БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Бровари проти вірусу. Хроніка карантину

25 березня Уряд прийняв рішення про запровадження надзвичайної ситуації та продовження карантину до 24 квітня. Карантинні заходи в Броварах розпочалися 11 березня, саме тоді було призупинено навчальний процес в усіх закладах освіти. «Громадський ревізор» підготував хроніку дій влади Броварів, які спрямовані на попередження поширення вірусної інфекції COVID-19.

Карантин у навчальних закладах

11 березня було підписано розпорядження міського голови про закриття всіх навчальних закладів міста на карантин з 12.03.2020р. по 04.04.2020р. Документ стосується також позашкільних закладів.

Згідно розпорядження, школи мають продовжувати навчальний процес дистанційно. За інформацією директорів шкіл станом на 25 березня, дистанційне навчання налагоджене у більшості навчальних закладів міста (див.таблицю). Деякі школи працюють більш ефективно використовуючи новітні технології на повну, деякі поставились до цього обережно та послідовно.

Але, позаяк карантин продовжується до 24 квітня, після весняних канікул активно взятись до опанування дистанційного навчання доведеться всім без виключення школам. На сьогодні, це єдина можливість ефективно підтримувати навчальний процес. Можливість цього вже довели своїм прикладом ЗОШ №3, ЗОШ №9 та Гімназія ім.С.Олійника.

27 03 table schools

Додаткові заходи із попередження виникнення та поширення коронавірусу COVID-19

З 17 березня протиепідеміологічні заходи в Броварах посилюються. Зокрема підписано розпорядження про обмеження пересування без крайньої потреби мешканців по місту та іншим населених пунктам.

В цей же день місцева влада прийняла рішення про призупинення роботи ТРЦ, ринків, розважальних закладів, закладів громадського харчування, ресторанів, кафе, барів, спортивних комплексів і закладів, закладів побутового обслуговування та інших закладів надання послуг тощо.

Рекомендовано продовжити роботу лише продуктових магазинів, аптек, банків та АЗС, але з дотриманням заходів протиепідеміологічної безпеки.

В цей же день було запроваджено дистанційну роботу працівників міської ради та виконавчого комітету. Упродовж робочого часу працівники зобов’язані виконувати всі обов’язки, передбачені трудовим договором, відповідати на телефонні дзвінки та електронну пошту.

Також, скасували прийоми громадян посадовими особами. Всі робочі питання та опрацювання звернень і заяв громадян повинно здійснюватись в визначені строки з допомогою засобів комунікації. Заяви та звернення можна буде залишати в спеціальних скриньках, які будуть встановлені в державних органах.

Керівникам підприємств, незалежно від підпорядкування, надано рекомендацію максимально перевести роботу персоналу на віддалений доступ із застосування телекомунікаційних засобів та запровадити режим обов’язкового карантину працівників, які повернулись з країн інфекційного ризику.

Обмеження проїзду в громадському транспорті

Перша нарада мера Броварів Ігоря Сапожка з перевізниками відбулась 4 березня. Тоді було досягнутопро щоденну дезінфекцію маршрутного автотранспорту, який здійснює перевезення пасажирів.

6 березня «Громадський ревізор» спільно з керівництво управління БЖКГІТ відправився на інспекцію автотранспортних підприємств для перевірки виконання розпорядження мера на предмет обробки дезінфікуючими засобами маршрутних автобусів.
на виконання рішення Кабінету Міністрів України, 18 березня було припинено міжміські маршрутні перевезення. Міські маршрутки продовжували роботу за звичайним графіком, але з обмеженнями: не більше десяти чоловік в одному транспортному засобі одночасно, пасажири мають використовувати захисні маски у транспорті.

20 березня Ігор Сапожко прийняв рішення виділяють транспорт для перевезення медичних співробітників на роботу, та додому.

23 березня запроваджено ще більш суворі умови перевезення пасажирів міським громадським транспортом. Проїзд у міських маршрутках можливий лише за наявності спеціальної перепустки і лише для визначених категорій: працівникам медичної галузі, поліції, сфери торгівлі продуктів харчування, робітникам аптек, тощо. Перепустка в Броварах видається індивідуально і дійсна лише за наявності документа, який посвідчує особу. Влада пішла на такий крок, аби уникнути продажу перепусток як це відбувається в деяких інших містах.

27 03 hronica 4

Підприємці допомагають місту

19 березня відбулась зустріч міського голови з броварськими підприємцями, стосовно обєднання зусиль і можливості отримання допомоги в боротьбі з коронавірусною інфекцією та посильної підтримки для мешканців міста в умовах карантину. Вже наступного дня після зустрічі починає надходити допомога:

- Підприємство «Бровафарма» надало 50 л концентрату для дезінфекції міським комунальним службам;

- «Епіцентр» передає 25 розпилювачів та 400 пар рукавичок для проведення дезінфекції громадських місць;

- Фінансова допомога підприємств «Орієнтир-Буделемент» та «Альянс-Новобуд». З цих коштів вже придбано 2000 респіраторів, для медиків екстреної медицини, приймального та інфекційного відділення багатопрофільної клінічної лікарні, комунальних служб, що проводять дезінфекцію, для співробітників Терцентру, що працюють з малозабезпеченими на місцях;

- Фемерське господарство «Журавушка» надали для Теритоpiaльного центру овочі для їхніх підопічних: 2т буряка, 2т капусти та 4т картоплі;

- За кошти підприємців закуплено більше 500 продуктових наборів для пенсіонерів, ветеранів, сімей у складних життєвих обставинах, багатодітним родинам, в тому числі дітям, батьки яких загинули під час проведення АТО, і т.д

- Мережа піцерій «Pizzburg» надають щоденну безкоштовну піццу для чергових медпрацівників броварської лікарні

- Місцеві підприємства допомогли ББКЛ придбати переносний рентген апарат, який вкрай потрібен для діагностики ускладнень коронавірусної інфекції, перерахувавши 1,3 млн. грн.

Дезінфекція житлових будинків та вулиць

27 03 hronica 1

На нараді з комунальниками 4 березня мер міста дав доручення Управлінню БЖКГІТ взяти під контроль проведення дезінфекції у житлових будинках, які обслуговуються комунальними ЖЕКами. Управляючі компанії мають додатково мити підлоги у під’їздах та ліфтах, а також протирати поручні і вхідні двері.

10 березня КП «Бровари-Благоустрій» розпочинає санітарну обробку дизинфікуючими засобами броварських скверів та парків, зупинок громадського транспорту. З 20 березня запроваджують додаткові заходи з дезінфекції. Саме в цей день КП «Бровари-Благоустрій» розпочинає санітарну обробку броварських доріг та тротуарів, задіяно 4 одиниці техніки на базі МАЗів та комбінованих спецмашин «Шмідт»

Починаючи з 24 березня до дезінфекції житлових будинків долучають 20 бригад, сформованих з працівків КП «Бровари-Благоустій», які проводять дезінфекцію у під’їздах від першого до останнього поверху. Ці спеціальні бригади працюють паралельно з працівниками ЖЕКів.

27 03 hronica 2

Крім того, 24 березня, коли госпіталізували дівчину з підтвердженням інфікуванням COVID-19, комунальними службами продезінфіковано будинок і під’їзд, де проживала хвора. Обробка під’їзду засобами дезінфекції проводилась кожні дві години, додатково обробили дитячий майданчик, сміттєві баки біля будинку.
вже 25 березня міський голова підписав розпорядження, яке зобов’язує при підтвердженні в офіційному порядку випадків захворювання на COVID-19, за місцем проживання особи що захворіла здійснювати такі заходи:

- управляючій компанії/ОСББ/приватним власникам домоволодінь проводити на постійній основі додаткові заходи по дезінфекції приміщення;

- Броварському відділу поліції забезпечити пропускний режим мешканців такого будинку з метою максимального обмеження доступу сторонніх осіб в приміщення;

- Броварському міжрайонному відділу лабораторних досліджень (ред. - санстанція) забезпечити виявлення кола осіб, що контактували із захворівшою особою;

- керівнику КНП «Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» забезпечити проведення обстеження, осіб, що контактували із захворівшою особою на предмет зараження та подальший супровід протягом 14 днів.

Лікарні вистачає тестів

Одним з найважливіших пріоритетів міської влади став пошук тест-систем на виявлення коронавірусної інфекції. Проблема полягала у тому, що майже в усьому світі відчувався гострий дефіцит цих тестів, бо ж пріоритет в їхньому постачанні надавався країнам, де особливо стрімко зростала кількість хворих.

Однак, зусиллями міськради, ще минулого тижня, 19 березня, вдалося закупити перших 25 експрес-тестів, а вже зовсім скоро – іще стільки ж. Як зазначив директор Броварської клінічної лікарні Валентин Багнюк, частину з них вже було використано за призначенням.

Разом з тим, за повідомленням міського голови Ігоря Сапожка, 24 березня лікарня отримала іще 150 тест-наборів, які були замовлені минулого тижня. Тим самим, арсенал ББКЛ для боротьби з COVID-19 поповнився швидкими імунохроматографічними тестами, які допомагають з дуже високою точністю виявити антитіла до коронавірусу. Наразі міськрада проводить переговори щодо закупівлі ще однієї партії таких систем.

Маски відшиваємо – шиємо далі

Ще однією проблемою, яка з’явилася з початком епідемії коронавірусу, став пошук медичних масок. Ще до того, як COVID-19 почав набирати оберти в Україні, багато хто вирішив запастись ними «про всяк випадок». Через це в нашій країні з’явився справжнісінький дефіцит, а ціна на маски підскочила у декілька разів.

Зараз працівники більшості броварських аптек ще на дверях вивішують оголошення, що масок у продажу немає. Ба більше – навіть якщо хтось бажає пошити її самостійно, то й марлю знайти навряд чи вдасться. Тим, хто хоче придбати маски в Інтернеті, доводиться викладати за них кругленьку суму (в середньому стандартна одноразова маска здорожчала з 5 до 20 й більше гривень). Крім того, багато українців потрапили на гачок до шахраїв, які просять за маски передоплату, а потім навіть не думають надсилати замовлення.

Зважаючи на подібний «масковий колапс», міська влада вирішила самостійно забезпечити масками лікарів, поліцейських комунальників, працівників соціальної галузі та соціально незахищених категорій населення. Для цього Броварська пожежно-рятувальна служба надала кілька кілометрів медичної марлі з власних резервів. Міськрада, своєю чергою, замовила пошиття з неї захисних масок. Наразі підрядчики вже відшили кілька тисяч масок та продовжують працювати в цьому напрямку. За інформацією керівника Відділу сім’ї та молоді БМР, Аліни Ярмоленко, близько 2 тис. масок будуть входити до продуктових наборів соціально незахищеним людям.

Захисні костюми та респіратори в наявності

Зважаючи на те, що лікарі, комунальники та працівники соціальних служб є однією з найбільш вразливих категорій громадян, гостро постало питання їхнього укомплектування засобами індивідуального захисту, серед яких – спеціальні захисні костюми та респіратори.

Ще до початку епідемії броварська лікарня закупила кілька сотень захисних костюмів та респіраторів для захисту своїх працівників. Зараз, за твердженням директору закладу, вони чекають на постачання ще кількасот таких «скафандрів» різного розміру, аби кожному працівникові було максимально зручно.

Тепер, коли постало питання обмундирування ще й комунальників та працівників броварських служб, які постійно контактують з людьми, міськрада виділила кошти на закупівлю 1000 комплектів спеціальних захисних костюмів у ТОВ «Київгума». Окрім того, на кошти броварських підприємств закупили близько двох тисяч респіраторів високого класу захисту.

Моніторинг роботи закладів торгівлі

З 17 березня за ініціативою міського голови Броварів стартував щоденний моніторинг виконання протипандемічних заходів. Відповідальність за це поклали на управління інспекції та контролю.

Щоденно працівники управління броварські заклади, які мають бути зачинені на період карантинних заходів. До цього списку входять заклади громадського харчування, спортивні комплекси та спортзали, торговельні центри, салони краси й перукарні, нічні клуби тощо.

На жаль, не всі дотримувались встановлених обмежень, особливо в перші дні після їхнього введення. Наприклад, деякі ресторани й досі не зачинили свої двері для відвідувачів і не всі торгові центри призупинили свою роботу. Крім того, працівники управління зафіксували, що багато хто не дотримується правила обмеження кількості відвідувачів на один квадратний метр площі закладу.

Зауважимо, що з усіма порушниками провели роз’яснювальні бесіди. Ігор Сапожко підкреслив, що якщо суб’єкти господарювання й надалі будуть нехтувати проти епідеміологічними заходами, мерія організує спільні рейди з працівниками поліції, які мають повноваження на надання адміністративних стягів.

Як карантин вплинув на роботу держорганів та соцслужб?

Карантинні обмеження не обійшли стороною й роботу соціальних служб, комунальників та виконкому міста. 16 березня вийшло розпорядження, згідно до якого їхнє функціонування варто максимально дистанціювати від прийому громадян.

Для чого це потрібно? В першу чергу, для безпеки самих містян. Як показує практика, перед кабінетами прийому населення постійно скупчувалась доволі велика черга. А саме великі скупчення людей за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, є однією з найголовніших причин швидкого розповсюдження коронавірусу.

Втім, карантин зовсім не означає, що броварчани лишаться один на один зі своїми проблемами. Відтепер прийом громадян буде здійснюватися віддалено: за допомогою прийняття заявок через електронну пошту або контактні телефони. Ті, хто не мають доступу до Інтернету, чи не мають змоги зв’язатися по телефону, зможуть скористатися спеціально встановленими поштовими скриньками біля кабінетів прийому населення. Важливо, щоб заявник залишив свої контактні дані для зворотного зв’язку. Міськрада обіцяє: кожен буде почутий та кожен зможе розраховувати на вирішення своєї проблеми навіть без особистого візиту.

27 03 hronica 3

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ