БРОВАРИ +4
НБУ USD 28.38

Другий етап пом’якшень карантину: коли запрацюють садочки та транспорт

Починаючи з 22-го травня почне працювати наземний транспорт, а з 25-го можуть починати роботу дитячі садочки. Відповідне рішення уряд прийняв у середу, 20-го травня, де повідомляється, що в Україні запроваджується адаптивний карантин. Його програму з етапами пом’якшення розроблено Міністерством охорони здоров’я. В чому особливість адаптивного впровадження та яких змін чекати найближчим часом українцям, розбирався «Громадський ревізор».

Що значить «адаптивний»?

Суть адаптивного карантину в тому, що пом’якшувальні заходи запроваджуються на державному рівні, але будуть дозволені лише в регіонах, які відповідають необхідним показникам зниження захворюваності та розповсюдження COVID-у. Тобто місцева влада має провести оцінювання епідеміологічної ситуації та зробити висновки про безпечність переходу на наступний етап пом’якшень. Відповідно параметрів МОЗУ, оцінка відбуватиметься за трьома критеріями: 1. кількість захворювань (не більше 12 на 100 тисяч населення); 2. заповнюваність ліжок в лікарнях, що лікують коронавірус (не більше 50%); 3. кількість проведених тестувань у кожному регіоні (не менше 12 на 100 тисяч населення). Якщо показники регіону відповідають необхідним критеріям – впроваджувати наступний етап пом’якшень карантину дозволяється.

Для регіонів, де епідеміологічна ситуація відповідає показникам МОЗУ, з 22-го травня передбачено наступні заходи: відновлення роботи наземного міського та міжміського транспорту, проведення спортивних змагань без глядачів, відновлення роботи готелів (окрім хостелів), проведення служб у храмах з обмеженою кількістю парафіян. З 25 травня Уряд дозволяє відновити роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену в тих містах, де сприятлива епідеміологічна ситуація. Які послаблення в умовах адаптивного карантину чекати Броварам та яких обмежень доведеться ще притримуватись?

Відкриття дитячих садочків

karantyn1

З наступного понеділка дозволяється відкривати заклади дошкільної освіти. Щоправда, з цілим переліком нових умов та обмежень. Згідно документу МОЗ, основними з яких є:

- щоденний температурний скрінінг усіх працівників та дітей на вході, а для дітей також поточний кожні 4 години. Працівники й діти з температурою вище 37,2°С в заклад не допускаються. Якщо температуру виявили у дитини протягом дня, її ізолюють, проінформувавши медпрацівника і батьків;

- ранковий прийом дітей у групи проводить вихователь за межами будівлі ДНЗ. Батьки або супроводжуючі особи обов’язково мають бути у захисних масках;

- обов’язкова обробка рук антисептичними засобами на вході у заклад.

МОЗ наводить ряд рекомендацій для закладів дошкільної освіти. Наприклад, привчати дітей у ігровій формі до індивідуальних заходів профілактики, надавати перевагу активностям на відкритому повітрі, переформатувати розміщення у кімнатах, яке забезпечить дистанціювання між дітьми, з тією ж метою рекомендують забезпечити адаптивне харчування.

ДНЗ зі свого боку мають забезпечити індивідуальний захист та дезінфікуючі засоби працівникам закладів, наявність рідкого мила та паперових рушників у санвузлах, дезінфекцію поверхонь та вологе прибирання кожні 2 години, і після закінчення робочого дня, регулярне провітрювання приміщень, тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (старші 60-ти років або з хронічними захворюваннями, що пригнічують імунітет).

Коли саме запрацюють дитсадочки у Броварах, пояснила начальник Управління освіти і науки БМР Оксана Мельник: «Наразі фінальний документ уряду знаходиться на доопрацюванні, які остаточні умови будуть для відкриття закладів дошкільної освіти - поки питання відкрите. Але ми готові іти на випередження, і зі свого боку вже почали підготовку закладів, пошук засобів захисту для робітників, дезінфектори та антисептики тощо.

Крім того, керівникам ДНЗ доручено провести опитування серед батьків, хто планує приводити дитину у садочок. Нам необхідно визначитись із реальною кількістю дітей, щоб підготувати необхідні приміщення та умови. Управління освіти на місцевому рівні збирає всі служби для обговорення алгоритму дій, щоби відкрити дошкільні заклади в Броварах якомога швидше».

Транспортне сполучення відновлять

karantyn transport

Ще одним важливим етапом пом’якшення стане відновлення міського, міжміського та внутрішньообласного транспортного сполучення, але лише в межах однієї області (міжобласні сполучення планують відкрити на початку літа). Тобто сполучення зі столицею, якого так чекали броварчани, має функціонувати вже з п’ятниці 22-го травня. Нові умови перевезення включають:

- обов’язковий температурний скринінг працівників перед початком робочого дня (працівники з температурою вище 37,2°С не допускаються до роботи);

- водій та кондуктори мають бути в респіраторах або захисних масках упродовж всього рейсу;

- пасажирів без захисних масок та респіраторів перевозити заборонено;

- кількість пасажирів у салоні не має перевищувати кількість місць для сидіння.

Транспортні засоби в обов’язковому порядку підлягають вологому прибиранню з використанням дезінфікуючих засобів, в тому числі в місцях контакту рук пасажирів (поручні, місця сидіння). За можливості, забезпечити на вході в салон антисептичні засоби для обробки рук.

Уряд дозволяє також відновити роботу метро з 25-го травня. Мер Києва Віталій Кличко підтвердив готовність столиці до запуску роботи метрополітену, але закликав містян та гостей не зловживати громадським транспортом і користуватись ним лише при нагальній потребі, адже загроза вірусної інфекції все ще актуальна.

Спортивні змагання без глядачів

karantyn sport

Щодо відкриття спортивних залів та фітнес-клубів, уряд вирішив перенести його на наступний етап пом’якшень, який заплановано з 1-го червня. А поки обмежитись дозволом на проведення спортивних змагань кількістю до 50-ти осіб і без присутності глядачів. Начальник відділу фізичної культури та спорту БМР Дмитро Рожков так прокоментував це рішення уряду: «Воно більше стосується професійних спортсменів, тих же збірних, яким дали нещодавно змогу тренуватись. Змагання вищої ліги необхідні для повноцінного входження в спортивну форму та підтримки клубів.

Щодо дитячих змагань, то навряд чи зараз ітиме про це мова. Поки ми не плануємо їх раніше вересня наступного року. Після двох місяців без занять та фізичних навантажень немає сенсу збирати дітей. По-перше, це зайвий ризик для їхнього здоров’я, а по-друге - без відновлення фізичної форми – які можуть бути змагання? Це буде лише зайвий травматизм, як у фізичному, так і в моральному плані».

Інші послаблення

karantyn2

Послаблення отримали релігійні організації. Урядом дозволено з 22-го травня присутність парафіян на службах у церквах. Кількість присутніх обмежена 1-єю особою на 10 м кв площі.

Також уряд дозволив з дотриманням санітарних норм та безпеки відкритися готелям (крім хостелів). Ресторанні комплекси при готелях, спа-зони та басейни працювати поки не будуть, але приймати гостей готелі вже можуть.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 02 жовтня 2020, 15:52

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ