БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Християни східного обряду відзначають Вербну неділю: як святкували в Броварах

Історія свята

Коли Ісус в’їжджав на віслюкові у Єрусалим, місцеві жителі зустрічали його, вистилаючи шлях пальмовими гілками та вигукуючи «Осанна!» (на івриті «Спаси, ми молимо!»). Таким чином люди визнали Його Месією, а подія стала символом входження до Раю Сина Божого.
Це свято вважається одним з найдавніших, адже його святкували ще в 3-му столітті нашої ери.

З часом святкування переплелось з народними традиціями та отримало назву Вербної неділі, оскільки саме в цей час в Україні розпускаються гілочки верби.

Саме з Вербної неділі розпочинається Страсний тиждень, який завершиться центральним християнським святом – Великдень.

Традиції святкування

В цей день на святкове богослужіння парафіяни беруть із собою гілочки верби на знак дня входження Ісуса у Єрусалим. Службу треба відстояти до кінця із запаленою свічкою в руках, а вербу освятити наприкінці.
В Україні здавна була традиція освяченою гілочкою торкатись одне одного, говорячи: «Не я б’ю, верба б’є». Вважається, що це дає здоров’я й відганяє хвороби від людини на весь рік.

Гілочка верби символізує перемогу життя над смертю і викидати їх ні в якому разі не можна. Коли гілочки засихали, їх спалювали.

На вербну неділю важливо перебувати у колі родини, серед люблячих і близьких людей. Необхідно налаштуватись на позитивний лад, очиститись від поганих думок, наповнитись любов’ю до ближнього.
В цей день не можна сваритись та злословити, влаштовувати гучні гуляння та вживати алкоголь. Також не дозволяється виконувати важку брудну роботу, займатись прибиранням чи пранням. Великодній піст ще продовжується, тож не дозволяється їсти м’ясо, яйця та молочні продукти, але можна рибу.

Як Бровари святкували Вербну неділю

На жаль, одне з улюблених церковних свят цього року припало на карантин. Тож, в звичний порядок святкування довелось внести корективи. В умовах карантину, на проведення церковних богослужінь накладено обмеження. Згідно розпорядження кількість парафіян не повинна перевищувати 10 осіб разом з церковнослужителями. Крім того, на Службах мають обов’язково використовувати засоби дезінфекції під час обрядів.

«Громадський ревізор» зранку відвідав центральні церкви міста та подивився як броварчани цього річ відзначають Вербну неділю.

Власне, результат не потребує коментарів, його можна побачити на фото.

Храм Святого Апостола Іоанна Богослова

verbna 6

Церква Покрови Пресвятої Богородиці

verbna 4

Собор Святих апостолів Петра і Павла

verbna 5

Церква Трьох святителів

verbna 1

В усіх парафіях було не велелюдно – більшість дослухалась заклику влади та залишились святкувати в колі найрідніших вдома. В переважній більшості віряни дотримуються дистанції та мають засоби індивідуального захисту.

А ще, майже біля кожної церкви на вході присутній патруль поліції або чергові, які слідкували за порядком.

Прикмети на Вербну неділю

У Вербну неділю тепло і сухо – влітку буде великий урожай фруктів

Вдариш по тілу гілочкою верби — буде міцне здоров’я весь рік

З’їси «котик» свяченої верби — вирішиться важлива справа

Посадиш кімнатну рослину на Вербну неділю — прийде багатство в будинок

«Громадський ревізор» вітає всіх броварчан з сьогоднішнім святом. Бажає здоров’я, миру, Божого благословення, віри та надії на краще у прийдешній день. Нехай Господь допоможе Україні і світу побороти пандемію коронавірусу та повернутись у звичний для нас ритм життя!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ