БРОВАРИ -3
НБУ USD 27.71

ЧОТИРИЛАПІ БЕЗХАТЧЕНКИ ОБЛЮБУВАЛИ БРОВАРИ

Останнім часом у місті суттєво збільшилась кількість безпритульних собак. Якщо раніше їх можна було зустріти здебільшого в приватному секторі, то сьогодні вони вже обживають центр міста. Це питання не залишає байдужими мешканців Броварів. Хтось прагне врятувати тварин, а хтось позбутися їх. «Громадський ревізор» спробував дізнатися, яка ситуація з чотирилапими «броварчанами».

РЕВІЗІЯ МІСТА

Першим нашим кроком стала ревізія самого міста. Ми вирі­шили на власні очі переконатись, чи дійсно безпритульні тва­рини заполонили місто. Шукати довго не довелось. Перших представників ми побачили на бульварі Незалежності. Один з вусатих-хвостатих навіть пока­зав приклад чемності – дорогу переходив у відведеному місці, пропускаючи всі авто. Ще кількох помітили на Черняховського. Справжній клондайк чекав нас на Гагаріна. Прямо під стінами Міської ради відпочивала зграя псів. Не обійшлося без «собачих банд» і в приватному секторі.

Дійсно, чотирилапих безхатчен­ків чимало. Проте порадувало, що всі тварини, яких ми зустріли, були дружелюбні та орієнтовані на людину і, головне – майже всі з кліпсами, а це означає привиті від сказу. Чому ж так багато тва­рин і досі «не мають прописки» ми вирішили запитати у чиновників?

ДІЇ МІСЬКОЇ ВЛАДИ

Притулків в місті немає і поки не планується, сказали в управ­лінні житлово‑комунального господарства. Згідно міської про­грами регулювання чисельності безпритульних тварин, яка була ухвалена ще у 2012 році, будівни­цтво притулку передбачалося, проте можливості немає.

«Забудова міста така, що дотриматись санітарних норм для облаштування такого при­тулку в нас немає можливості. Тому що промислова зона у нас вся, практично, – в приватній власності. Ще приміщення підприємств, вони не дуже хочуть, щоб там розміщу­вали притулок», – запевнила начальник управління Галина Плотнікова

Тому ще з 2013 року собак відловлювали та відвозили до притулків столиці. Там їх стерилізували та утримували. З минулого року упійманих тварин тільки стерилізують та повертають назад.

Скористалися європейським досвідом. Там вже давно собак «після обробки» відпускають, тому що було доведено – на кожного вивезеного пса при­йде п’ять нових, яких потрібно буде знову ж таки ловити.

Тому стерилізації приділяють чималу увагу. Здебільшого «обробляють» тварин жіночої статі, адже саме вони приносять нове потомство. В 2013 році міська рада разом з волонтерами запросила на допомогу європейську організацію «Чотири лапи». Закордонні гості приїхали з мобільними лікарнями, де оперували тварин та відпускали. Також уклали договір з київським КП «При­тулок для тварин». В середньому один пес обходиться бюджету в 1540 гривень. В цю суму входить: відлов тварини, стерилізація, три дні реабілітації та повернення тварини на волю. Проте, чиновники самі зізна­ються, що більше собаками опікуються волонтери за влас­ний кошт. Як нам стало відомо, у них зріє план щодо побудови реабілітаційного центру для тварин в Броварах.

СКАРГ ВЖЕ НАБАГАТО МЕНШЕ

Попри велику кількість без­притульних тварин, звернень громадян зі скаргами стає все менше. У 2013 році поскар­жилося 59 мешканців. Зде­більшого жалілися на покуси та вимагали відловити псів. Минулого року звернень було майже вдвічі менше, запев­нили нас в УЖКГ. Найбільший осередок залишився на вулиці Короленка. «Там в одному місці скупчено біля семи собак, доглядає за ними волонтер. Більше скарг саме на те, що вони гавкають та заважають вночі. Ми думаємо, як їх при­строїти. Але якщо буде випадок покусу, ми обов’язково заберемо цих тварин», – запевнила Галина Плотнікова.

В 2015 році офіційних скарг ще не було. Проте, чиновники розробляють план заходів для зменшення кількості безпритуль­них тварин. Основним завданням залишається стерилізація та вакцинація.

Також планують проводити бесіди з мешканцями приват­ного сектору, які випускають домашніх тварин на прогулянку без нагляду, в наслідок чого збіль­шується кількість «залишених цуценят».

В цілому, місцеві чиновники впевнені, що подолати проблему можна лише на загальнодер­жавному рівні. «Якби була якась загальнодержавна програма, тобто вирішувалось на рівні всіх районів і міст одночасно, то і про­блема давно б зникла. Були б собаки давно простерилізовані, вони б не розмножувались», – впевнена Галина Плотнікова.

ЩО РОБИТИ ПРИ УКУСІ?

А поки чиновники разом з небайдужими волонтерами намагаються вирішити про­блему, «Громадський ревізор» нагадує: якщо вас вкусила собака, не намагайтеся вийти із ситуації самостійно. Необхідно терміново звернутися до лікарні. Там вас мають оглянути й передати інформацію до ветеринарної служби та СЕС. Якщо тварина виявиться домашньою, її мають закрити у дворі та слідкувати за нею. Якщо ж безпритульна, ветеринарна служба має відло­вити пса та спостерігати за ним протягом 10 днів. При виявлені ознак сказу тварину присипля­ють, а людину відправляють на лікування.

Ксенія Новожилова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ