БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

«Громадський бюджет 2019». Подай свій проект і зроби Бровари містом своєї мрії

З 27 травня 2019 року у нашому місті розпочинається подача проектів для участі у III етапі впровадження та реалізації бюджету участі (Громадський бюджет) міста Бровари на 2019 рік. Координаційна рада з впровадження і реалізації громадського бюджету вже розпочала активну рекламну компанію, аби залучити якомога більше людей до активної участі у поданні проектів та, власне, голосуванні, за них. Тож журналісти «Громадського ревізору» вирішили поцікавитися, чи змінилася процедура подачі бланку-заяви, які нововведення чекають на авторів проектів у цьому році та чому взагалі громадський бюджет є таким важливим для броварчан

Головне у проекті – актуальність та правильні розрахунки

Для початку нагадаємо, що громадський бюджет надає можливість кожному жителю брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету шляхом створення проектів та, відповідно, голосування за них для покращення свого міста. Тобто броварчани самостійно можуть пропонувати та обирати, на що саме варто витратити частину коштів міського бюджету.
Що стосується самих проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету, то як і раніше, його автор (автори) обов’язково повинен надати опис та обґрунтування необхідності його реалізації. Тобто своєрідне пояснення, чому саме це завдання повин­не бути реалізоване і яким чином це вплине на подальше життя мешканців.
Не менш важливою складовою є і орієнтована вартість того чи іншого проекту. Адже як показує досвід минулих років, через те, що автори часто дають неправильні розрахунки і вартість проектів обходиться у півтора-два рази дорожче, процес затягується. Власне з 11 проектів, що пройшли по програмі «Громадський бюджет», наразі реалізовано лише 4.

gromadskibudjet

gromadskibudjet1
«Усіх потенційних авторів проектів ми просимо звертати особливу увагу на кошторис. Люди повинні розуміти, що орієнтовні розрахунки – це не просто порахувати обладнання. Адже якщо ми, наприклад, говоримо про великі проекти (від 500 тис. грн до 1 млн. грн), які потребують замовлення проектної документації, експертизи і т. д., то все це додаткові затрати, які хоч орієнтовно, але повинні авторами прораховуватись разом з вартістю можливого демонтажу та монтажу при практичному виконанні робіт. До того ж, варто розуміти, що чим довший шлях реалізації того чи іншого проекту, тим більша можливість його здорожчання», – зазначила новопризначений голова Координаційної ради Ірина Куліш.
Нагадаємо, що програма проекту «Громадський бюджет» була прийнята ще у 2016 році і вона розрахована на 4 роки. Тобто Координаційна рада досі працює за цією програмою і досі, як і три роки тому, з міського бюджету на неї виділяють 3 млн. грн, з яких півтора мільйони передбачені на великі проекти і ще півтора мільйони на малі (до 500 тис. грн).

Що, коли та куди подавати

Відповідно до орієнтовного (!) календарного плану-графіку, оскільки на кожен етап відповідно до Положення дається певний термін, переможців проектів визначать аж на початку жовтня.
Як ми вже зазначали раніше, початок прийому проектів розпоч­неться з 27 травня і триватиме до 11 липня. Натомість саме голосування, яке триватиме протягом 20 днів, розпочнеться, швидше за все, на початку вересня.
Відповідно до Положення, у разі подання малого проекту підписів повинно бути щонайменше 10, великого – 25 осіб (окрім його авторів), які підтримують цю пропозицію.
Проекти можна буде подавати як в паперовому, так і елект­ронному вигляді. У паперовому – до Відділу документообігу та звернень громадян Центру обслуговування «Прозорий офіс» (вул. Гагаріна, 18), в електронному вигляді – на e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з приміткою у темі: «Громадський бюд­жет». Однак, варто врахувати один нюанс – при подачі проекту «на папері», при собі потрібно мати електронний варіант вашої ідеї.
За словами голови Координаційної ради, великою перевагою при подачі проекту будуть фото- або відеофайли з фіксацією місця, аби потім при розгляді проектів не з’ясовувалось, наприклад, що це землі не комунальної власності, або що там знаходяться якісь комунікації, які можуть бути пошкоджені.

Окрім того, проектні пропозиції мають відповідати таким критеріям:

• один автор (група авторів) – один проект;
• виключення комерційної складової;
• можливість реалізації протягом бюджетного року;
• актуальність для якнайбільшої кількості городян.

Більш детальну інформацію про умови та основні вимоги можна дізнатися на офіційному веб-порталі Броварської міської ради у розділі «Громадянам», розділ «Громадський бюджет».
Окрім того, у цьому році у соціальній мережі Facebook за ініціативи Координаційної ради створили окрему сторінку «Громадський бюджет міста Бровари», що дає можливість інформувати активних користувачів Інтернету та залучити до активної участі в Громадському бюджеті значно більшу частину броварчан.
Насамкінець лишається лише підсумувати, що бюджет участі – дійсно чудова нагода кожному активному мешканцю відчути причетність та відповідальність за те, яким буде його місто. Тож будьте ініціативними, подавайте свої пропозиції і давайте будемо робити наше місто кращим разом.


Марія Мілевська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ