БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

«До» → «Після»: як зміниться Броварська міська бібліотека після реновації

21 травня відділ культури Броварської міської ради подав для обговорення проект реновації Броварської міської бібліотеки (бульв. Незалежності, 5), презентація якого відбулася у приміщенні самої біб­ліотеки. Якою ж ми побачимо оновлену бібліотеку, читайте у матеріалі «ГР»

Що таке бібліотека? Будівля з багатотисячним книжковим фондом? Приміщення, у якому не можна голосно говорити? Якоюсь мірою так. Мабуть, тому традиційні книгозбірні нашої краї­­ни, які мало чим відрізняються від радянських, так часто викликають нудьгу і не можуть повною мірою задовольнити потреби, а головне – привабити сучасного читача. А як щодо бібліо­­теки, де проводять цікаві вечори та майстер-класи, де за читанням ви завжди зможете посмакувати кавою? Де замість забитих книгами полиць – багато вільного простору. Незвично? Але саме така бібліотека майбутнього зовсім скоро з’явиться і в нашому місті.
Проект розробляла команда проектно-будівельної компанії «Arcite» разом з ГО «Бібліотеки майбутнього», яка займається реформою публічних бібліотек міста Києва ще з 2017-го року. А от презентував його сам автор проекту, керівник архітектурного бюро і співзасновник вище­згаданої громадської організації Андрій Бражник.

biblioteka

Як зазначила начальник відділу культури Броварської міської ради Катерина Мелікова, від самого початку було прийнято рішення, що це не буде просто капітальний ремонт приміщення. Тут потрібен сучасний і актуальний підхід.

«Те, що бібліотека потребує ремонту, сумнівів не виникало. Однак, ми розуміли, що це не може бути звичайний капітальний ремонт, саме тому і звернулися до проектантів, які мають чудовий досвід у реформуванні публічних бібліотек», – додала Катерина Мелікова.

Цікаво, що у випадку бібліо­тек одним з найважчих етапів – переконати персонал у необхідності такого переформатування. Адже люди, які там працюють, звикли до певних порядків. Тим не менше, візуалізація робить свою справу і порівнюючи ефектні «до» і «після», вони все ж розуміють, що час рухатися далі.

biblioteka2

За словами Катерини Мелікової, основним завданням для проектантів було перепланування приміщень таким чином, аби вони стали зручними та багатофункціональними, аби зайшовши у біб­ліотеку, кожна людина незалежно від віку та уподобань змогла знайти зручне для себе місце для роботи, спілкування тощо.

«Ми дійсно хочемо, щоб цей заклад відійшов трохи від архаїчного розуміння бібліотеки. Звичайно, вона залишиться на друкованих виданнях, але паралельно отримає нові можливості для розвитку інших напрямків: майстер-класи, тематичні вечори, вистави, лекції чи конференції. Проектом передбачено обладнати заклад 3D-принтером. Тобто, бібліотека стане дійсно публічною і людина зможе не просто прийти і взяти книжку», – додала начальник відділу культури.

Окрім візуального оформлення та схеми розташування меб­лів, буде оновлено і всі інженерні мережі: опалення, освітлення, а також облаштовано систему вентиляції та кондиціювання. Проектом передбачено також ремонт даху, фасаду та благоустрій території, де люди зможуть також читати книги чи грати, наприклад, в теніс.

biblioteka3

Дуже важливо, що приміщення буде повністю інклюзивним: відсутність порогів, широкі дверні отвори, окремий санвузол. Ну і, звісно, відчуття простору. Новий інтер’єр створюватиме відчуття свободи, адже процес оновлення дасть можливість позбутися непотрібних речей. На візуальне розширення простору також працюватиме дизайн — кольори, розташування меблів, часткове перепланування приміщення.
Власне, проект дійсно цікавий. Проектанти запевнили, що для його реалізації вистачить шести місяців. Що стосується фінансової складової, попередньо озвучили суму близько 6 млн. грн. Більш точно можна буде говорити після проходження державної експертизи.
Але місту однозначно потрібні такі новації. До речі, у Броварах проживає понад 100 тис. людей і відповідно до статистики, Броварську міську бібліотеку щодня відвідує близько 70 чоловік. Як вважаєте, це високий показник?

Олена Баркова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ