БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

Чи допомагає місто малозабезпеченим?

В умовах карантину одне з основних завдань міської влади та кожної свідомої людини – подбати про найуразливіших мешканців Броварів. У цю категорію підпадають старенькі пенсіонери, інваліди та онкохворі, сім’ї у складних життєвих обставинах тощо. Чим і хто допомагає цим людям у період пандемії коронавірусу, яка потребує суворої домашньої ізоляції, дізнавався «Громадський ревізор».

Допомога Терценту

Директор міського Територіального центру соціального обслуговування Діана Лудченко повідомила, що цього тижня для її підопічних надійшло 100 продуктових наборів від міста, їх розподілять на тих, хто найбільше потребує допомоги. Підопічні Терцентру – це пенсіонери, самотні люди похилого віку, що не в змозі самостійно себе обслуговувати. Власне, це саме ті люди, що сьогодні потрапляють до зони найбільшого ризику.

Діана Костянтинівна розповіла: нині під опікою її соцробітників знаходиться 321 особа, індивідуальне навантаження для кожного з робітників - по 10 підопічних. Незважаючи на карантин, соцробітники виконують для них доставку продуктів з магазину, купівлю ліків, допомагають в приготуванні їжі тощо – без сторонньої допомоги ці люди не зможуть вижити. З початком карантину кожного індивідуально інформують про необхідність дотримання карантину та просять не виходити з дому.

27 03 malozabezpecheni 1

У разі підозри на захворювання, соцробітники зв’язуються із сімейним лікарем підопічного вжиття необхідних заходів. Звичайно, в таких умовах роботи важливо піклуватись і про безпеку самих соцробітників. Директор Терцентру Діана Лудченко говорить, що завдяки відділу забезпечення міської ради, який створений за розпорядженням міського голови Ігоря Сапожка, працівники її закладу забезпечені засобами індивідуального захисту: одноразовими рукавичками, масками, індивідуальними антисептиками.

27 03 malozabezpecheni 3

Продукти тим, хто потребує

Функції закупівлі продуктових наборів, для тих кому вони найнеобхідніші, розпорядженням міського голови покладено на відділ сім’ї та молоді БМР і його керівника, Аліну Ярмоленко: «Ми зібрали заявки з усіх соцслужб, хто скільки попросив – стільки і надали. Загалом в понеділок сформували 251 набір найбільш необхідного. У результаті, для Терцентру передали 100 наборів, 70 – для сімей, які опинились в складних життєвих обставинах (СЖО), 34 - службі у справах дітей та родинам з прийомними дітьми, 81 – багатодітним родинам. Ще плануємо найближчим часом закупити 100 проднаборів для ветеранської організації».

Закупівлю продуктів здійснюють централізовано у супермаркетах «Fozzy» та «METRO», а ось розвозить кожне управління по своїм підопічним вже самостійно. «Всі набори абсолютно ідентичні по складу та кількості товарів, складаються з 10-ти найменувань продуктів та включають найнеобхідніше: борошно, олію, крупи, і т.д. Також до них ми додаємо марлеві пов’язки, яких пошили близько 2000 штук», - коментує ситуацію Аліна Яромленко. За її словами, кошти на закупівлю продуктів виділені не з міського бюджету, а надані броварськими підприємцями на прохання міського голови, Ігоря Сапожко.

У цей непростий період для міста, до допомоги підключились броварські волонтери. Наприклад, громадська організація «Наступне покоління» виявила бажання долучитись до закупівлі та роздачі продуктів. Зазвичай вони організовували безкоштовне харчування для малозабезпечених верств населення на центральній площі міста, але в умовах карантину такі заходи стали неможливі. Тому вони зв’язалися з Терцентром Діани Костянтинівни і взяли на себе формування частини продуктових наборів для самотніх броварських бабусь та дідусів. Як розповіла нам директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Мардар, ця організація також довгий час опікується сім’ями, що мають нарко- чи алкозалежних батьків. Тому кілька десятків проднаборів ГО «Наступне покоління» завезуть родинам СЖО, підопічним Людмили Анатоліївни.

27 03 malozabezpecheni 5

Чиновники повідомляють, що всі родини, які опинились у скрутному становищі та потребують допомоги, можуть звернутись за допомогою через соціальні служби міста або Контакт-центр Броварської міської ради (ред. – всі корисні телефони можна знайти на стор.8).

Доставка ліків до дому

На минулому тижні у Броварах почала діяти програма доставки ліків хворим, про це «Громадському ревізору» розповів директор КНП «Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ігор Кравцов: «Ліки додому може замовити та пільгова категорія броварчан, яка потрапляє під міську програму на забезпечення безкоштовними ліками. Це в більшості препарати для онкохворих, памперси для лежачих хворих, тощо. Вони телефонують сімейному лікарю, сімейний лікар виписує рецепти, провізор замовляє в аптеці, аптека завозить (якщо немає), а ми вже потім доставляємо на адресу хворого».

27 03 malozabezpecheni 6

Ліки отримуватиме провізор та з водієм, силами первинної ланки, возитимуть за вказаними адресами. Доставка відбуватиметься до під’їзду, лише якщо пацієнти лежачі та не буде кому вийти забрати замовлення, зроблять доставку до дверей квартири. Тому, при замовленні послуги, обов’язково потрібно лишати свій контактний телефон для зв’язку й уточнення. Поки послуга лише почала функціонувати і запитів не дуже багато.

Ігор Андрійович наголосив, що дана послуга вводиться для того, щоб люди менше виходили з дому та контактували з навколишнім світом. Також підкреслив, що доставка не стосується програми «Доступні ліки» з компенсацією 50%-ти відсотків. Адже при цьому алгоритмі обов’язкова присутність пацієнта в аптеці, отримання СМС-коду, і т.д.

«Користуючись нагодою хочу черговий раз звернутись до всіх мешканців Броварів. Лікарі Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги просять всіх залишатися вдома. Люди, звертайтесь до лікарів у телефонному режимі, вам обов’язково нададуть консультацію та допомогу. Якщо ви не знаєте телефону свого сімейного лікаря, можна зателефонувати до Контакт-центру, назвати прізвище лікаря і отримати його мобільний номер.
У разі якщо вам зле, телефонуйте у невідкладну допомогу. До вас приїдуть додому, оглянуть і скажуть що робити далі. Без допомоги вас не залишать, але будьте вдома, не наражайте на небезпеку себе та інших людей!» - попросив Ігор Кравцов, і наша редакція «Громадського ревізору» також приєднується до його прохання.

27 03 malozabezpecheni 2

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ