БРОВАРИ +14
НБУ USD 28.01

Карантин продовжили до 11 травня: чого очікувати броварчанам

22 березня Кабінет Міністрів України офіційно оголосив про продовження карантину. Це означає, що карантинні заходи, які впровадили ще 16 березня, будуть діяти щонайменше до 11 травня. Більш того: за словами чиновників, навіть після цієї дати обмеження можуть продовжити. Про причини продовження карантину, прогнози медиків та чи будуть введені додаткові обмежувальні заходи читайте у матеріалі «Громадського ревізора».

Чому продовжили карантин?

За словами очільника Мінохорониздоров'я Максима Степанова, рішення про продовження карантину ухвалили через поточний рівень загрози, яку сьогодні викликає COVID-19. І справді. якщо поспостерігати за щоденною статистикою захворюваності, можна зробити висновок, що про ніякий спад не може бути й мови. Щодень по всій країні фіксується декілька сотень випадків (у середньому близько 500 випадків на добу). При цьому зростає не тільки кількість тих, хто одужав, а й, на жаль, смертність. Також, залишається великий відсоток активних випадків, тобто тих, хто хворіє.

При цьому представники Міністерства охорони здоров’я України одноголосно підкреслюють, що піку захворюваності у нашій державі ще не було зафіксовано, а значить, навіть сьогоднішні не надто втішні показники можуть суттєво підвищитися.

«За останній тиждень після Великодня кількість повідомлень про підозру на коронавірусну інфекцію в Броварах значно збільшилась. Щоденно ми отримуємо десятки нових підозр. Тож, продовження карантину вимушений, але цілком виправданий крок», - коментує міський голова Ігор Сапожко.

Коли чекати піку захворюваності?

Одним з найголовніших питань залишається очікуваний початок піку захворюваності. Незважаючи на те, що понад тиждень щоденно фіксують близько 500 випадків, у МОЗ зазначають: це ще далеко не межа.

Втім, очікуваний пік захворюваності переносили вже декілька разів. Деякі чекали на нього вже на початку квітня, офіційні коментарі представників МОЗ зводили до 12-16 квітня. Після того, як цю межу було пройдено, чекали, що найбільше хворих припаде на Великдень. За словами міністра МОЗ Максима Степанова, прогнозований пік має бути приблизно з 3 по 8 травня.

Чому саме ці дати? По-перше, кількість хворих очікувано почала зростати у геометричній прогресії. Приміром, 22 квітня в столиці зафіксовано близько сотні захворілих за добу, що значно більше, аніж іще тиждень тому. Поступово, але все ж таки збільшується кількість пацієнтів з коронавірусом й у Броварах.

По-друге, незважаючи на встановлення жорстких карантинних обмежень, дотримуються їх далеко не всі. У парках все так само можна побачити людей на прогулянці, у лісах продовжують збиратись великими гамірними компаніями. Багато хто взагалі не хоче визнавати загрозу від коронавірусної інфекції, демонстративно не носить медичні маски та, банально, не задумується про регулярне миття рук. Крім того, деякі громадяни втомились від місячного карантину та дещо розслабились, хоча небезпека тільки наближається до свого піку і зараз як ніколи потрібно бути обережними.

По-третє, вирішальним фактором став Великдень. У ці дні як місцева влада, керманичі міст й навіть сіл, так і очільники держави активно закликали українців залишитися вдома та відмовитися від відвідин богослужінь. До закликів долучилися й настоятелі багатьох церков, які погодилися провести літургію без парафіян.

У Броварах, в цілому, всіх встановлених обмежень на Великдень дотрималися. Однак багато українців вирішили не зважати на встановлені заклики та заборони та все ж особисто пішли до церков. У мережу потрапляли кадри з деяких храмів, переповнених віруючими. При цьому, майже всі вони були не те що без рукавичок, а й навіть без масок. Загалом, за оцінками правоохоронців, у богослужіннях на Великдень взяли участь більше 100 тисяч парафіян.

Тим самим, подібні масові скупчення людей мали усі шансі стати ідеальним середовищем для розповсюдження коронавірусу. А отже, приблизно за два тижні (а це і виходить кінець квітня-початок травня), можемо очікувати збільшення підтверджених випадків.

Чи будуть додаткові обмеження?

Основні карантинні обмеження, які діють на сьогоднішній день послабляти не планують. Приміром, метро не буде працювати ні до 11 травня, ні навіть найближчим часом після цієї дати. Так само поки не планують повноцінно запускати громадський транспорт, відкривати розважальні заклади, непродовольчі магазини кафе чи ресторани.

«Обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги будуть діяти. Всі без винятку будуть зобов’язані носити маски та дотримуватися карантину. Для студентів і школярів карантин буде продовжено. Це ж стосується і літніх людей» - заявляв Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Коли Україна вийде з карантину?

За словами Прем’єра попередньо планують, що карантин можна буде частково зняти з 12 травня, але за дотримання цілого ряду умов.

«У нас є чіткий план виходу з карантину. Він складається з 5 етапів. Стартову точку цього плану ми називаємо «День К». Для його початку є дві умови. По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання в країні не змінюється або коливається в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%. За нашими розрахунками, «День К» має настати 12 травня» - підкреслив Денис Шмигаль.

Питання відкриття державних кордонів також поки що не стоїть. Зараз на свою територію нікого не пускає не лише Україна, а й більшість інших держав. Приміром, ще не відкриті європейські країни, США та ін., а вони, почали вживати карантинних заходів ще до нас. Прем’єр рекомендує для наочності слідкувати за країнами-сусідами: як тільки свої кордони відкриють, наприклад, Польща чи Угорщина, - додаємо один місяць і очікуємо тих самих дій від України.

Уряд попередньо підготував стратегію виведення країни з економічної кризи, яка виникла через карантин. Вона має два етапи. Перший заплановано вже на травень-червень, він дозволить українцям вийти на роботу. Додатково створять півмільйона робочих місць, частково знімуть обмеження на громадський транспорт, змістять робочі графіки та нададуть кредитну підтримку малому й середньому бізнесу.

Другий етап буде спрямований на соціальну складову та орієнтований на червень-липень. За цей час планують завершити навчальний рік, повністю відновити роботу громадського транспорту (але вже за новими правилами), послабити ізоляцію для літніх людей та дозволити відвідувати зони відпочинку за умови дотримання норм безпеки.

Маски – як частина звичного життя

А от з чим точно доведеться змиритися – так це з постійним носінням масок в громадських місцях. За оцінками МОЗ на повний вихід з епідемії нашій державі знадобиться близько двох років. Чиновники підкреслюють, що не варто тішити себе сподіваннями, ніби вже в травні чи червні усе завершиться і українці зможуть забути про епідемію назавжди. Тож, носіння масок, рукавичок, антисептиків та дотримання дистанцій один з одним вже скоро можуть стати частиною нашого звичного життя.

«Нинішня ситуація ні у кого не викликає сумнівів, що нам доведеться певний час жити в нових умовах. Ми всі повинні дотримуватися маскового режиму, певних правил дезінфекції, соціальної дистанції, визначених правил поведінки в транспорті, громадських місцях, магазинах. Це цілий ряд речей, з якими ми повинні навчитися жити щодня. За розрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я, щонайменше наступних два роки, поки не винайдуть вакцину від COVID-19» - зазначив мер Броварів Ігор Сапожко.

А отже, поки що розраховувати на відновлення докарантинного темпу життя і побуту нам не варто. Однак ми маємо пам’ятати: якщо ми будемо відповідально ставитися до епідеміологічних обмежень, нам швидше вдасться подолати цю епідемію. А значить, ми швидше повернемося до свого звичайного ритму життя.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ