко.

zapravka33

А отже, саме за цією незаконною заправкою планують слідкувати особливо пильно, аби попередити відновлення її функціонування.

Заправки на підприємствах: очікуємо надання документів

АЗС на вул. Лісова, 4Б була створена ще у 90-х. «Ця заправка вводилася у 90-х роках підприємством, на території якого вона розташована. Тоді її використовували виключно для власних потреб. Тривалий час вона була закрита, але зараз почала функціонувати та надавати послуги. Зараз ми чекаємо від підприємства документацію: чи законно була проведена реконструкція, на яких умовах вона працювала тощо», - розповів міський голова.

zapravka7

10 червня власники АЗС на Лісовій вже повідомили, що вони прибрали газовий пункт, залишивши лише бензин та дизель.

Щодо АЗС на вул. Січових Стрільців, 4, яка теж розміщена на підприємстві - зараз міська влада також очікує на документи від компанії.

Власники незаконної АЗС по вулиці Степана Бандери, 26 надали мерії гарантійного листа, що вони планують закривати заправку. Діяльність заправки припинили зо два тижні тому, а її територію огородили стрічкою.

Підкреслимо, що нелегальні заправні станції приносять чимало проблем як місту, так і його мешканцям. Місто не отримує податки від діяльності таких об’єктів, а водіям ніхто не береться гарантувати якість пального. Крім того, такі об’єкти, що розміщені без експертизи, з повним нехтуванням правил безпеки, а тим більше на зовнішніх інженерних мережах несуть неабияку загрозу для броварчан.

За рішенням виконкому всі АЗС та АГЗП, які добровільно власними силами не провели демонтаж своїх заправок, будуть прибрані силами управління інспекції та контролю з залученням спеціальної техніки. Термін цих робіт визначений – 1 липня 2020 року. Тож, далі буде.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ