БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

БРОВАРИ НЕ ВІДЧУВАЮТЬ ЗИСКУ ВІД НОВИХ ПОДАТКІВ

Наприкінці 2014‑го року законодавці внесли зміни до Податкового кодексу, зокрема, запровадивши податок у 5% з роздрібного продажу підакцизних товарів та податок на нерухомість. Завдяки цій новації місцеві ради мали би отримати додаткове джерело доходів до бюджетів. Тож очікувалося, що грошей буде більше і жити стане веселіше. Але не так сталося, як гадалося.

Особливого зиску від податко­вих змін у Броварах поки не від­чули. Нові збори сплачують не всі, роблять це у неповному обсязі та ще і невчасно, констатують чиновники.

ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ НЕ ПРАЦЮЄ

Переконливим свідченням цього є оподаткування неру­хомості. Нагадаємо, що фізичні особи почнуть сплачувати податок за свої будинки та квар­тири лише в 2016 році. Тож, під дію закону зараз потрапляють юридичні особи, які володі­ють нерухомим майном у Бро­варах. За рішенням броварських депутатів вони мають сплачувати 1% розміру мінімальної заробітної плати за 1 м. кв площі.

Загалом, цього року бюджет має отримати 3,7 мільйона гри­вень – порахували у фіскальній службі. Відтак, щокварталу сума мала би складати близько 926 тисяч. Але прогнози цілком суперечать дійсності. Адже за 2 місяці податківці назбирали менше 20 тисяч гривень. Якщо така динаміка надходжень збережеться, місто недоотримає величезну суму, яка в 30 разів менше запланованої.

АКЦИЗНІ МАХІНАТОРИ

Із акцизним податком, на жаль, теж не все гаразд. 5% збору на тютюн, алкогольні напої та паливо за січень-лютий цього року принесли до міської скарб­ниці 1 мільйон 700 тисяч гривень.

У Броварській міськраді вважа­ють цю суму суттєво заниженою. За попередніми підрахунками фінансового управління викон­кому тільки від акцизу з палива місцевий бюджет має отримувати щомісяця не менше 2 мільйонів гривень. Натомість, в реальності про такі надходження наразі годі й мріяти. Позаяк, продавці нафто­продуктів за 2 місяці спромоглися заплатити близько 440 тисяч гривень.

Водночас вражає різниця у сумах, яку сплачують ті чи інші нафтотрейдери. Приміром, компанія «Спецтранссервіс» з початку року сплатила аж 384 гривні. А для порівнняння, ТОВ «Окко-нафтопродукт» відрахувало 180 тисяч, маючи дві АЗС у місті. Таким чином, одна компанія сплатила податків в 470 разів більше, ніж інша. Чи можливо це за умови, що ніхто не порушує закон, вирішувати читачам. Хоча у будь-якому разі такі дивні факти мають зацікавити компетентні органи.

ШКІДЛИВІ ТОВАРИ НА КОРИСТЬ БЮДЖЕТУ

Мабуть найдисципліновані­шими виявилися рітейлери алкоголем та цигарками. П’ять найбільших броварських супер­маркетів з початку року принесли до місцевого бюджету понад 660 тисяч гривень. Ця цифра не надто контрастує із очіку­ваннями податківців: за даними першого заступника начальника Броварського ОДПІ ГУ ДФС у Київській області Олександра Ковалюха, велика торгова точка в середньому має сплачувати близько 100 тисяч гривень податку з реалізації підакцизних товарів.

Попри незадовільну тенденцію по надходженням від нових податків, броварські фіскали сподіваються, що ситуація згодом зміниться на краще. Нинішній стан справ податківці пояснюють плутаниною, яка виникла через нові правила оподаткування. Під час подачі звітів трапляються помилки, підприємці не до кінця розібралися із оформленням документів – розповідає Олек­сандр Ковалюх.

ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД БЕЗ ШТРАФІВ

У будь-якому разі, платник, який не розібрався, як подавати звіт з урахуванням нових правил, може розраховувати на консуль­тацію фахівців фіскальної служби. Зараз навіть не штрафують за несвоєчасну подачу та непра­вильно складені документи. Водночас, за умисне порушення встановлених термінів подачі звіту підприємця можуть пока­рати. Якщо і це не допоможе, на порушника чекає податкова перевірка.

Разом з тим, міські депутати прагнуть сповна отримувати кошти з нових податків. Для цього минулого тижня на сесію вже не вперше запросили пред­ставника фіскальної служби. Після звіту чиновника присутні домовилися виробити спільний механізм, який завадить дірявити броварську скарбницю. Позаяк, кошти з податку на нерухомість можуть використовувати на ремонт доріг, а акцизний збір – на зарплату медикам та вчителям.

Ігор Латунський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ