БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

Олександр Кулик: лікарі посилюють готовність

Олександр Кулик - Доктор медичних наук, Заслужений лікар України, автор та координатор схеми карантинних заходів у Броварській клінічній лікарні. Спеціально для «Громадського ревізора» Олександр Васильович розповів про готовність БКЛ до лікування хворих на коронавірус та про організацію їхньої госпіталізації.

ГР: Олександр Васильович, на Вашу думку, лікарня готова до прийому хворих на коронавірус?

ОК: Спільними зусиллями медиків, влади міста і району, за підтримки підприємців міста, а також небайдужої, свідомої та відповідальної частини громади Броварщини, вже найближчим часом центральна лікарня Броварів посилить свою готовність до приймання не просто хворих з підозрою на хворобу COVID-19, а перш за все для надання регламентованої медичної допомоги хворим з респіраторним дистрес-синдромом, який викликає даний короновірус.

ГР: Як автор схеми розведення потоків хворих та працівників КЗ, чи не могли б Ви надати її більш детальне роз’яснення?

scheme

 

ОК: У всі останні сторіччя людство, аби перешкоджати швидкому неконтрольованому поширенню будь-якої життєво небезпечної інфекції, і в той же час, аби ефективно використати можливість для розгортання заходів боротьби з нею, вдавалося до певних дій, направлених на мінімізацію контактів осіб між собою. Це носило різні форми і види, але завжди вписувалося в рамки того слова, що нині ми всі називаємо «карантин».

Однак, коли ми говоримо про діяльність спеціалізованої медичної установи в умовах карантину і особливо надзвичайної ситуації, пов’язаної з цим карантином, то завдання розмежування контактів осіб на території лікарні набуває додаткових клінічних задач. Серед них найголовнішим є розведення потоків пацієнтів, що мають скарги запального інфекційного характеру з пацієнтами, які мають соматичні та хірургічні скарги.

Крім того, оскільки в зоні основного ризику в цей час знаходяться медики, як ті, що першими зустрічають інфікованих хворих, такі заходи мають передбачати захист самих медичних працівників і створення умов, аби вони мали можливість працювати і надавати допомогу. Тому розведення передбачає створення окремого «зеленого» коридору для медичних працівників, де вони не матимуть можливості пересіктися з інфекційними пацієнтами, або хворими які несуть високий потенційний ризик для інфікування.

Таким чином, керуючись чинним законодавством, рекомендаціями МОЗ, ВОЗ, ми плануємо створити чотири коридори:

- «червоний» – для хворих підозрою на хворобу COVID-19;

- «жовтий» – для хворих з соматичними та хірургічними скаргами, які також потенційно можуть бути інфіковані короновірусом, але перебувати в преморбітному (прихованому) періоді захворювання;

- «зелений» –для медичних працівників лікарні;

- «синій» – для працівників інфекційного відділення та лікарів станції швидкої допомоги, які несуть особливий ризик інфікування, через контакти на дому з потенційно небезпечними хворими.

Кожен коридор матиме свою зону медичного контролю з безконтактною термометрією, дезінфекційною обробкою рук та інших підозрілих речей, сигнальні та інформативні позначки і кінцеву зону (санпропусник конкретного клінічного корпусу), де їх буде вже оглядати тематичний фахівець і вирішувати подальшу тактику медичної допомоги.

Звертаю Вашу увагу на те , що кожна зона контролю буде обладнана камерою спостереження, щоб порушників умов карантину відразу передавати правоохоронним органам. Покинути межі коридору буде тяжко. До того ж, правоохоронці зі спецзахистом будуть цілодобово слідкувати за тим, щоб кмітливі хворі навіть не думали покидати карантинну зону.

Вхід і вихід на територію лікарні для хворих фізично буде дистанційно розведено. Єдине, працівники будуть проходити на вихід з лікарні знову через зону знезараження, аби не нести «додому» можливе інфікування.

Кожен коридор працюватиме цілодобово. Пропускна затримка в зоні контролю і знезараження не буде перевищувати 5 хв, тому за наявності двох контрольних точок, кожні, скажімо, 5 хв в лікарню зможуть заходити 4 хворих, за годину – біля 30, а за добу більше 600 пацієнтів. А в нас плануються 8 контрольних точок, з пропускною здатністю достатньою, аби не створювати черги на вході.

Заїзд транспорту на територію лікарні буде суворо обмежений. Потрапити буде дозволено лише каретам ШМД, службовим авто і тим автівкам, які транспортують хворих до приймального відділення. Але це не означає, що в такий спосіб ми створили умови для безперешкодного потрапляння авто чи пацієнтів на територію лікарні. Пацієнт і авто прослідують в спеціальну зону, де хворий також пройде зону контролю і дезінфекції, а авто, що його привезло, терміново залишить територію лікарні, за чим також прослідкує спеціальний пост охорони.

У зонах контролю цілодобово будуть працювати лікар і медичні сестри, які пройдуть додатковий інструктаж. На входах в кожен коридор також працюватимуть правоохоронні служби в засобах спецзахисту, щоб тих, хто не розуміє серйозність ситуації, яка склалася, супроводити до інших «коридорів».

Всі клінічні корпуси будуть обладнані електронною системою контролю доступу до входу в службові приміщення, що посилить обмеження хаотичного пересування і дозволить навіть визначити права окремих працівників на відвідування того чи іншого корпусу, не кажучи вже про пацієнтів в умовах надзвичайної ситуації. Кількість камер спостереження збільшиться. Периметр лікарні буде закрито, оскільки лікарня стане місцем можливої концентрації хворих на COVID-19.

ГР: У разі надмірної кількості хворих інші відділення лікарні будуть перепрофільовувати в інфекційні?

ОК: Враховуючи що лікарня обрана як опорна в регіоні, ми готуємося до того, що можливо кількість місць для госпіталізації з хворобою COVID-19 дійсно доведеться збільшувати. Це передбачає створена схема з коридорами руху і вона ж дає можливість розширити ресурси на приймання інфікованих пацієнтів без загрози зростання контактності між особами. Для вирішення цього завдання в терапевтичному корпусі планується розгорнути кризовий центр спочатку на 50 місць, а потім, за потреби ще на стільки ж, де шляхом перепрофілювання і переоснащення палат буде працювати окрема команда медиків. Зараз всі сили міста кинуті на те, аби екстрено закупити необхідне обладнання і підготуватися до цього.

ГР: Щодо пологовогобудинку: чистосуватиметьсянього карантин?

ОК: Пологовий будинок не є винятком в заходах безпеки. Цей заклад має стати першим, хто залучить усі потрібні ресурси, аби захистити вагітних жінок, молодих мам і новонароджених. Тому я впевнений, що скасують всі партнерські пологи, відвідування тощо.

Якщо інфікується породілля, для неї буде створено окремий бокс, але не на території пологового будинку. Скоріше за все, це буде бокс в кризовому центрі, де у випадку чого можна буде прийняти пологи спеціально підготовленою бригадою.

ГР: Чи матимуть право родичі хворих на коронавірус відвідати їх у лікарні?

ОК: Відвідування усіх хворих буде заборонено, заради їхньої ж безпеки. Ми плануємо створити електронну довідкову службу та гарячу лінію, де можна буде за запитом чи по телефону дізнатися про стан пацієнта, після того, як особа надасть підтвердження що вона має право на отримання інформації. Стандартизація цього пункту дозволить мінімізувати кількість дзвінків від усіх членів родини по конкретному хворому.

При госпіталізації родині доведеться визначити представника, який буде телефонувати і якому надаватимуть інформацію про хворого. Його дані будуть занесені в загальну інформаційну службу і ніхто крім нього не зможе дізнатися про поточний стан хворого.

Наприклад 100 хворих – 100 осіб для контакту. Автовизначник і спеціальна програма легко впораються з ідентифікацією номера. Запит про стан чи телефонний дзвінок, аби дізнатися про стан пацієнта буде рознесений у часі. По пацієнтам хірургічного корпусу це проміжок з 14:00 до 16:00, з терапевтичного корпусу - з 16:00 до 18:00, з інфекційного відділення - з 18:00 до 20:00, по пологовому будинку - з 20:00 до 21:00. Це також мінімізує навантаження.

Віримо, що громада Броварщини з розумінням поставиться до таких заходів і через самодисципліну і взаємоповагу допоможе не відволікати лікарню від надання медичної допомоги хворим в період надзвичайного часу.

 

                                                            

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ