БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

ЧИ СТАНЕ ПАРК «ПЕРЕМОГА» ЗОНОЮ ВІДПОЧИНКУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО РІВНЯ?

Останнім часом парк «Перемога» броварчани асоціюють переважно з негативом. То акції протесту, то висихання озера, то світла немає, а то взагалі – лавочки розібрати на шашлики. Однак, вже цього року головний парк міста отримає нове обличчя та перетвориться на зону відпочинку європейського рівня. В управлінні житлово‑комунального господарства нашому виданню розповіли про грандіозні плани щодо реконструкції міської перлини.

З кінця січня почала активно обговорюватися інформація, що міська влада виділила 4,8 млн грн. на пішохідні доріжки. Мовляв, це нонсенс – такі кошти на якісь там доріжки. Городяни навіть шутку­ють – чи-то золоті вони будуть, чи-то оздоблені коштовним камінням. «Громадський ревізор» вирішив розібратися, на які цілі насправді будуть виділені ці гроші.

НА ЩО ПІДУТЬ 4,8 МІЛЬЙОНА?

Як нам розповіла начальник управління житлово‑комуналь­ного господарства Галина Плотні­кова, справді, міською програмою закладено 4 млн 767,5 тис. грн, але не лише на доріжки, а й на всі роботи по облаштуванню парку.

«Скажімо так, ця програма приймалася більше як просто лімітування коштів. Тобто, коли створювалася програма, ще не було чіткого проекту по парку. Вже після того, як встановили ліміти, ми викликали проектан­тів, обговорили з ними пропозиції по облаштуванню. І от зараз ми маємо готовий проект під назвою «Капітальний ремонт елементів благоустрою парку «Перемога», – заявила Галина Плотнікова.

За проектом капітального ремонту, мають побудувати не лише «чарівні» доріжки, а й провести реконструкцію вже існуючих.

Спеціально для любителів активного та здорового дозвілля облаштують велодоріжки. Для прихильників більш спокійного відпочинку планують створити зону відпочинку та встановити лавочки з боку вулиці Кірова.

Крім того, обіцяють, що «Пере­мога» засвітиться вогнями вуличного освітлення не менш яскраво, аніж його «колега» – парк ім. Т. Г. Шевченка. Вздовж усіх встановлять ліхтарі. Тож, лячно вже не буде.

КАРТА ПАРКУ

Проте, це ще не найбільш затратні статті використання бюджетних коштів. В планах у міської влади зробити топогра­фічну зйомку парку. Остаточна ціна ще не визначена, проте проект буде робити приватна компанія.

«Ми замовили топозйомку. Перед тим, як робити капітальні ремонти, робиться зйомка об’єкта обов’язково з нанесенням всіх інженерних мереж. Вона є, ця зйомка, але вона застаріла. У неї термін дії не більше двох років. За цей час нові мережі прокладені. Може якісь додаткові архітек­турні форми», – розповідає Галина Плотнікова.

ОЗЕРО НЕ ПОЧИСТЯТЬ, ПРОТЕ ПЛАНУЮТЬ ЗАПОВНИТИ

Найбільш прекрасна і разом з тим болюча тема парку «Пере­мога» – це озеро. Громадські активісти дуже часто піднімають питання, що його потрібно – очистити, зарибити і взагалі облагородити.

Додає проблем і те, що озеро є повністю штучним. Красномов­ний коментар дав директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко: «Щоб озеро очистити, його треба осушити. А там під низом плівка та глина. Поки ми розчищаємо те, що можемо. гілля».

Загалом фахівці визначають кілька проблемних моментів. По-перше, воду потрібно викачати і кудись злити. По-друге, незрозуміло, куди діти рибу, яка там зараз живе. І по-третє, озеро необхідно потім наповнити. Але на всіх водозабірних системах стоять лічильники, тому спускати- набирати воду досить дороге задоволення.

Поки що чиновники сконцен­трувалися на наповненні озера, адже воно пересихає. Вже кілька місяців броварська «Русалонька» живе на суші.

ПЛАНИ НА РІК

«Громадський ревізор», почувши всі ці наполеонівські плани, перепитав, чи все це планується на 2015 рік. І отримав категоричну ствердну відпо­відь. Проте є ремарка: в процесі виконання робіт буде видно, на що вистачить грошей. Адже ціни ростуть кожного дня.

Навряд чи тепер хтось буде гово­рити про те, що 4,8 млн гривень на парк – це багато. Виникає інше питання – чи вистачить? Якщо кошти будуть витрачені за при­значенням, броварчани нарешті отримають справжнє місце для відпочинку, де з задоволенням можна і з дитиною прогулятися, і вільний час провести.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ