БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Валентин Багнюк: «Сьогодні броварська лікарня забезпечена всім необхідним!»

Епідемія коронавірусу стала неабияким викликом для усього світу, а особливо – для медиків. Броварській лікарні також довелося протистояти COVID-19, адже у нашому місті було зафіксовано два випадки захворювання. Чи була якась специфіка лікування? Чи вистачає лікарні ресурсів для роботи з такими хворими? Про це та інше «Громадський ревізор» розпитав у директора ББКЛ Валентина Багнюка.

ГР: Валентине Віталійовичу, дівчина з Броварів стала однією з перших десяти одужалих від коронавірусу в усій Україні. Чи була якась специфіка у її лікуванні?

ВБ: Коронавірус належить до грипоподібних вірусних захворювань. Разом з тим ніяких специфічних ліків від цієї хвороби не існує. Тобто протоколи і стандарти є і ми їх, звісно ж, дотримуємося, а от якихось спеціальних препаратів не винайшли.

У кожного хворого коронавірус протікає по-своєму. Отож, нам довелося виробляти стратегію лікування, котра базувалася виключно на симптомах захворювання. Щодо першої пацієнтки в Броварах, ключовим фактором стало її своєчасне звернення за медичною допомогою. Її захворювання протікало у не надто тяжкій формі, що й посприяло її швидкому одужанню.

ГР: Як зараз оцінюється стан другого пацієнта з COVID-19?

ВБ: Обидва наші пацієнти з коронавірусом після лікування почували себе добре, хоча їх і госпіталізували у стані середньої тяжкості. У них обох ми взяли аналізи, аби точно підтвердити факт одужання. І якщо у дівчини обидва тести продемонстрували негативний результат (що свідчить про повне подолання хвороби), то у чоловіка тест на ПЦР досі позитивний.

При цьому, другий пацієнт почуває себе добре, але ж і про одужання поки що говорити не можемо. Отже, він і досі перебуває на лікуванні. Плануємо вже через три-чотири дні відправити його аналізи на повторну діагностику. Тільки якщо два тести будуть негативними, ми зможемо виписати його з лікарні.

ГР: Чи довелося застосовувати для лікування хворих на коронавірус апарати штучної вентиляції легень?

ВБ: На щастя, апарати ШВЛ не застосовувались, а от кисень знадобився. Коли у пацієнта спостерігається запалення легень, то кисень до них як слід не потрапляє. Власне, через це у хворого і спостерігається задуха та значне ускладнення дихання. Тому для лікування й застосовуємо концентрований кисень, який забезпечує нормальну вентиляцію легень та насичує кров. Чим більше кисню у крові – тим, власне, краще.

ГР: Чи вистачає броварській лікарні запасів кисню?

ВБ: Запаси концентрованого кисню у лікарні є весь час, незалежно від усіляких епідемій. Ми завжди тримаємо його достатню кількість, адже він може знадобитися в будь-який момент.

Одначе з появою коронавірусної епідемії ми посилюємо свої запаси, адже ніхто поки що не може прогнозувати перебіг цієї хвороби та можливу кількість пацієнтів з COVID-19.Вже можемо сказати, що у випадку стрімкого розповсюдження коронавірусу кисню нам знадобиться дуже багато.

Зараз ми вже маємо 40 газових кисневих балонів, у нас є три концентратори. Кожен з цих концентраторів – це, практично, 5 балонів за своїм обсягом. Окрім того ми плануємо поставити ємкість для рідкого кисню на 5 тонн. Цього нам вистачить для заправки приблизно на два місяці якщо буде зафіксовано більше хворих, а загалом це буде наш, так би мовити, резервний запас.

Ще на балансі лікарні є кисневі генератори. Це такі пристрої, які самостійно виробляють кисень прямо з повітря. Зараз ми закупили ще два таких генератори на 5 літрів. До кожного з них можна підключити по два пацієнта. До того ж, один такий генератор у нас вже був, і ще один нам нещодавно подарували. Отже, можу підсумувати, що кисню лікарні вистачає.

ГР: Як на даний момент склалися справи з засобами особистого захисту для лікарів?

ВБ: Зараз наш лікарський штат повністю укомплектований захисним обмундируванням. Сьогодні можу сміливо сказати, що у нас все є, всього вистачає. До нас звертаються багато людей та організацій, які потрошку привозять до нас необхідний захист лікарям. Поступово, практично кожного дня ми отримуємо додаткові маски, захисні костюми та окуляри, респіратори, рукавички…

Зараз лікарня перенаправляє кошти на закупівлю медикаментів, антибіотиків, противірусних препаратів. Наші зусилля спрямовані на те, аби забезпечити достатній баланс ліків для великої кількості пацієнтів.

ГР: Як Ви оцінюєте роботу медперсоналу з такими пацієнтами?

ВБ: Незважаючи на те, що певні острахи все ж були, ми справилися. У нас є набагато важчі пацієнти з пневмоніями, інсультами, інфарктами чи травмами, лікування яких може стати справжнім викликом. Втім, наші спеціалісти можуть стабілізувати стан і таких хворих.

Найголовнішим нюансом стало забезпечення лікарів посиленим захистом та мінімізація контактів непрофільних медпрацівників з такими пацієнтами. Саме для цього й була розроблена система перенаправлення потоків пацієнтів та лікарів ще на вході до медичного закладу. Серед наших пріоритетів стоїть не просто успішне лікування хворих на коронавірусну інфекцію, а й максимально можливий захист інших пацієнтів та лікарів.

ГР: Карантин у Броварах діє вже декілька тижнів. Чи дослухаються пацієнти до рекомендацій медиків особисто приходити до медзакладів лише у невідкладних й гострих випадках?

ВБ: Щоденно лікарня зустрічає близько сотні пацієнтів, які приходять просто так, без направлення сімейного лікаря. Багато хто хоче прийти просто ввечері, аби без особливих черг проконсультуватися у невропатолога, отоларинголога, окуліста та інших спеціалістів, зробити рентген тощо.

Сьогодні ж почали діяти протоколи, згідно яких пацієнти з несуттєвими скаргами обов’язково мають звертатися до сімейного лікаря, а не одразу ж йти до лікарні. Якщо хворий має невисоку температуру – він має телефоном проконсультуватися з цим спеціалістом, а не йти до приймальні лікарні опівночі, як роблять деякі громадяни. Не варто наражати на небезпеку маленьких дітей, хворих, котрі потребують термінового лікування та, власне, самих себе. А отже, з карантином таких пацієнтів в нашій лікарні поступово стає менше.

Я вважаю, що чинні протоколи допоможуть людям зорганізуватися та навіть переглянути свої принципи відвідин лікарні. Громадяни нарешті починають розуміти всю складність та важливість роботи лікарів. На мою думку, це є дуже важливим у наш час. Як-то кажуть, не було б щастя, та нещастя допомогло.

ГР: Як директор Броварської лікарні, чи маєте Ви певні поради для броварчан, аби вберегтися від коронавірусу?

ВБ: Перш за все, не треба панікувати. Якщо маєте прояви застудного захворювання – обов’язково самоізолюйтеся. Як показує практика різних країн: Німеччини, Франції, Іспанії чи того ж Китаю, саме карантинні заходи та самоізоляція допомагають знизити темпи поширення інфекції.

В Європі міста опустіли: люди не нехтують карантином та не виходять на щоденні прогулянки, на відміну від багатьох українців.

Найголовніше для нас – не допустити, щоб пандемія зачепила багато людей одночасно. Кілька десятків чи навіть кілька сотень пацієнтів один медзаклад вилікувати зможе, а от якщо їх буде кілька тисяч – тут вже постає питання. Отож, обов’язково дотримуйтесь карантинних заходів, бо ж зараз це найкращий спосіб убезпечити себе та своїх рідних!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ