БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Тарифи на опалення знову зміняться

Відповідно до постанови Кабінету міністрів, у грудневих платіжках КП «Броваритепловодоенергія» зробили перерахування цін для населення. Як результат, залежно від площі квартири, мешканці отримали від 75 до 240 гривень «у мінус». Як формується ціна на тепло і підігрів води у будинках, а також які платіжки отримають броварчани за січень цього року розбирався «Громадський ревізор».

Знизилась ціна, а не тариф

24 грудня 2019 року Кабмін України оприлюднив постанову №1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу».

Дана постанова ставить у залежність нарахування за тепло та гарячу воду від ціни на природній газ. Тобто, якщо для підприємств теплопостачання протягом опалювального сезону зменшується ціна на закупівлю природного газу, вони можуть знизити нарахування в платіжках на відсоток зменшення ціни газу. Тариф при цьому не знижується! Він залишається на рівні, який встановлений НКРЕКП. Саме тому, «мінус» в квитанції відображено окремою строчкою.

Можуть, а не зобов’язані

Варто зауважити, що постанова Уряду носить диспозитивний (тобто, рекомендаційний) характер. Державні чиновники таким чином залишили на розсуд теплокомуненерго можливість зменшити нарахування за постачання тепла та гаряче водопостачання. До речі, багато міст України у грудні дану постанову не застосовували.

Натомість КП «Броваритепловодоенергія», враховуючи інтереси споживачів, вирішила все-таки виконати пониження цін на відповідні послуги за грудень. При тому, що тариф, який діяв у грудні в Броварах був найнижчим не лише в Київській області, а й серед інших міст України (Див. табицю 1). Так,середній тариф на Київщині складав 1690 грн., а в Броварах – 1479,01 грн.

Таблиця 1. Порівняльна таблиця тарифів на централізоване опалення для населення у грудні 2019 року

№ п/п Назва підприємства Тарифи на послугу з централізованого опалення для населення грн./Гкал з ПДВ
1

КПТМ «Бориспільтепломережа»

1762,76
2

ВРКП «Вишгородтепломережа»

1752,00

3

КП КОР «Ірпіньтепломережа» 1668,32
4

КП «Київтеплокомуненерго»

1654,41
5

КП «Місьтепловодоенергія» (м. Камянеь-Подільський)

1597,93
6

КБМР «Білоцерківтепломережа»

1550,83
7

КП «Броваритепловодоенергія»

1479,01

За даними комунального підприємства, загальна сума нарахувань у квитанціях споживачів в грудні зменшилась на 9,6% за опалення, та на 8,6 % за гарячу воду, що в грошовому еквіваленті дорівнює сумі від 75 до 240 грн., залежно від площі квартири та обсягів споживання теплової енергії (енергоефективності будинку).

Вартість 1 м³ гарячої води зменшиться в середньому на 22 грн. В житлових будинках оснащених лічильниками теплової енергії вартість 1 Гкал теплової енергії знизиться на 141,98 грн.

Для будинків без лічильників вартість опалення 1 м² становила 24,29 грн., тоді як затверджений норматив складає 35,01 грн/м², а з урахуванням температурного коефіцієнту - 28,87 грн.

Загальна сума перерахунку вартості послуг для населення міста у грудні склала близько 4,5 млн. грн.

Яким буде тариф у січні

Зниження тарифів на основний носій – природній газ – звичайно впливає на формування ціни тарифу, як бачимо з наведеної нижче діаграми (див. Діаграму «Структура тарифу»), вона займає 86% всієї вартості послуги. Однак, що крім основного компоненту, суттєву долю витрат також займає оплата праці робітників компанії та електроенергія.

Diagrama

Враховуючи, що тариф для підприємства встановлювався ще в минулому опалювальному сезоні, для броварського підприємства досить непросто організувати ефективне ведення господарської діяльності та провести всі необхідні закупівлі при такій вартості основних послуг компанії. Візьмемо за приклад лише заробітну плату. За час дії тарифу вона змінювалась в сторону збільшення тричі.

Чергове підвищення відбулось в січні поточного року – до 4723 грн. Тому, підприємство підвищує зарплатний фонд для своїх співробітників, збільшуються і нарахування на зарплату. І це при тому, що на підприємстві залишається багато вільних вакансій, бо заробітна плата спеціалістів, майстрів та менеджерів КП «Броваритепловодоенергія» нижче середньоринкової.

Також, всі ми знаємо про стан загальноміських мереж. Більшість з них зношені та потребують, якщо не повної заміни, то капітального ремонту. В умовах складної економічної ситуації підприємство продовжує ремонтувати комунікації та замінювати зношені теплові мережі, механізми, тощо. Вартість цих робіт та матеріалів за рік також суттєво підвищилась.

Враховуючи економічно обгрутновані умови, ще наприкінці минулого року КП «Броваритепловодоенергія» подало на затвердження НКРЕКП розрахунки нового тарифу для всіх груп споживачів. Державний регулятор прийняв рішення про затвердження нового тарифу 14 січня поточного року. Тариф почанає діяти з 17-го січня. Як наслідок, у лютому споживачі отримають нові платіжки, розраховані по новим тарифам на централізоване опалення та гаряче водопостачання (див. Таблицю 2).

Таблиця 2. Тарифи на теплову енергію КП «Броваритепловодоенергія» для населення та установ з 17 січня 2020 року

  Структура тарифу на теплову енергію, грн/Гкал з ПДВ
Найменування тарифу для потреб населення для бюджетних установ для потреб інших споживачів для потреб релігійних орагнізацій
Тарифи на теплову енергію, в тому числі: 1640,64 1558,10 1600,15 1700,70
тарифи на виробництво теплової енергії 1197,01 1115,40 1142,93 1248,65
тарифи на транспортування теплової енергії власним споживачем 435,60 434,16 448,78 443,82
тарифи на постачання теплової енергії 8,03 8,54 8,45 8,23

 

При цьому підприємство і надалі буде керуватись постановою Кабінету Міністрів №1082. І випадку, якщо закупівельна ціна газу в січні буде нижча, ніж ціна, яка закладена при розрахунку нового тарифу, броварчани знов побачать окрему строчку в квитанції, в якій буде відкореговано нарахування зі знаком «мінус».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ