БРОВАРИ +14
НБУ USD 28.01

Суворий карантин: обмеження заради блага

Майже місяць карантинних заходів по всій країні, на жаль, так і не привчив громадян до порядку. Численні пояснення щодо необхідності домашньої ізоляції задля зупинення поширення коронавірусної інфекції далеко не всі сприйняли всерйоз. І оскільки достукатись проханнями до українців не вийшло, з 6 квітня набули чинності нові «правила гри»: більш суворий карантин, обмеження пересування, патрулювання вулиць, а для ігноруючих - значні штрафи та кримінальна відповідальність. Детально про обмежувальні заходи, що випливають з у матеріалі «Громадського ревізора».

Нові карантинні заходи, запроваджені рішенням Кабінету Міністрів №211. Їх основна мета - максимально обмежити пересування на вулицях, примушуючи людей лишатись вдома. Для контролю збільшується кількість патрульних на місцях, у повноваження яких входить накладання штрафних санкцій.

Тож, зараз адміністративна відповідальність за порушення правил карантину накладається у вигляді штрафів: для громадян від 17 тис. грн. до 34 тис. грн. та для посадових осіб - від 34 тис. грн. до 170 тис. грн.

Але що робити, коли маєте необхідність вийти з дому? Як поводитись аби не порушувати правил та не «влетіти» на штраф? Згідно роз’яснень Кабінету Міністрів України до нових обмежень необхідно:

1. Виходити з дому з документами, що посвідчують вашу особу

Документи може перевіряти патруль. Це необхідно щоб була можливість встановити, чи не порушує людина режим самоізоляції або обсервації. Також це дає можливість застосувати адміністративну відповідальність у разі порушення правил карантину.

2. Обов’язково одягати маску в громадських місцях

Громадське місце (згідно законодавства) –частина будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу.

Згідно роз’яснень Кабміну до переліку місць, які вважають громадськими, належать під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше. Важливо, що перелік громадських місць не є вичерпний та може бути доповнений на розсуд органів місцевого самоврядування.

Тож, щоб не потрапляти під штрафні санкції, рекомендуємо протягом всього часу перебування на вулиці лишатись у масці. Маски можна використовувати будь-які: медичні, марлеві, або виготовлені самостійно.

Враховуючи темпи розповсюдження епідемії, неможливо напевне знати чи є людина носієм вірусу. Тому за поясненнями все населення розглядається як потенційно інфіковане, а маска - як запобігання можливого інфікування оточуючих. Заради загальної безпеки поза домом необхідно дотримуватись маскового режиму.

3. Ходити разом групою не більше, ніж по два чоловіки

Виключення становлять діти до 14-ти років, яких можуть супроводжувати двоє дорослих, при чому незалежно від кількості неповнолітніх дітей. Тобто троє дорослих не можуть іти разом, але двоє дорослих і троє дітей до 14-ти років – так, це не є порушенням.

4. Дітям до 14-ти років утриматись від самостійних прогулянок, без дорослих

Хоч у постанові сказано, що дітям не можна самостійно перебувати лише в громадських місцях, але виходячи з визначення, навіть під’їзд та ліфти є такими місцями. Тому найправильнішим рішенням буде не випускати дітей без супроводу дорослих з дому.

5. Утриматись від відвідування парків, скверів, лісопаркових та прибережних зон

Прогулянки у цих місцях повністю під забороною. Виключення становлять прогулянки з собакою, або службова необхідність. У постанові підкреслюють, що вигул собак у цих зонах можливий лише однією особою.
Хочемо наголосити, що броварський ліс відноситься до лісопаркової зони та належить КП «Дарницьке лісопаркове господарство». Тому ні ліс, ні парки «Перемога» чи «Приозерний» не можна відвідувати до закінчення карантину 24-го квітня.

6. Лишатись вдома людям, старшим 60-ти років

Оскільки ця категорія населення відноситься до групи підвищеного ризику, вона потребує режиму самоізоляції. Тобто такі особи мають перебувати на домашньому карантині та утримуватись від зовнішніх контактів, крім людей з якими вони проживають.
Якщо такі люди проживають самотньо і про них немає кому подбати, їм можна відвідувати магазини та інші торгівельні точки у радіусі 2 км від дому, за умови дотримання маскового режиму.
У Броварах самотні пенсіонери можуть звернутись за допомогою до Міського територіального центру соціального обслуговування. Вони надають регулярну допомогу своїм підопічним навіть вдома, а під час карантину підтримують їх продуктовими наборами.

7. Утриматись від відвідування масових релігійних заходів

Церкви працюватимуть і будуть лишатись відкритими для відвідування парафіян, але проведення богослужінь обмежено по кількості. У Броварах це чітко визначено Розпорядженням міського голови від 25 березня 2020 року за № 78-ОД. В ньому зазначено, що одночасно приймати участь у богослужіннях може не більше 10 осіб. Церквам обов’язково дотримуватись визначеного максимального числа присутніх, дистанції між людьми, протиепідемічних заходів та використовувати засоби дезінфекції.

Посилене патрулювання

В понеділок, 6 квітня, на оперативній нараді Ігор Сапожко доручив своєму раднику, Григорію Голубовському, розробити режим та графік патрулювання по місту. Крім поліції, патрулюванням займатимуться відділ інспекції і контролю та громадські формування мешканців Броварів. Також відомо, що додатково для патрулювання міста й району надано близько 120 військовослужбовців. Контроль магазинів, які працюють на карантині, доручили відділу праці БМР.

7 квітня міський голова у своєму розпорядженні затвердив керівний склад груп мобільного реагування, а також надав доручення цим групам проводити щоденне патрулювання на вулицях, спортивних та дитячих майданчиках, в парках, скверах, зонах відпочинку та перевірки суб’єктів господарювання всіх форм власності. Контроль за виконанням нових правил з боку закладів торгівлі, які працюють на карантині, доручили відділу праці.

Начальник Управління інспекції та контролю, Богдан Мельниченко, інформує: «Фактично наші патрулювання почались ще 4-го квітня. Перевіряємо суб’єкти господарювання, патрулюємо у парках Перемоги, Шевченка, на «Алеї кохання», перевіряємо вулиці міста. Перевіряти двори поки не вистачає ресурсів. Розуміємо, що там і бабусі сидять на лавках, і діти можуть бігати без дорослих, але поки так. На сьогодні для патрулювання створено п’ять мобільних груп, підключена поліція, нацгвардія, згодом чекаємо людей від громадських формувань. Зараз наша функція більш інформативна: робимо зауваження, проводимо роз’яснювальну роботу. Деякі суб’єкти господарювання, що злісно порушують правила карантину, вже отримали протоколи на сплату штрафів. До громадян також будемо застосовувати покарання, але згодом, поки інформуємо та попереджаємо».

Містом знову почав курсувати автомобіль з гучномовцем. Він інформує всіх мешканців про нові карантинні заходи та відповідальність за їх порушення. Повідомлення записали на Броварському радіомовленні і транслюють безперервно з машини, яка раз по раз об’їжджає броварські двори та центральні вулиці. Відтепер ніхто не скаже, що не знав про нові правила, а значить, - час брати на себе відповідальність за їх дотримання. В іншому випадку доведеться сплачувати штрафи, зважайте на це.

Традиційно нагадуємо: залишайтесь вдома – бережіть своє життя і здоров’я!

v6 5 zahody

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ