БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

ББКЛ в умовах карантину: чи готова лікарня до прийому хворих на коронавірус?

Незважаючи на те, що влада робить все можливе, аби запобігти розповсюдженню епідемії, коронавірус, на жаль, набирає обертів. Станом на 25 березня, в Україні зафіксовано вже більше 110 підтверджених випадків, а епіцентр зараження поступово зміщується з Буковини до столиці. Разом з тим, у броварчан виникає абсолютно логічне питання: а чи зможе лікарня Броварів впоратися з можливим розповсюдженням епідемії? Відповідь на це питання з’ясовував «Громадський ревізор».

Коронавірус вже дістався Броварів

Як повідомив у соцмережах мер міста Ігор Сапожко, в Броварах 24 березня підтверджено перший випадок захворювання. Коронавірус підхопила молода 21-річна дівчина, яка спілкувалась з іноземцями. Зараз вона госпіталізована до Броварської клінічної лікарні, а її стан оцінюють як стабільний.

Чи вистачає лікарні обладнання?

За словами директора ББКЛ Валентина Багнюка, першочергово вдалося вирішити питання з тестами на виявлення коронавірусу: «Тестів нам зараз вистачає. Якщо ще тиждень-два тому вони були дефіцитом, то зараз у нас є їхня достатня кількість».

Директор БЦРЛ підкреслив, що незважаючи на нестачу фінансування закладу, робиться усе можливе, аби підготувати технічний арсенал для лікування хворих на коронавірус.

«Зараз ми обладнали шість боксів по три ліжко-місця для госпіталізації дорослих пацієнтів. За потреби, ми зможемо збільшити кількість ліжок. Для ушпиталення малюків підготовано три бокси, також по три ліжка. Якщо стане питання, що хворих буде більше, то дітей будуть шпиталізувати до інфекційного відділення дитячої лікарні. Коли буде збільшуватись кількість дорослих (а ми не знаємо, як далі поведе себе епідемія), ми переобладнаємо під бокси ще один поверх лікарні)» – розповів директор БЦРЛ.

Для лікування пацієнтів у вкрай тяжкому стані потрібні й апарати штучної вентиляції легень. Сьогодні на балансі БЦРЛ їх 14. Крім того, за фінансової допомоги міських підприємців лікарні вдалося замовити переносний рентген апарат, вартістю 1,3 млн. грн.

Щодо засобів особистого захисту лікарів – їхньої нестачі також наразі немає. «На перший час у нас всього достатньо. Ще до того, як питанням зайнялись на державному рівні, ми на рівні міста закупили кількасот комплектів якісних захисних окулярів, масок та костюмів» - розповів Валентин Багнюк.

Лікарня йде на карантин

Про готовність лікарні до боротьби з епідемією говорить й Доктор медичних наук, Заслужений лікар України, автор та координатор схеми карантинних заходів у Броварській клінічній лікарні Олександр Кулик.

«Спільними зусиллями медиків, влади міста і району, за підтримки підприємців Броварщини, вже найближчим часом центральна лікарня Броварів посилить свою готовність до приймання не просто хворих з підозрою на хворобу COVID-19, а перш за все для надання регламентованої медичної допомоги хворим з респіраторним дистрес-синдромом, який викликає даний коронавірус» - повідомив Олександр Васильович.

За його словами, одним з найголовніших завдань є розмежування звичайних пацієнтів ББКЛ від хворих на коронавірус. Саме для цього було розроблено спеціальний план, який допоможе розвести пацієнтів так, аби вони не контактували між собою.

Керуючись чинним законодавством, рекомендаціями МОЗ, ВОЗ, планується створити чотири коридори:

«червоний» – для хворих підозрою на хворобу COVID-19;

«жовтий» – для хворих з соматичними та хірургічними скаргами, які також потенційно можуть бути інфіковані короновірусом, але перебувати в прихованому періоді захворювання;

«зелений» – для медичних працівників лікарні;

«синій» – для працівників інфекційного відділення та лікарів станції швидкої допомоги, які могли контактувати з хворими.

Кожен коридор матиме свою зону медичного контролю з безконтактною термометрією, дезінфекційною обробкою рук та інших підозрілих речей, сигнальні та інформативні позначки і кінцеву зону (санпропусник конкретного клінічного корпусу), де їх буде вже оглядати фахівець і вирішувати подальшу тактику медичної допомоги.

«Звертаю Вашу увагу на те, що кожна зона контролю буде обладнана камерою спостереження, щоб порушників умов карантину відразу передавати правоохоронним органам. Покинути межі коридору буде тяжко. До того ж, правоохоронці зі спецзахистом будуть цілодобово слідкувати за тим, щоб хворі навіть не думали покидати карантинну зону», - розповідає Олександр Кулик.

Вхід і вихід на територію лікарні для хворих фізично буде дистанційно розведено. Єдине, працівники будуть проходити на вихід з лікарні знову через зону знезараження, аби не нести «додому» можливе інфікування.

Заїзд транспорту на територію лікарні буде суворо обмежений. Потрапити буде дозволено лише каретам ШМД, службовим авто і тим автівкам, які транспортують хворих до приймального відділення. Але це не означає, що в такий спосіб ми створили умови для безперешкодного потрапляння авто чи пацієнтів на територію лікарні. Пацієнт і авто прослідують в спеціальну зону, де хворий також пройде зону контролю і дезінфекції, а авто, що його привезло, терміново залишить територію лікарні, за чим також прослідкує спеціальний пост охорони.

«Всі клінічні корпуси будуть обладнані електронною системою контролю доступу до входу в службові приміщення, що посилить обмеження хаотичного пересування і навіть дозволить визначити права окремих працівників на відвідування того чи іншого корпусу, не кажучи вже про пацієнтів. Кількість камер спостереження збільшиться. Периметр лікарні буде закрито, оскільки лікарня стане місцем можливої концентрації хворих на COVID-19» - підкреслив Олександр Кулик.

Завдання пологового будинку – забезпечити безпеку мамам й малюкам

За словами Олександра Кулика, пологовий будинок не є винятком в заходах безпеки. Цей заклад має стати першим, хто залучить усі потрібні ресурси, аби захистити вагітних жінок, молодих мам і новонароджених. Тому вже зовсім скоро можуть скасувати всі партнерські пологи, обмежити візити тощо.

Якщо інфікується породілля, для неї буде створено окремий бокс, але не на території пологового будинку. Скоріше за все, це буде бокс в кризовому центрі, де у випадку чого можна буде прийняти пологи спеціально підготовленою бригадою.

Чи матимуть право родичі хворих на коронавірус відвідати їх у лікарні?

Олександр Кулик підкреслив, що відвідування усіх хворих буде заборонено, заради їхньої ж безпеки: «Ми плануємо створити електронну довідкову службу та гарячу лінію, де можна буде за запитом чи по телефону дізнатися про стан пацієнта, після того, як особа надасть підтвердження що вона має право на отримання інформації. При госпіталізації родині доведеться визначити представника, який буде телефонувати і якому надаватимуть інформацію про хворого. Його дані будуть занесені в загальну інформаційну службу і ніхто крім нього не зможе дізнатися про поточний стан пацієнта».

Отже, можна зробити висновок, що готовність ББКЛ до прийому пацієнтів з COVID-19 є достатньою. І персонал, і технічне забезпечення дозволять прийняти хворих на коронавірус та надати їм усю необхідну допомогу. Разом з тим, спеціалісти просять громаду з розумінням поставитися до таких доволі жорстких заходів та не перешкоджати медикам надавати допомогу пацієнтам у такі складні часи.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ