БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

Бровари у воді: як вирішуватимуть проблему підтоплення

Тема підтоплення, на жаль, не втрачає актуальності для нашого міста. З року в рік влада локально вирішує питання по облаштуванню окремих ділянок зливової каналізації, однак глобально проблема залишається. Затяжні дощі та добова злива зробили свою справу – сотні дворів затоплені. Не справились з навантаженням і озера, вийшовши з берегів. Про першочергові заходи, які планують здійснювати в боротьбі з водною стихією дізнавався «Громадський ревізор»

Причини підтоплення

Фахівці, які займались розробкою проекту техніко-економічного обґрунтування (ТЕО), що має на меті вирішити питання підтоплення в Броварах називають декілька причин, чому наші вулиці перетворюються на «венеціанські» канали: особливості рельєфу та властивості ґрунтів.

По-перше, місто знаходиться в низині: з усіх боків його оточують виступи. І воді немає куди стікати, вона тримається в цьому «пониженому» осередку.

По-друге, ми маємо глинистий склад ґрунту, що затримує вологу та не дає воді швидко просочуватися до більш глибинних шарів.

Спеціалісти зазначають, щоб система водовідведення працювала ефективно, до питання треба підійти комплексно і в співпраці з прилеглими населеними пунктами. Однією з пропозицій, було залучити Броварський район та включити до системи водовідведення річку Осинка, що знаходиться поблизу села Княжичі.

Ще більш загострює проблематику відсутність загальної системи водовідведення в Броварах. Ще 15-20 років тому при розбудові міста ніхто не думав про прокладення мереж зливової каналізації.

«На Торгмаші зливової каналізації немає. По місту якщо і прокладено мережі, то фрагментами. Ось наприклад,частина прокладена по Грушевського вздовж парку, потім переривається вулицею Ярослава Мудрого, потім знову фрагмент майже до гаражного кооперативу по Грушевського, 2», - розповідає радник міського голови з комунальних питань Григорій Голубовський.

Potop3

Як вирішується питання

За останні роки владі вдалось ліквідувати декілька осередків, які при найменшому дощі перетворювались на непрохідні водяні ріки.

Зокрема, виконали будівництво та капітальний ремонт зливової каналізації поблизу СЗОШ №5 на ділянці від вул. Лагунової, 15/6 до діючої зливної каналізації по вул. Малокиївській. Здійснили реконструкцію вже існуючого водостоку на ділянці, яка під час опадів перетворювалась на справжнє озеро. Мова йде про перехрестя Короленка - Незалежності з проїздом до міської дитячої школи мистецтв.

Минулого року місцева влада завершила роботи по водовідведенню в районі Оболонь. Це вулиці Чепурного, Шевельова, Пертропавлівська, пров. Деснянський. Також, було розчищено озеро по вулиці Вербній, яке приймає великий об’єм дощових і талих вод.

Для того, щоб в майбутньому не виникало питань з підтопленням, при проектуванні нових житлових районів одразу передбачається будівництво мереж дощової каналізації. Такі проекти реалізуються на Торгмаші, по вулиці Чорновола, Симоненка, Чубинського.

Так, у ІV житловому районі виконані роботи по будівництву мережі дощової каналізації вздовжвулицьЧорновола та Фельдмана. Але проблема підтоплення залишається гострою.

Озеро на Кобилянської вийшло з берегів

Нічна злива з 29 на 30 квітня додала чимало клопоту комунальникам. На ранок у воді опинились прибудинкові території по вул. Грушевського, вул. Володимира Великого, вул. Героїв Небесної Сотні, перехрестя вул. Симоненка-Шевченка, вул. Лагунової.

Potop11

Зранку в суботу всі комунальні служби міста були задіяні у ліквідації наслідків зливи: відкачували воду, розчищали зливоприймальні системи, ліквідовували затікання дахів та підвалів житлових будинків. Працівники ЖЕКів проводили обстеження прибудинкових територій та житлового фонду. В посиленому режимі пацювало КП «Броваритепловодоенерія» та КП «Бровари-благоустрій».

Окрім традиційних осередків, де збирається вода, цього разу затопило район «Зеленої галявини».

Причиною затоплення стало озеро по вулиці Кобилянської, яке не впоралось з затяжною зливою і вийшло з берегів. В результаті десятки вулиць, сотні подвір’їв опинились у воді, затоплені підвали житлових будинків, а по вулицям приватного сектору разом з водою пливла риба. Під водою опинилась і частина центральної броварської лікарні, і новостворений спортивний майданчик на території дитячого містечка «СОС-кіндердорф».

Ще в суботу представники ДСНС прокопали тимчасовий канал по відведенню води з озера, але бажаного результату ці заходи не дали.

Potop1

 

В понеділок, 1 червня на місці затоплення була проведена виїзна нарада під головуванням міського голови Ігоря Сапожка. Мер Броварів повідомив, що від озера на вулиці Кобилянської передбачено будівництво нового колектора. Тож, проблема буде вирішена найближчим часом.

«Ми маємо розроблений проект будівництва мереж водовідведення від вулиць Кобилянської-Фельдмана до існуючого колектора по вулиці Маяковського. Вартість даного проекту 32 млн. грн. В комплексі також розглядаємо проведення робіт по вулиці Разіна, які передбачають перекладення існуючих зливових мереж на мережі більшого діаметру. Це дозволить з’єднати в єдину систему зливову каналізацію по вулиці Ярослава Мудрого та Київській. Зараз по вулиці Разіна йде звуження колектора, тому під час залпового дощу вода збирається по вулиці Грушевського, 21, бо там знаходиться останній зливоприймальник», - розповів Ігор Сапожко.

Щодо реалізації проекту добудови мереж зливової каналізації від вулиці Фельдмана міський голова запевнив, що найближчим часом профільні комітети підготують всю документацію і оголосять тендер. Більш за все фінансування проекту буде здійснюватись за рахунок кредитних коштів, оскільки для міського бюджету така сума не підйомна. Для завершення робіт знадобиться 1 рік.

У ході наради також ухвалили рішення вжити тимчасових заходів по відведенню води. Для цього вздовж вулиці Ялинкова до вулиці Шевченка зробили штучний канал, по якому вода самопливом стікає в лісовий масив. Вже за кілька днів рівень води в озерах спав, але ефективність тимчасових заходів покаже найближчий дощ.

Мешканці постраждалих будинків прийшли на сесію міської ради, яка відбулась 4 червня, аби нагадати про свою біду та звернутись до депутатів. І депутатський корпус, і міський голова ще раз підтвердили попередні наміри по завершенню реалізації проекту будівництва колектора від вулиці Фельдмана до вулиці Маяковського в найближчий рік. Підготовка потрібної документації вже розпочалась. Безпосереднім виконавцем визначено управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту.

«Громадський ревізор» слідкуватиме за ситуацією та інформуватиме читачів про початок робіт з облаштування зливових мереж в районі «Зеленої галявини».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ