БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.61

Як місто допомагає малозабезпеченим

В умовах карантину одне з основних завдань міської влади та кожної свідомої людини – подбати про найуразливіших мешканців Броварів. У цю категорію підпадають старенькі пенсіонери, сім’ї у складних життєвих обставинах тощо. Чим і хто допомагає цим людям у період пандемії коронавірусу, яка потребує суворої домашньої ізоляції, дізнавався «Громадський ревізор».

Допомога стареньким

Директор міського територіального центру соціального обслуговування Діана Лудченко повідомила, що цього тижня для її підопічних надійшло 100 продуктових наборів від міста, їх розподілять на тих, хто найбільше потребує допомоги. Підопічні Терцентру – це пенсіонери, самотні люди похилого віку, що не в змозі самостійно себе обслуговувати. Власне, це саме ті люди, що сьогодні потрапляють до зони найбільшого ризику.

soc 1

Діана Костянтинівна розповіла: нині під опікою її соцробітників знаходиться 321 особа, індивідуальне навантаження для кожного з робітників - по 10 підопічних. Незважаючи на карантин, соцробітники виконують для них доставку продуктів з магазину, купівлю ліків, допомагають в приготуванні їжі тощо – без сторонньої допомоги ці люди не зможуть вижити. З початком карантину їм обов’язково приносять інформаційні листівки щодо засобів персонального захисту від інфекції коронавірусу, кожного індивідуально інформують про необхідність дотримання карантину та просять не виходити з дому.

У разі підозри на захворювання, соцробітники зв’язуються із сімейним лікарем підопічного для інформування та вживання необхідних заходів. Звичайно, в таких умовах роботи важливо піклуватись і про безпеку самих соцробітників. Директор Терцентру Діана Лудченко говорить, що завдяки турботі броварської влади, її люди забезпечені засобами індивідуального захисту: одноразовими рукавичками, масками, індивідуальними антисептиками, тож вони можуть виконувати свою роботу по догляду за підопічними.

Продукти тим, хто їх потребує

Функції закупівлі продуктових наборів, для тих кому вони найнеобхідніші, Розпорядженням міського голови покладено на Відділ сім’ї та молоді БМР і його керівника, Аліну Ярмоленко: «Ми зібрали заявки з усіх соцслужб, хто скільки попросив – стільки і надали. У результаті, для стареньких Терцентру закупили 100 наборів, 70 – для сімей СЖО, 34 - службі у справах дітей та родинам з прийомними дітьми, 81 – багатодітним родинам. Ще плануємо найближчим часом закупити 100 проднаборів для ветеранської організації.

soc

Закупівлю продуктів ми здійснюємо централізовано у супермаркетах Fozzi та METRO, а ось розвозить кожне управління по своїм підопічним вже самостійно. Всі набори абсолютно ідентичні по складу та кількості товарів, складаються з 10-ти найменувань продуктів та включають найнеобхідніше: борошно, олію, крупи, і т.д. Також до них ми додаємо марлеві пов’язки, яких пошили близько 2000 штук», - коментує ситуацію Аліна Яромленко. За її словами, кошти на закупівлю продуктів виділені не з міського бюджету, а надані броварськими підприємцями на прохання міського голови, Ігоря Сапожко.

soc 2

У цей непростий період для міста, до допомоги підключились броварські волонтери. Наприклад, Громадська організація «Наступне покоління» виявила бажання  долучитись до закупівлі продуктів. Зазвичай вони організовували безкоштовне харчування для малозабезпечених верств населення на центральній площі міста, але в умовах карантину такі заходи стали неможливі. Тому вони зв’язалися з Терцентром Діани Костянтинівни і взяли на себе формування 20-ти продуктових наборів для самотніх броварських бабусь та дідусів. Як розповіла нам директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Мардар, ця організація також довгий час опікується сім’ями, що мають нарко- чи алкозалежних батьків. Тому кілька десятків проднаборів ГО «Наступне покоління» завезуть родинам СЖО, підопічним Людмили Анатоліївни. 

Якщо ваша родина у скрутному становищі, та потребує допомоги, ви можете звернутись у Контакт-центр Броварської міської ради за допомогою, тел. (04594) 6-11-11, (067) 483-43-68, (093) 170-82-92

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ