БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Ремонт міжбудинкових проїздів по вул. Гагаріна. Що буде зроблено та в які терміни

Внутрішньоквартальні міжбудинкові проїзди досі – одна з найбільш болючих та нагальних тем сьогодення для броварчан. У цьому році міська влада в межах, які дозволяє міський бюджет, як ніколи активно взялась за ремонт внутрішньобудинкових проїздів між багато­­­поверховими будинками

Охопити усе місто одразу, зрозуміло, неможливо, але поступово дворові території Броварів набувають сучасного вигляду, стають упорядкованими і комфортними для мешканців навколишніх будинків.
Серед багатьох інших цьогоріч серед переліку адрес, що ввійшли до програми «Капітальний ремонт внутрішньоквартальних міжбудинкових проїздів та тротуарів»: вул. Гагаріна, 1, 3, 5, вул. Київсь­­ка, 294, 296 та 296А. За цими адресами ремонтні роботи – у самому розпалі.
Найближчим часом оновлення прибудинкових територій розпочнуть по вул. Марії Лагунової, 1 та вул. Київська, 298А. По цих об’єктах вже закінчився тендер, визначений переможець і наразі укладається договір на проведення робіт.

mijbudinkovi1

Тепер ремонтують міні-кварталами

Особливістю є те, що у 2019 році до питання капремонту проїздів підійшли з абсолютно іншого боку. Так, за словами заступника начальника управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту Тетяни Нагорної, раніше такий ремонт проводився, так би мовити, точково, окремими об’єктами, що було не зов­сім правильно. Натомість тепер вирішили охоплювати такі собі міні-квартали.

«Раніше, коли ми отри­­­мували звернення від депу­татів або самих мешканців щодо незадовільного технічного стану внутрішньоквартальних проїздів, ми проводили роботи на об’єктах, які наче острівці, розкидані по всьому місту. У результаті виходило так, що біля якогось одного будинку проїзд ми зробили, а два сусідні залишились зруйновані. Тому минулого року прийняте рішення ремонтувати проїзди та тротуари кварталами», – зауважила Тетяна Нагорна.

mijbudinkovi2

Так і зробили. У 2018 році першим будинком, біля якого відремонтували проїзди, була багатоповерхівка по вул. Гагаріна, 7. Тож, в цьому році від нього почали рухатись у напрямку сусідніх дворів та будинків.

Війна з мешканцями

Як би дивно це не звучало, але одна з основних проблем під час капітального ремонту – самі мешканці прилеглих будинків. Не всі, звісно. Але як показує багаторічний досвід комунальників, навіть переслідуючи добрі наміри та роблячи добру справу, невдоволені знайдуться завжди.
Взяти хоча б для прикладу погреби, у яких броварчани так полюбляють зберігати свою консервацію чи інші продукти харчування. Свого часу, коли у місті почали активно будуватись багатоповерхівки, мешканці почали самовільно їх встановлювати, а тепер їх доводиться засипати.
За словами начальника КП «ЖЕК-5» Ігоря Громового, перед початком робіт по капітальному ремонту проїздів довелося засипати близько 17 погребів по вул. Гагаріна, 1, аби з’явилась можливість облаштувати дитячий майданчик та сушку для білизни. На щастя, до даного питання люди поставилися з розумінням.
Однак, цього не скажеш про власників самовільно встановлених гаражів, які заважають облаш­туванню території. Вони нехтують попередженнями і приписами на добровільний демонтаж. Але якщо споруда є незаконно встановленою і заважає іншим мешканцям, її у будь-якому випадку демонтують.
Натомість, якщо власник надасть усі необхідні документи, що підтверджують законність встановлення гаражу, то ясна річ, претензій ніяких бути не може. Такий об’єкт внесуть в проект і навіть облаштують до нього асфальтований під’їзд, аби власник авто не рухався зеленою зоною.
Не обійшлося і без претензій щодо видалення дерев, які потрапили в зону будівництва. Їх, звісна річ, довелося зрізати.

mijbudinkovi4

«Проблема ще й в тому, що раніше їх висаджували досить хаотично, на комунікаціях. І тепер часто виникають складнощі в експлуатації та ремонті зливових каналізацій, мереж водопроводу тощо. А взагалі дерева потрібно висаджувати з погодження ЖЕКу або Управління будівницт­ва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту. Окрім того, існують окремі правила благоустрою міста, якими мешканці чомусь часто нехтують», – додала Тетяна Нагорна.

Дещо неординарну, але цікаву історію розповів нам начальник КП «ЖЕК-5». Нещодавно його підприємство отримало звернення від мешканки одного з будинків по вул. Гагаріна про відновлення сушки для білизни. На пояснення, що там встановлена нова сушка згідно проекту, вона попросила повернути стару. Я виявилось, стара «сушка» – це був натягнений шнур між двома деревами, які довелося видалити у зв’язку з ремонтними роботами.

Робота в самому розпалі

Роботи з капітального ремонту міжбудинкових проїздів вже розпочаті і оскільки на кожен об’єкт є окремий проект і по кожному окремо проводився тендер, наразі працює одночасно три підрядні організації.

mijbudinkovi3

Щодо основних запланованих робіт, то відповідно до поставленого завдання, це:

• зняття зруйнованого асфальтобетонного покриття;
• демонтаж/встановлення бортових каменів;
• підняття на проектну відмітку люків оглядових колодязів інженерних комунікацій;
• встановлення підстилаючої основи дорожнього покриття із щебенево-піщаної суміші;
• встановлення покриття з асфальтобетонної суміші;
• розширення проїздів з розміщенням стоянок для авто;
• влаштування нового пішохідного тротуару (ФЕМ плитка);
• встановлення металевого огородження тощо.

Зазначимо, що ФЕМ-плиткою прокладатимуть також доріжку до під’їздів.

До речі, загальна вартість об’єктів, на яких наразі розпочаті роботи, становить близько 7 млн 500 тис. грн. Це, зокрема:

• вул. Гагаріна, 1 – 937 тис. 942 грн;
• вул. Гагаріна, 3 – 1 млн. 94 тис. грн;
• вул. Гагаріна, 5 – 2 млн. 192 тис. 714 грн;
• вул. Київська, 294, 296, 296А – 3 млн. 199 тис.
999 грн.

Як запевнила Тетяна Нагорна, до кінця літа усі роботи за вищезазначеними адресами будуть завершені. Єдине, що може завадити – погодні умови. Хочеться вірити, що так воно і станеться. І вже восени мешканці названих будинків будуть з комфортом повертатись у свої домівки.

Вікторія Ейсмут

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ