БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Ігор Сапожко: «Сьогодні моє головне завдання як міського голови – зробити усе можливе, аби врятувати людські життя»

Як завжди продовжую інформувати громаду про всі кроки, що робить місцева влада для боротьби з COVID-19. Сьогодні хочу розповісти про головне за тиждень. 

3 квітня відбулося позачергове засідання Броварської міськради. Прийняті рішення вкрай важливі для міста в цей нелегкий період. Основні питання порядку денного стосувались виділення додаткових коштів на потреби медицини. Загалом видатки на фінансування закладів охорони здоров’я міста ми збільшили на 6,5 млн. грн.

Хочу подякувати своїм колегам, які прийшли на сесію, для яких інтереси громади на першому місці.Але сьогодні багато депутатів відсунули на другий план забезпечення життєдіяльності міста та не з’явились на засідання. Звичайно, дуже добре зараз сидіти вдома, писати пости і давати рекомендації, але в мене є велике прохання – перед тим, як щось коментувати чи писати, просто передзвоніть та поцікавтесь ситуацією в місті. Я готовий відповісти абсолютно на всі питання.

COVID-19 - це проблема всього світу. Він не обирає ні людину, ні її статус, ні прізвище. Я вдячний нашим підприємствам, які долучились до допомоги. Адже, як показав досвід Європи, нам не варто чекати допомоги від держави чи МОЗ, а треба розраховувати лише на власні сили та згуртовуватись на місцях.

Що в цілому відбувається в державі? Зараз є багато проблем: проблема кадрова, організаційна, проблема відповідальності. Наведу приклад, на початку березня був розроблений план КОДА, який передбачав, що на Київщині була спеціально визначена і відведена під хворих з підозрою на коронавірус лікарня в Білій Церкві. Але жодного броварчаниначи мешканця району екстрена медична допомога не відвезла в Білу Церкву. Ми змушені були буквально за день переформатувати роботу нашої лікарні під прийом хворих з підозрою на COVID-19. Коли поступила, перша пацієнтка, ми госпіталізували її до інфекційного відділення,вчасно почали лікування, за що хочу подякувати лікарям, інфекціоністам і як результат – дівчина одужала та була виписана з лікарні!

Розуміючи, що мешканців Броварів та району крім нас рятувати ніхто не буде ми здійснили певні кроки.

Перше, завдяки допомозі підприємцівстворили на території лікарні контрольно-сортувальне медичне містечко, щоб не повторити сумний досвід Італії та Іспанії. В цих країнах почали госпіталізувати хворих в легкому стані, після чого не залишилося місць для лікування тяжких пацієнтів. Я вже зазначав, що діють чотири різні коридори, що люди, які інфіковані або мають підозру на коронавірус не контактували з іншими хворими та медпрацівниками.

Я вдячний, що у нас є такий лікар, як Олександр Кулик. Саме по його рекомендаціям було розроблено медичне містечко. Я вдячний всім медикам, адже незважаючи на те, що переклад протоколів ВООЗ наше Міністерство охорони здоров’я затвердило лише кілька днів тому, наші лікарі дотримуються і виконують їх вже кілька тижнів.

Зараз я чую багато нарікань щодо черг у медичному містечкові. Разом з тим, за підрахунками, щоденно до нього приходить близько тисячі пацієнтів. Із них 2/3 мають легкі симптоми та повинні лікуватися у сімейних лікарів. Декларацію при цьому заключив лише кожен другий. І разом з тим кожен такий пацієнт жодного разу до сімейного лікаря не звертався.

Протиепідемічні заходи мають кілька етапів.

Перший – не допустити потрапляння коронавірусу в країну (ми його вже пропустили).

Другий, на якому ми знаходимося, – мінімізувати його розповсюдженнята змусити хворих в легкій формі сидіти вдома та вживати загальних карантинних заходів. Карантин – це не канікули. Треба за можливості перебувати вдома, а не ходити і гуляти на вулиці.

Третій – це вже пандемія, зупинити яку буде дуже важко.

Хочу проінформувати, що в ББКЛ зараз є 14 апаратів ШВЛ для лікування найтяжчих хворих. Зараз ми переформатовуємо терапевтичне відділення під прийом хворих з коронавірусом. Там є реанімація, там є апарати штучної вентиляцій легень і все потрібне. За допомогою тих же підприємців купили переносний рентген, який встановлять в інфекційному відділенні. В нас є в достатній кількості експрес-тести, але як показала практика достовірний результат надає лише ПЛР-тест, який роблять в умовах лабораторії.

Друге, що вдалось здійснити спільно з місцевим бізнесом - це забезпечити захист наших лікарів. В першу чергу ми надали всі необхідні засоби індивідуального захисту екстреній медичній допомозі, бригади якої виїжджають на виклики. Зауважу, що екстрена допомога фінансується з обласного бюджету, з якого цього року виділили 120 млн. грн. Разом з тим немає масок, немає палива, немає захисних костюмів,немає жодного захисту. За це теж має хтось понести відповідальність?! Думаю, що так!

Третє, ми переформатували роботу виконкому. Зараз управління економіки займається забезпеченням всіх комунальних підприємств засобами індивідуального захисту, деззасобами. Повірте, головним лікарям зараз потрібно рятувати життя людей, а не займатись пошуком захисних костюмів чи масок. Тому ми переключили ці функції на економіку.

Об’єднали відділ сім'ї та молоді, управління соцзахисту, центр соціальних служб, терцентр, службу у справах дітей. Зараз ці підрозділи забезпечують всіх самотніх броварчан, які не можуть вийти з дому, малозабезпечених, онкохворих, підопічних терцентру продуктами харчування та засобами першої необхідності. На це також не були витрачені бюджетні кошти. Сформувати продуктові набори, городину та інші речі допомогли підприємці.

Мені зараз закидають перевищення службових повноважень, коли я підписав рішення виконкому про відтермінування підписання договорів з управляючими компаніями. Цим рішенням фактично залишили в силі старі тарифи на утримання будинків. Я не хочу виправдовуватись. Я розумію, що люди зараз без роботи, вони не можуть платити за новими тарифами.

Сьогодні моє головне завдання як міського голови – зробити усе можливе, аби врятувати людські життя. Хто б мені що не говорив – перевищив я свої службові повноваження чи ні. Якщо держава не може на 100% забезпечити всім необхідним, то ми маємо на місцях максимально об’єднатись, незважаючи на свої політичні партії чи особисті амбіції.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ