БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Чи готові броварські садочки до відкриття: результати перевірок

За правилами роботи садочків у режимі COVID-загрози діти більше гулятимуть на вулиці, менше контактуватимуть з персоналом, обідатимуть та спатимуть з дотриманням дистанції. Такі вказівки отримали дошкільні навчальні заклади, відповідно до наказу головного санітарного лікаря України. Чи готові працювати у новому режимі броварські ДНЗ, дізнавався «Громадський ревізор»


Загальні рекомендації МОЗ

Закриття садочків на карантин, майже три місяці тому, сколихнуло громадськість, і змусило батьків дошкільнят лишатись вдома, незалежно від умов та режиму їх праці. Тому відкриття садочків у Броварах чекали так само нетерпляче, як початок руху громадського транспорту до столиці. Нарешті, після 25-го травня в Київській області дозволено перейти на другий етап пом’якшення карантинних заходів, а значить дошкільні навчальні заклади (ДНЗ) можуть розпочинати роботу.

v13 sadiky 10

Постановою головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшко від 21 травня 2020 року для дошкільних закладів передбачений цілий ряд вказівок і рекомендацій задля забезпечення та організації безпечного перебування дітей та персоналу в закладах. Тут і щоденний «вхідний» температурний скрінінг працівників та дітей (для дітей вимірювання температури має проводитись кожні 4 години), обов’язкові захисні маски та антисептики для персоналу, прийом та передача дітей батькам виключно за межами будівлі закладу, і т.д. Є також цілий ряд вказівок стосовно розсадки дітей під час прийому їжі, укладання їх на денний сон з дотриманням безпечної дистанції, дезінфекції поверхонь, провітрювання приміщень тощо.

v13 sadiky 7

Підготовка садочків до відкриття

Міська влада ще минулого тижня розпочала процес підготовки броварських ДНЗ до відкриття.

Одразу після рішення уряду про можливість пом’якшення карантинних заходів міський голова зібрав керівництво управління освіти та директорів дошкільних закладів, аби обговорити алгоритм дій по підготовці і відкриттю закладів освіти. А також виявити потребу і забезпечити кожен садок необхідним запасом дезрозчинів, антисептиків та засобів індивідуального захисту для персоналу.

v13 sadiky 9

«Наша мета не просто відкрити садочки, а забезпечити в кожному закладі режим санітарно-епідеміологічної безпеки для дітей. Це наша спільна відповідальність. Наголошую – життя і здоров’я дітей понад усе і в цих питаннях ми не можемо поспішати. Відкривати заклади будемо тільки за умови виконання всіх вимог та приписів МОЗ», - зауважив Ігор Сапожко.

Вже наступного дня сесія міської ради виділила додатково понад 1,1 млн. грн. на забезпечення працівників закладів дошкільної освіти засобами індивідуального захисту та деззасобами.

v13 sadiky 3

Щоб легше було зорієнтуватись у нових реаліях роботи, управління освіти, спільно з відділом охорони здоров’я, організували онлайн нараду для всіх директорів дошкільних закладів, в ході якої начальник ВОЗ Ніна Хорошаєва докладно розповіла про всі нюанси роботи закладів дошкільної освіти в сьогоднішніх умовах. Особливі акценти зробили на організації процесу вранішнього прийому дітей, дезінфекції та захисті персоналу.

Старт перевірок: батькам до садочка зась

v13 sadiky 11

Вже з 27-го травня готовність ДНЗ до роботи в умовах карантину почала інспектувати спеціальна комісія Броварської міської ради під головуванням заступника міського голови, Лариси Виноградової, яка здійснювала об’їзд всіх броварських садочків протягом двох днів. До її складу ввійшли також працівники управління освіти, на чолі з Оксаною Мельник, але керівники Держпродспоживслужби, відділу лабораторних досліджень та відділу охорони здоров’я.

«Громадський ревізор» приєднався до заходу, аби перевірити чи готові дошкільні заклади до нових реалій роботи.
Найпильнішою перевіряючою була Ніна Хорошаєва, начальник відділу охорони здоров’я. Вона чітко та влучно задавала питання керівникам садочків, відразу бачила недоліки, або ж навпаки високо оцінювала рівень підготовки до відкриття. Вона також надала рекомендації щодо доступу батьків до будівлі садочка.

v13 sadiky 13

«Батьки ведуть по території дітей до входу у будівлю – це не заборонено, по території в масках та рукавичках батьки ходити можуть. Але в будівлю ніхто не заходить, чуєте? Ніхто! До вхідних дверей батьки дитину довели, вихователі прийняли, на вході заміряли температуру, внесли у журнал. Все. Дитина іде у групу, а батьки на роботу», - ці інструкції Ніна Хорошаєва повторювала практично для кожного директора садочку.

Важливі акценти в організації роботи

Найперше, що цікавило комісіюце відповіді на запитання: де ви будете приймати дітей? А якщо негода, дощ? Скільки у вас окремих входів/виходів на територію садочка та безпосередньо до груп? Лише почувши чіткий алгоритм дій від працівників закладу, перевіряючі заходили в приміщення.

v13 sadiky 15

На що ще звертала увагу комісія? Антисептичні засоби для обробки рук персоналу мають бути недоступні для дітей. Неодноразово наголошувалось, що в масках мають бути батьки, що приводять й забирають дітей, та персонал закладу, але діти захисні маски носити не мусять і не будуть. 


Для персоналу дошкільних закладів міська влада надала достатньо засобів індивідуального захисту. Оскільки їх потрібно міняти кожні 2-4 години, кожному працівнику видається на день комплект масок з різним маркуванням ( «ранок», «день», «вечір»). Зміна масок відбувається одночасно для всього персоналу по графіку.

v13 sadiky 14

Особливу увагу звертали на відсутність в групах килимів, м’яких іграшок та навіть ляльок з волоссям – все це заборонено вимогами МОЗ в умовах карантину.

v13 sadiky 8

Лариса Виноградова цікавились як в групах планується організація харчування та денного сну з дотриманням необхідної дистанції. Більшість садочків вже підготували плани розсадки: розсуваючи столики на потрібну дистанцію, лишають по одному стільцю, аби за кожен могла сісти тільки одна дитина. Стосовно організації денного сну більшість садочків взяли на озброєння простий алгоритм «шахматного» маркування ліжечок: ліжечка для сну розташовують через одне, та відмічають для кожної дитини.

v13 sadiky 5

У санвузлах дитячих груп перевіряли наявність рідкого мила й паперових рушників, адже багаторазові та тканинні заборонені новим порядком. Власне, у більшості садочків закупівлі вже відбулись, в чому комісія могла пересвідчитись.

v13 sadiky 16

Окремо проговорювалась процедура вологого прибирання та обробки дезінфекторами поверхонь у приміщенні, яка має здійснюватись що дві години. Відповідні графіки розроблені та будуть розміщені на вході в кожну групу.

v13 sadiky 6

Важливо зауважити, що за останні роки коштом міського бюджету в усіх садочках міста в кожній групі були встановлені стаціонарні знезаражувальні лампи. Тож, в період епідемії вони як ніколи стануть у нагоді. Обробка приміщень буде проводитись перед прийомом дітей, під час денних прогулянок та після завершення робочого дня.

v13 sadiky 19

За планами міської влади передбачена також дезінфекція території садочку. Власне, на всі ці заходи дошкільні заклади централізовано отримали дезінфікуючі засоби, закуплені за кошти міста. Крім того практично всі ДНЗ забезпечені сьогодні необхідною кількістю захисних костюмів для персоналу, марлевими пов’язками, рукавичками, антисептики для рук тощо.

v13 sadiky 17

Негода на вулиці – холодно у приміщеннях

За оцінками комісії практично всі дошкільні навчальні заклади провели необхідну підготовчу роботу та закупівлі, і майже готові до прийому дітей. Але!

Єдине та суттєве спостереження: абсолютно всі садочки на час перевірки мали низьку температуру повітря у групах. За нормами, температурний режим в приміщенні має бути від +19°С до +23°С, а наразі найвища температура в групах була +16°С.

v13 sadiky 18

Два місяці простою закладів без роботи і опалення плюс надзвичайно холодна і мокра погода цієї весни далися взнаки. Тож, заклади вирішують ситуацію на місцях, включаючи електрообігрівачі, але, звичайно, більше сподіваються на погоду, потепління на вулиці, яке дасть можливість прогрітися приміщенням і проводити більше часу з дітьми на вулиці.

v13 sadiky 1

Вести, чи не вести дитину в садочок в нинішніх умовах – це рішення, перш за все, батьків. Про що наголошують і директори садочків. Вони попереджають батьків про необхідні заходи та умови перебування дитини у закладі. Наголошують – в першу чергу садочки відкриваються для дітей, батьки яких працюють і не мають з ким лишити малят.

Кількість груп, заявлених до відвідування на літній період, від 3х до 6ти – в залежності від того, скільки садочок може організувати окремих входів для прийому дітей. Заявлена чисельність дітей, яку очікують заклади коливається від 60 (у менших) до 120 (у більших), що становить приблизно 50-60% від загальної кількості зареєстрованих вихованців. 

Відкриття чекати в червні

Коли саме розпочнуть роботу садочки у Броварах розповідала начальник управління освіти і науки Оксана Мельник: «Ми плануємо відкриття після 1-го червня, не раніше. Як бачите готовність закладів, по-більшості, на хорошому рівні. Всі необхідні закупівлі здійснено, якщо хтось щось не встиг зробити, або випустив з уваги – є кілька днів підтягнутися, виправитися, для того наша комісія і працює. За рекомендацією міського голови, ми плануємо до відкриття надати закладам чіткий алгоритм дій. Який не лише дасть персоналу детальну інструкцію роботи в нових умовах, але й допоможе батькам зорієнтуватись у заходах санітарно-епідеміологічної безпеки, які вжито закладом задля їхньої дитини».

Отже, ідуть останні приготування дитячих дошкільних закладів до відкриття, сподіваємось лише, що погода нас не підведе і подарує, нарешті, таке бажане тепло. Нашим садочкам і діткам воно зараз дуже необхідне.     


Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ