БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Будьмо обізнаними: план дій, якщо ви захворіли

Оголошення карантину в столиці та Броварах стало причиною появи масових панічних настроїв. Особливо тяжко доводиться тим, хто почав помічати у себе симптоми застуди. Починають з’являтися нав’язливі думки: а чи не зачепила мене пандемія? «Громадський ревізор» поспішає заспокоїти читачів та надає детальний алгоритм дій для тих, хто захворів під час карантину.

Звертаємо увагу на симптоматику

Точні симптоми коронавірусу досі залишаються для багатьох загадкою, адже вони надзвичайно схожі на грип або ГРВІ. Лікарі всього світу зазначають, що особлива підступність нової пандемії в тому, що симптоматика у кожного може виявлятися по-різному. Хтось підхоплює легку форму вірусу та навіть може дистанційно працювати, а для когось мусять використовувати апарати штучної вентиляції легень.

В цілому ж, хвороба розпочинається з сухості та болі в горлі.

Основними ознаками коронавірусу є:

- сухий кашель,

- задишка,

- підвищена температура тіла,

- ускладнене дихання.

Аби перевірити останнє, варто зробити глибокий вдих і спробувати затримати дихання на 10 секунд: якщо це далося нелегко, варто звернутися до медиків.

Разом з тим, симптоматика коронавірусу постійно розширюється, адже вже встановлено, що у багатьох пацієнтів з’являлися головний біль, біль у суглобах та нежить. Якщо ви помітили одразу декілька вищевказаних симптомів, варто терміново звернутися до медичних працівників.

Звертаємось до сімейного лікаря

За словами директора КНП «Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ігоря Кравцова, зараз ситуація з коронавірусом в першу лягає на плечі лікарів первинної ланки. Режим роботи амбулаторій не змінюється, вони так само будуть працювати за графіком та без вихідних.

«Лікарі забезпечені всіма необхідними засобами індивідуального захисту. У них є дезінфектанти, маски, одноразові рукавички», - розповів Ігор Кравцов.

За його словами, якщо людина помітила у себе симптоми захворювання, їй не потрібно одразу ж іти до амбулаторії. Першочергово вона має зателефонувати до свого сімейного лікаря, розповісти про свої симптоми, про те, чи контактувала вона з хворими на коронавірус та чи відвідувала країни з великою кількістю інфікованих.

Телефон свого сімейного лікаря можна знайти в декларації, яка укладена з лікарем або дізнатися в реєстратурі амбулаторії:

Амбулаторія ЗПСМ № 1, вул. Олімпійська, 8 Б
Доросле відділення – 3-44-20, моб. 067-409-03-32
Дитяче відділення – 3-44-21, моб. 067-409-03-27

Амбулаторія ЗПСМ № 2, вул. Незалежності, 12
Доросле відділення – 6-07-22, 6-04-63, моб. 067-409-05-70; 067-409-05-75
Дитяче відділення – 5-25-49, моб. 067-409-05-91; 067-409-05-42

Амбулаторія ЗПСМ № 3, вул. В. Великого, 10
Доросле відділення – 4-75-13, моб. 067-409-09-07

Амбулаторія ЗПСМ № 4, вул. Я. Мудрого, 47
Тел.: 4 -15 -35; 4-01-15 моб. 067-409-09-59

Амбулаторія ЗПСМ №5, вул. Шевченка, 14
Тел.: 4-41-90, моб. 067-409-09-81

Амбулаторія ЗПСМ №6, вул. О. Білана, 5
Тел.: 4-41-62; моб. 067-409-24-02

Амбулаторія ЗПСМ № 7, вул. Київська,292
Тел.: 4-75-12; моб. 098-475-08-10

Якщо у хворого зафіксується висока температура, до нього виїде невідкладна медична допомога (ред. - відділення невідкладної допомоги тел. (04594) 4-40-95).

Коли ж після огляду буде погіршення стану та характерні для коронавірусу симптоми, лікарі самостійно викличуть екстрену медичну допомогу.

Окрім того, Ігор Кравцов підкреслив, що пацієнти, які не стоять на обліку в сімейного лікаря, безумовно, теж матимуть право на отримання медичної допомоги. Для цього їм потрібно звернутися до амбулаторії та записатися на консультацію до лікаря, який буде вільний.

Ізоляція вдома чи у лікарні?

Сьогодні у світі практикуються два шляхи обсервації пацієнтів з підозрою на коронавірус: цілодобова домашня ізоляція та карантин в інфекційних медичних закладах. Ігор Кравцов пояснює, що рішення щодо обрання одного з цих шляхів буде повністю залежати від результатів тесту на виявлення хвороби та від важкості загального стану інфікованого.

У будь-якому випадку, хворих з підозрою на коронавірус мають ізолювати з метою запобігання розповсюдження інфекції. Ізоляція стосуватиметься й усіх контактних осіб пацієнта, особливо людей, котрі проживають з ним на одній території та тих, хто тісно контактував з ним впродовж останнього часу. Коло контактних людей визначається самим пацієнтом, який має чесно розповісти про це лікарям.

Важливо, що лікарі, котрі контактували з хворим на коронавірус, також будуть перебувати під наглядом. Працівники медичних установ, котрі займалися оглядом чи лікуванням інфікованих, перебувають у найбільшій зоні ризику, а отже їхнє здоров’я має бути під особливо пильним контролем.

Чи готові броварські медики до коронавірусу?

Станом на 18 березня у місті є одна підозра на хворобу. Разом з тим, броварські медики повністю готові до дій, якщо, раптом, випадки інфікування будуть офіційно встановлені.

За словами завідуючої амбулаторії №1 Людмили Темченко, наразі в Броварах дійсно спостерігається незначне збільшення випадків ГРВІ та грипу. Втім, можна однозначно сказати, що вони не мають нічого спільного з коронавірусом, адже загальна симптоматика все ж відрізняється.

Для лікування хворих на COVD-19 в Броварах облаштували Броварську багатопрофільну клінічну лікарню. Одначе цей заклад є не основним, а резервним. Планується, що хворих з Київської області будуть госпіталізувати в Білій Церкві. Лише за умови, якщо епідемія досягне великих масштабів та лікарні міста переповняться, хворих будуть лікувати безпосередньо в Броварах.

Не звертайтеся до медичних закладів без гострої потреби!

Варто розуміти, що під час пандемії медичні установи є не надто безпечним місцем. До того ж, в цей непростий період всі можливості та ресурси лікарів мають бути направленими на призупинення темпів розвитку епідемії та на допомогу інфікованих.

Кабінет Міністрів у своїй постанові рекомендує навіть відмовитись від планових операцій в лікарнях та приймати лише ургентні (невідкладні) випадки, які потребують екстреної допомоги.

В зв’язку з цим директор «БМЦПМСД» Ігор Кравцова звертається до броварчан з проханням обмежити відвідування медичних закладів міста без гострої потреби:

«З проханням звертаюся до всіх: не ходіть до амбулаторій без надзвичайних потреб. За можливості, всі питання вирішуйте дистанційно, в телефонному режимі зі своїм сімейним лікарем. Йти до амбулаторії з невеличкою температурою не варто, адже майже в кожному випадку обрати стратегію лікування можна дистанційно. Якщо ж візит неминучий, обов’язково одягніть медичну маску, адже це є необхідністю в умовах карантину», - підкреслив Ігор Кравцов.

Крім того, в амбулаторіях тимчасово припиняються профогляди та планові огляди. А також розглядається можливість перенесення планових щеплень, адже в умовах карантину це небезпечно для здоров’я дітей.

Коронавірус – не вирок!

Нова пандемія стала чи не найголовнішим острахом населення усього світу. Втім, сприймати її як вирок усьому людству та собі особисто аж ніяк не варто. Коронавірус справді небезпечний для тих, хто несвоєчасно звертається за медичною допомогою та нехтує власним здоров’ям.

У більшості випадків хвороба проходить легко та за симптоматикою не надто відрізняється від грипу чи застуди. Ускладнення неминучі лише тоді, коли людина несерйозно ставиться до перших симптомів і особливо, якщо вона знає, що перебуває в групі ризику.

«Громадський ревізор» наголошує: пильно слідкуйте за станом свого здоров’я! Дотримуйтесь правил особистої гігієни, частіше мийте руки, не торкайтесь слизових оболонок, уникайте великих скупчень людей, залишайтесь по можливості в домівках і тоді епідемія не стане для вас загрозою. Будьте здорові!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ