БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Влада і бізнес об’єднались у боротьбі проти COVID-19

Майже два місяці карантину стали справжнім випробуванням для всієї країни. Випробуванням на людяність, взаємодопомогу та вміння ставити суспільне благо вище за власне. Бровари з гідністю проходять ці життєві «екзамени». Місцеві органи влади оперативно реорганізувались, підлаштувавшись до нових реалій, та спрямували всі свої ресурси на забезпечення належних умов карантину й роботу з населенням. Неоціненну  матеріальну підтримку для броварських  служб та малозабезпечених верств населення надає місцевий бізнес

Як все починалось

19-го березня, на наступний день після введення карантинного режиму, міський голова Ігор Сапожко зібрав підприємців Броварів на нараду, аби просити об’єднати зусилля для спільної боротьби з новим вірусом. На той час епідемія лише починала набирати обертів в Україні, але зважаючи на ситуацію у Європі та світі, готуватись до протистояння з нею доводилось масштабно. Ясно, що міський бюджет 2020-го року не передбачав екстравитрат на протикоронавірусні заходи. Щоб перенаправити кошти в рамках бюджетних програм, був потрібен час, а гроші потрібні були місту відразу, аби не втратити дорогоцінний час і не дати інфекції поширитись.

На щастя, багато підприємців відразу відгукнулись на прохання мера: хтось долучився фінансово, а хтось – власною продукцією.

Одними з перших відгукнулась компанія ТОВ «Бровафарма» – виробник ветпрепаратів, яка, в тому числі, виготовляє антисептичні та дезінфікційні засоби. Вже наступного дня після зустрічі у міськраді, вони надали перші 50 л концентрату дезрозчину для потреб комунальних закладів міста. Саме цими безпечними деззасобами без хлору КП «Бровари-благоустрій» та житлово-комунальні господарства обробляли громадські місця на виконання постанови міського голови.

v9 dopomoha2

Одночасно з «Бровафарма» свою допомогу запропонувало ТОВ «Епіцентр К» – мережа гіпермаркетів будівельних матеріалів та товарів для дому. Вони безкоштовно надали комунальним службам оприс кувачі та захисні рукавиці для обробки громадських місць і житлових будинків. І це була лише перша поміч: протягом карантину «Епіцентр» неодноразово допомагав місту. Зокрема, подарували апарат для штучної вентиляції легень.

v9 dopomoha5

Начальник Управління БЖКГІТ Світлана Решетова прокоментувала, що зі свого боку її команда спільно з ЖЕК-ами та КП «Бровари-благоустрій» організувала регулярну дезінфекцію по місту. Крім того, управління налагодило зв’язок з міськими ОСББ та відомчим житлом щодо проведення дезінфекції їхніх будинків. УБЖКГІТ виявили готовність надавати їм допомогу деззасобами або безпосереднім проведенням дезінфекції, про що проінформували кожну управляючу компанію. «Особливу увагу ми приділяємо сьогодні будинкам, де на самолікуванні знаходяться люди з COVID-19. Окрім ретельної обробки цих будинків, ми зв’язуємось із хворими стосовно необхідної допомоги. Телефонуємо, пропонуємо допомогу по доставці продуктів, ліків, вивозу сміття тощо», – розповідає Світлана Решетова.

v9 dopomoha6

Допомога закладам охорони здоров’я

Від початку епідемії одним з пріоритетних завдань, які визначила міська влада, став захист медичних співробітників. Забезпечити наших лікарів необхідним захистом взялось броварське підприємство «Київгума». Вже 23-го квітня на замовлення Броварської міської ради підприємство розпочало пошив сертифікованих захисних костюмів для медиків. Перша партія склала 1000 шт. Незважаючи на велику завантаженість виробництв а під час карантину, «Київгума» для нашого міста виконала замовлення позачергово та видала його у максимально короткі терміни.

v9 dopomoha10

Важливо зазначити, що медичні комплекти від ТОВ «Київгума» спеціально розроблені підприємством для забезпечення високого ступеню захисту. Крім того, вони можуть використовуватися багаторазово й підлягають дезінфекції.

Також підприємство неодноразово допомагало медикам іншою своєю продукцією. Завдяки ТОВ «Київгума» броварська лікарня отримала 2 тисячі пар латексних та 2 тисячі пар медичних рукавичок.

v9 dopomoga kostumy

З початку карантину за кошти місцевих підприємців в Броварську багатопрофільну клінічну лікарню було придбано багато нового та сучасного обладнання, яке життєво необхідне в умовах епідемії COVID-19. Завдяки спільній допомозі міста та благодійників лікарня придбала:

• пересувний цифровий рентген-апарат загальною вартістю 1 млн. 300 тис. грн;

• 2 спеціалізовані монітори контролю за станом пацієнта для інфекційного відділення та витратні матеріали для 4 наявних моніторів контролю;

• 20 електровідсмоктувачів для реанімації та інфекційного відділення;

• 2 ЕКГ-апарати для інфекційного відділення; • 5 сертифікованих апаратів дистанційного вимірювання температури.

v9 dopomoha4

Крім того, турбуючись про захист медпрацівників, що опікуються хворими у складній епідситуації, підприємці безкоштовно для інфекційного відділення Броварської БКЛ передавали багаторазові шапочки, захисні окуляри, стерильні костюми тощо.

На заклик Ігоря Сапожка відгукнулись і великі підприємства, і малий та середній бізнес. Компанія «Грундфос Україна» сама звернулась до мера з пропозицією допомоги та передала до лікарні два відсмоктувачі та електронний термометр. Для вимірювання рівня кисню у крові придбали пульсоксиметр. Також компанія надала засоби індивідуального захисту.

v9 dopomoha3

Надзвичайно потрібні та важливі апарати ШВЛ у реанімацію ББКЛ придбали ПАТ «Інделіка» та його директор Валерій Понько. За власної ініціативи вони організували закупівлю та доставку цих апаратів і вже передали їх для потреб броварської лікарні.

Допомогу медична сфера міста отримувала звідусіль та різнобічну. Наприклад, броварський підприємець Олексій Крюков привозив дезінфікуючий розчин для обробки приміщень та транспорту ББКЛ. АЗК «КЛО» надали безкоштовно 500 л пального для потреб броварської станції екстреної медичної допомоги. А щоб у медпрацівників вистачало сил для догляду за хворими пацієнтами, мережа піцерій Pizzburg організувала доставку безкоштовної піци для чергових лікарів.

Фірма «Комкон» та її керівник Микола Швед долучились до охорони медичного містечка ББКЛ. Окрім того, вони забезпечують цілодобове чергування на території лікарні на час карантинного режиму в місті, взяли на себе патрулювання вулиць та виявлення правопорушників. Також «Комкон» долучились до благочинної допомоги медзакладам в закупівлі засобів індивідуального захисту.

v9 dopomoga ohorona

Соціальна допомога

Не менш значущою задачею для міської влади на час карантину стала підтримка малозабезпечених верств населення, до яких належать багатодітні родини, сім’ї у складних життєвих обставинах, родини з онкохворими, одинокі старенькі. В першу чергу, це завдання включало забезпечення продуктами харчування та ліками. Як зазначав міський голова Ігор Сапожко, особливо важливо було організувати допомогу на постійній основі, тобто на весь період карантинних обмежень, а не одноразово.

v9 dopomoha8

Для цього за ініціативи мера реорганізували роботу Відділу сім’ї та молоді на чолі з Аліною Ярмоленко. Саме її підрозділ об’єднав роботу усіх соцслужб Броварів та допомогу благодійників, аби виявити потреби броварчан, які знаходяться на соціальному супроводі, та забезпечити їх всім необхідним в скрутний час.

Громадська організація «Наступне покоління», яка раніше безкоштовно годувала малозабезпечені верстви населення міста на центральній площі Броварів, на час карантину долучилась до благодійної справи доставки продуктових наборів та ліків особам, які перебувають під соціальним супроводом Терцентру.

«Активно бере участь у допомозі компанія «Coca-Cola». Для наших проднаборів вона надає дитячі соки, газовані напої та воду. Крім того, вони неодноразово привозили напої у наше медичне містечко на території ББКЛ для волонтерів та лікарів. Броварський хлібокомбінат, зі свого боку, надав власну продукцію. Борошно постачала ТМ EuroMill (ТОВ «КИЇВСЬКИЙ ХЛІБОПРОДУКТ»), яйця – птахофабрика «Ясенсвіт». Часто до нас у Відділ сім’ї та молоді приходили з допомогою приватні особи, які бажали лишатись невідомими для загалу. Так одна родина принесла 50 кг м’яса у якості благочинного внеску, інша жінка передала лимони, і так майже весь час хтось приходить і пропонує допомогти», – розповідає Аліна Ярмоленко.

v9 dopomoga tercentr

Окремо хочеться зазначити, що за час карантину Відділ сім’ї та молоді організував допомогу не лише людям, що знаходяться на соціальному супроводі та обліку соцслужб, але і реагує на всі заявки та самозвернення, які надходять на гарячу лінію «Контакт-центру». Тобто допомогу сьогодні можуть отримати всі броварчани, хто її потребує, перебуваючи на самоізоляції.

Про допомогу, яку вони отримали, більш детально розповідає директор Броварського територіального центру соціальної допомоги Діана Лудченко: «Фермерське господарство «Журавушка» привезло нам 4 тони різних овочів. Це і картопля, і буряк, і морква, і капуста. Такий обсяг продукції дав можливість сформувати овочеві набори не лише для підопічних нашого центру, але й забезпечити допомогу для інших підрозділів соціальної служби міста.

 v5 6 soc

Щороку у квітні ПП Шматко та Червоний Хрест надають на терцентр допомогу хлібобулочними виробами. У цьому місяці наші підопічні також отримали свіжий хліб. А до Великодня броварський магазин «Щедрий мірошник» виділив святкові паски.

Мережа магазинів «АТБ» в рамках всеукраїнського проекту спільно з Міністерств ом соцполітики під час карантину організували допомогу продуктовими наборами окремим категоріям населення. Наш Терцентр також подав заявку і на сьогодні «АТБ» передало 1156 продуктових наборів, які вже роздали адресатам».

v9 dopomoha9

Допомога ліками

Є категорії населення, котрі, крім продуктів харчування, потребують постійної підтримки медпрепаратами – це інваліди І групи, «лежачі» пацієнти, онкохворі. Такі категорії отримують ліки безкоштовно по Міській програмі забезпечення лікарськими засобами та медичними виробами. На час карантину їм організовано дистанційне замовлення препаратів та безкоштовна адресна доставка.

Реалізацію та контроль за виконанням цього функціоналу виконує КНП «Броварський міський центр первинної медикосанітарної допомоги», а замовити ліки можна прямо по телефону безпосередньо через сімейного лікаря.

v9 dopomoga liky

Окрему допомогу у Броварах надають хворим на цукровий діабет, які потребують постійних ін’єкцій інсуліном. За державною програмою більшість хворих на цукровий діабет отримують інсулін безкоштовно. Для цієї категорії населення за рішенням мера міста також організовано безкоштовну доставку інсуліну додому.

Для тих, хто використовує дороговартісний інсулін з частковою доплатою, організовано отримання препарату в ББКЛ. Такі хворі можуть отримати препарат з 9:00 до 12:00, скориставшись окремим коридором, пройшовши через Центральне КПП лікарні.

Як звітував міський голова на останній 74-тій сесії міської ради, завдяки спільним зусиллям міста та підприємців під час карантину в Броварах допомогу отримали більше 3,5 тис. родин: «Левову частку удару взяли на себе місцеві органи самоврядування. Ні держава, ні обласна адміністрація стільки для людей не зробили, як ми з вами. Міська влада з перших днів об’єднала зусилля з підприємцями, що дало нам таку необхідну фінансову та матеріальну підтримку, допомогло виграти час. На сьогодні в якості допомоги від підприємств надійшло близько 2,8 млн грн, які спрямовані на закупівлю продуктів, засобів захисту, медпрепаратів тощо.

Ми відразу передбачали, що карантин може затягнутись, тому люди потребуватимуть допомоги тривалий час: пенсіонери, малозабезпечені верстви, інваліди та хворі. Сьогодні міський бюджет також переформатується: призупинено більшість міських програм, щоб направити всі сили на боротьбу з коронавірусом та його наслідками».

v9 dopomoha7

Об’єднавши сили влади та підприємств, сьогодні на прикладі Броварів ми бачимо успішне протистояння з епідемією COVID-19. Надається допомога малозабезпеченим та хворим вдома. Посилено медичну сферу як новим обладнанням, так і засобами індивідуального захисту медпрацівників. Проводяться дезінфекція громадських місць та регулярна обробка у житлових будинках. Контролюється порядок і санітарний режим на діючих підприємствах, що забезпечують функціональність та дієздатність міста на час карантину.

І сьогодні очевидно одне: виступивши єдиним фронтом ми можемо пройти цей нелегкий етап з найменшими втратами, отримавши цінний досвід співробітництва та взаємодопомоги. І дуже хочеться, щоб так і було. А поки карантин ще триває, бережіть себе, лишайтесь вдома!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ