БРОВАРИ +17
НБУ USD 28.29

Ігор Сапожко: «Нам всім потрібна абсолютна відвертість та відкритість, аби ухвалювати правильні рішення»

Коронавірусна інфекція COVID-19 є першою потенційно контрольованою пандемією в історії людства. Такий висновок фахівців ВООЗ свідчить про нібито здатність сучасної науки достойно протистояти хворобі. Чи так є насправді? Зараз черга України це довести. Президент, Верховна Рада та Кабмін запропонували безпрецедентні заходи для запобігання поширення вірусу. Проте багато чого буде залежати від рішень, що ухвалюються «на місцях». Наскільки Бровари готові боротися з COVID-19? Це питання ми спрямували Броварському міському голові Ігорю Сапожку.

ГР: Пане Ігорю, що на цей час зроблено в Броварах, аби мінімізувати наслідки пандемії?

ІС: Спробую перерахувати головні кроки місцевої влади у цьому напрямку. Перше. Ми чітко та негайно реалізували на практиці всі рекомендації та накази державних органів: ввели карантин у школах та садочках, обмежили проведення масових заходів, заборонили роботу ТРЦ та сфери побутового обслуговування. Встановили жорсткий контроль за виконанням обмежувальних заходів. Спецвідділ виконкому разом з працівниками поліції оперативно опрацьовує всі повідомлення про порушення, що надходять на нашу «гарячу лінію».

Друге. На позачерговій сесії 17 березня було виділено 3,5 млн. грн на медичну сферу для фінансування додаткових заходів з метою стримання COVID-19. Ці кошти підуть на закупівлю ліків, медприладів та засобів захисту.

Третє. Тотальна дезінфекція місць загального користування, дитячих майданчиків, зупинок. Це роблять фахівці КП «Бровари-Благоустрій» і процес я контролюю особисто.

ГР: Тобто взагалі немає ніяких проблем?

ІС: Проблем вистачає і вони типові для всієї України. Не вистачає тестів на виявлення коронавірусу. Нам вдалося дістати на сьогоднішній день 25 тест-систем швидкої діагностики вірусу. Ведемо перемовини з постачальниками по закупівлі партії тестів відповідно до потреб 100 тисячного міста. Під ці цілі ми зарезервували кошти і фахівці вивчають всі можливості їх придбати. Не вистачає елементарних засобів індивідуального захисту – маски, окуляри, спецодяг тощо. Є кошти, але пропозиції зараз обмежені. Така ж історія з апаратами штучної вентиляції легень. Навіть сам кисень у достатній кількості важко знайти на ринку. Проте ми працюємо над вирішенням цих питань і обов’язково знайдемо все, що потребують наші лікарі.

ГР: Чи готові міські медичні служби? Насамперед сімейна медицина?

ІВ: На первинну ланку зараз лягає дуже велике навантаження. Це своєрідний форпост у боротьбі з вірусом. Ми розробили практичний регламент, який містить рекомендації для пацієнтів щодо звернення до лікаря у випадку хвороби. Так, при виникненні симптомів застуди ми наполегливо рекомендуємо звертатись до свого лікаря у телефонному режимі, для запобігання контакту з іншими хворими. У разі різкого погіршення самопочуття викликайте екстрену допомогу.Можу з впевненістю сказати – ситуація повністю контролюється. Первинна ланка повністю забезпечена фінансово та матеріально. Проте вже зараз відчуваємо – медичного персоналу недостатньо. Аналогічна проблема існує і в Броварській багатопрофільній клінічній лікарні. Розглядаємо можливість залучення додаткових трудових ресурсів з числа молодшого медичного персоналу освітніх закладів, які зараз не задіяні в навчальному процесі.

ГР: До речі, клінічна лікарня готова приймати хворих на коронавірус?

ІС: Ще наприкінці лютого спільно з Київською обласною державною адміністрацією ми проінспектували готовність нашої лікарні до спалаху епідемії. Результати цілком задовільні. Проте будемо говорити відверто – ніхто зараз не може передбачити потенційний масштаб епідемії. Тому кожен день ми коригуємо наші рішення. Нарешті зараз маємо 21 індивідуальний бокс на 64 хворих в дорослій та дитячій інфекційних лікарнях. За необхідності є можливість розгорнути ще 200 ліжок для лікування хворих на коронавірусну інфекцію.

ГР: Дуже багато нарікань мешканців на незручності з автобусним сполученням, закриті садочки, втрачені прибутки малого та середнього бізнесу. Яка Ваша реакція? Міська влада може щось запропонувати?

ІС: Питання дуже болюче та незручне. Давайте говорити відверто, жодна країна світу за виключенням Китаю не була готовою до пандемії. Україна у відносно зручному становищі – ми можемо застосовувати досвід інших держав, де боротьба з вірусом почалася раніше. Ми не маємо права повторювати помилки Південної Кореї та Італії. Інакше країна просто не впорається із зростанням кількості хворих. Саме тому за всіма цими незручностями ми повинні насамперед бачити сувору необхідність. Закриття сполучення між містами як запобіжний захід розповсюдженню коронавірусу – це світова практика. І вона ефективна. Який є вихід? Я в котрий раз закликаю роботодавців навіть за малої можливості переводити працівників на дистанційну роботу. Саме так ми зробили у міській раді. Це мабуть єдиний спосіб уберегти здоров’я та залишитись в робочому ритмі.

Тепер щодо втрат бізнесу. Верховна Рада 17 березня ухвалила зміни до Податкового кодексу, які звільняють ФОПов від сплати ЄСВ за березень-квітень 2020 року. Передбачені податкові канікули з податку на нерухомість та плати за землю на цей же період. Два останні податки – важливі складові надходжень до міського бюджету Броварів. За рахунок таких «канікул» місто недоотримає запланованих 22 млн. грн. Це суттєва втрата. На цю суму ми розраховували, коли планували будівництво нової школи, реконструкцію дитячого садочку «Зірочка» та багато інших інфраструктурних проектів. Але ми обов’язково виконаємо все заплановане. Головне зараз подолати спільного ворога. Тому варто зрозуміти, що втрачені прибутки – це дрібниця, коли мова йде про життя людей.

ГР:Найбільш вразливою категорією для COVID-10 є літні люді після 80 років. Чи передбачені в Броварах якісь особливі заходи для захисту цих людей?

ІС: Ця категорія громадян знаходиться під опікою територіального центру соціального обслуговування. Послугами терцентру користується величезна кількість пенсіонерів. Зараз головна увага приділяється особам, які потребують постійного нагляду соцпрацівників на дому, та особам, які забезпечуються щоденним гарячим харчуванням. Ці проекти неможливо згорнути. Але вони потребують певного переформатування в умовах боротьби з вірусом. Наприклад, харчування буде готуватися «на виніс». Для цього розроблений графік аби зменшити контакти між людьми. Проте заявляю відповідально – ніхто з громадян поважного віку не залишиться без належного піклування. У разі необхідності ми готові доставляти продукти харчування та медикаменти їм додому. Для цього вже відпрацьовані певні механізми та виділені необхідні ресурси.

ГР:Продовжуючи тему забезпечення людей похилого віку. Як бути з нарахуванням субсидій, призначенням пенсій та соціальних виплат під час карантину?

ІВ: Незважаючи на обмеження особистих прийомів громадян в приміщеннях Броварської міської ради, всі наші служби працюють та надають послуги мешканцям в повному обсязі. Консультації здійснюються в телефонному режимі та за допомогою інтернет-ресурсів. Наші фахівці пояснюють, як подати документи, не виходячи з дому. Для традиційного паперового формату ми передбачили скриньки для вхідної кореспонденції. Головна мета цих заходів – зберегти існуючий обсяг адмінпослуг, але обмежити фізичні контакти між людьми.

ГР:Ваша думка – що потрібно для перемоги над вірусом?

ІС: Здоровий глузд! COVID-19 не можна недооцінювати. Проте немає жодних підстав для паніки. Ви повинні знати – міська влада робить все можливе та неможливе аби зупинити вірус. І про свої дії ми будемо звітувати 24/7. Діалог з суспільством – запорука успіху. Зараз ми задіяли всі засоби комунікацій для ефективного донесення інформації до кожного мешканця. Співпрацюємо з усіма ЗМІ, спілкуємось у соцмережах, відповідаємо на запитання громадян. Зараз нам всім потрібна абсолютна відвертість та відкритість аби ухвалювати правильні рішення.

І ще раз звертаюсь до всіх броварчан! Будь ласка, без крайньої потреби не покидайте свої домівки, обмежте пересування по місту та мінімізуйте користування громадським транспортом. Дотримуйтесь елементарних заходів особистого захисту. У випадку погіршення самопочуття одразу телефонуйте сімейному лікарю та слідуйте його рекомендаціям. Бережіть себе та своїх близьких! Ми обов’язково переможемо!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

П’ятниця, 16 жовтня 2020, 13:32

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ