БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Чи дотримуються в Броварах карантинних обмежень

Третій тиждень карантину для наших людей виявився непростим випробовуванням. Якщо на початку було страшно і незрозуміло, то далі всі трохи звикли до постійного нагнітанняситуації, адаптувались та потроху почали ігнорувати основну вимогу – перебувати вдома. «Громадський ревізор» перевірив як містяни та підприємці дотримуються встановлених обмежень для запобіганню поширення коронавірусу.

Прогулянки у лісі та парку "Перемога"

Броварський ліс на час карантину став заледве не найпопулярнішим місцем у броварчан. Тут справа навіть не у порушеннях домашнього карантину та виході з дому, як такому. Люди збирались у лісі родинами, друзями, цілими компаніями. Другим за популярністю став центральний міський парк Перемог. А на природі все, як заведено: шашлик, гуляння – звична річ для теплої погоди, аби не карантин.

Адже саме він передбачає уникання контактів між людьми, дотримання дистанції 1 – 1,5 метри при спілкуванні. Якщо вже вам закортіло виїхати з дому подихати свіжим повітрям на природі, то ліс великий, є можливість розійтись,прогулятись і повернутись додому, не порушуючи заходів безпеки визначених у місті.

Черги біля «Ощадбанку»

Період сплати комунальних послуг змусив броварських пенсіонерів масово порушувати карантин. Біля відділень «Ощадбанку» спостерігалась величезна черга на вулиці, по-більшості з бабусь та дідусів, які чекали своєї черги до кас на сплату комуналки. Так, у відділення запускали лише в масках, але дотримання безпечної дистанції на вулиці не було забезпечено. Мабуть, страх пропустити свою чергу, або когось поза чергою, брав своє.

Наша молодь з легкістю перейшла на сплату послуг через онлайн ресурси, але старшим віковим категоріям дані нововведення, на жаль, не під силу. Водночас, для стареньких сплата комунальних платежів – справа честі, заради якої, схоже, вони готові ставити під загрозу своє здоров’я. Що робити пенсіонерам в такій ситуації? Як варіант, звернутись по допомогу до дітей або молодших сусідів, дати їм квитанції та попросити сплатити комунальні онлайн. Це краще, ніж ризикувати своїм життям та здоров’ям.

Юні порушники на вулицях

Ще одна категорія постійних порушників карантину – молодь. Батьки скаржаться, що втримати дітей вдома неможливо. Броварчани жаліються на галас від молодіжних компаній, навіть у нічний час. Для таких випадків, мабуть, варто вже викликати поліцію. Адже якщо батьки не можуть вплинути на свою дитину, то за грубе порушення карантинного режиму є відповідальність, визначена законодавством.

Порушення правил карантину, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17 тис. до 34 тис. грн., на посадових осіб –від 34 тис. до 170 тис. грн.

Церковні служіння без пастви

Карантинні обмеження торкнулись і роботи церковних установ. Розпорядженням міського голови, релігійним громадам всіх конфесій на території Броварів рекомендовано проводити богослужіння у храмах без парафіян, самими священнослужителями.Також пропонується максимально зменшити кількість релігійних церемоній на період карантину.Одночасно брати участь у богослужінняхможуть не більше 10 осіб. У документі визначено обов’язково дотримуватись вказаного максимального числа присутніх у церквах, дистанції між людьми, протиепідемічних заходів та використовувати засоби дезінфекції.

Розпорядження вийшло дуже вчасно, адже попереду Великодні свята, коли традиційно до церкви ходять святити паски і віруючі, й не дуже. Сподіваємось, священнослужителі долучаться завчасно до роботи з парафіянами, підтримають міську владу у бажанні стримати поширення коронавірусу, та проговорять необхідність дотримання карантину.

Обмеження для магазинів

В умовах карантину більшість підприємств в кращому випадку переходять на віддалену роботу, а в гіршому – просто закриваються. На їхньому тлі продуктові магазини, мережеві супермаркети та аптеки, що продовжують свою роботу виглядають більш виграшно. Але з іншого боку, їхні працівники щодня наражаються на небезпеку, контактуючи з людьми.

Міська влада зобов’язала керівництво магазинів забезпечити захисними масками та одноразовими рукавичками своїх співробітників, а охорона магазинів має відслідковувати дозволену кількість відвідувачів у приміщеннях.Так, в розпорядженні міського голови Ігоря Сапожко передбачно обмеження на кількість відвідувачів (1 людина на 20 м кв торгівельної площі).

Хоча карантинні обмеження діють вже другий тиждень, але не всі заклади торгівлі дотримуються вимог розпорядження. Найбільше нарікань на недотримання кількості покупців в торговельному залі. Також непоодинокі випадки, коли працівники не забезпечені засобами індивідуального захисту або опускають маску, мовляв в ній важко дихати.

Разом з тим, адміністрація більшості магазинів вивісили застереження про вхід виключно у захисних масках. В багатьох супермаркетах нанесли розмітку для дотримання дистанції між покупцями та співробітниками, а також забезпечили можливість дезінфекції рук антисептичними засобами на вході/виході з приміщення.

Однак трапляються інциденти з відвідувачами. Про це на спільній зустрічі міського голови з керівниками мережевих закладів міста розповіла представник адміністрації супермаркету «Сільпо». Вона скаржилась, що кожного трапляються покупці, які відмовляються одягати маску, вимагаючи у адміністрації нормативних документів, які підтверджують такі заходи. Охорона не в змозі протистояти надто буйним і доводиться інколи викликати поліцію.

На це міський голова Ігор Сапожко прокоментував наступне: «Ви маєте розуміти: перш за все, ці засоби покликані захистити вас та ваших працівників. Якщо почнуть хворіти співробітники – хто у вас працюватиме? У ваших інтересах дотримання дезінфекції, захисні маски, рукавиці та інше. Більше того, ми пропонуємо вам облаштувати на вході пропускні пункти для ваших співробітників, такого формату, як зараз зробили у лікарні. Там лікарі проходять обробку під ультрафіолетовими лампами на вході. Ультрафіолет вбиває вірус COVІD – це доведено, двохвилинна обробка одягу – і все, віруси з вулиці до приміщення не потраплять.

А щодо нормативного документу, який зобов’язує заходити в магазини лише у масках, я вас почув, буде вам таке розпорядження. Але наголошую ще раз: це у ваших інтересах не пускати таких відвідувачів, і адміністрація магазину має брати на себе відповідальність по дотриманню заходів безпеки».

З діями мер не забарився, одразу після наради підписав розпорядження в якому встановлена заборона на допуск відвідувачів до всіх установ, підприємств і організацій на території міста без захисних масок та рукавиць.

Як стримати вірус на місцевому рівні

На зустрічі з керівниками закладів торгівлі виступив Олександр Кулик, що керує проектом та координатор контрольно-сортувального містечка на території ББКЛ.

Він зазначив, що зараз фронт ризику – це працівники продуктових магазинів і аптек, які забезпечують функціонування міста та містян, постійно контактуючи з людьми.

«Дотримання всіх визначених раніше вимог для вас обов’язкове! Для додаткового захисту потрібно облаштування вхідного пункту з ультрафіолетовими лампами. Це буде значна допомога у стриманні й локалізації поширення хвороби. Дуже сподіваємось, що ви нас почули і зрозуміли», - завершив зустріч Олександр Кулик.

Чому важливий карантин

За словами Олександра Кулика в Україну прийшов іранський штам вірусу, він набагато сильніший від китайського. Саме він нині лютує в Італії, Іспанії, дійшов до США. Цей штам коронавірусу «косить» не лише літніх людей, як було визначено спочатку, але хворіють молодь і навіть діти. Як йому можна протидіяти?

Є три періоди боротьби з вірусом. Період 1 – закрити кордони і не пустити його у країну (цей період ми вже пропустили). Період 2 – локалізація хвороби (поодинокі випадки, які ще можливо погасити, вилікувати, не дати вірусу розповсюджуватись далі). Період 3 – коли люди хворіють масово. Цей етап має наплив хворих, який не витримують бюджети економічно стабільних та багатших країн, що вже казати за Україну?!

Ми зараз на другому періоді, і для нас надважливо утримати рівень захворюваності на етапі локалізації хвороби. Міські медики запевняють, що з поодинокими випадками лікарі сьогодні готові впоратись. Завдяки фінансовій підтримці міста та підприємців, броварська лікарня забезпечена всім необхідним.

Сьогодні місто разом зі всією країною намагається зупинити розповсюдження небезпечної хвороби. Дотримання режиму самоізоляції та обмежених контактів – єдиний реальний захист для кожного. Тому, рятуй країну - лишайся вдома! – найактуальніший нині заклик для кожного.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ