БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Двомісячник триває. Чи встигнуть комунальники у визначені терміни

Наприкінці березня міська влада оголосила двомісячник благоустрою – час, коли комунальні служби та самі броварчани займаються благоустроєм і наведенням ладу у місті. Нагадаємо, що офіційно кінцевий термін – 18 травня. Тож журналісти «Громадського ревізору» вирішили поцікавитися, як проходять роботи і чи встигнуть зробити все заплановане до кінця двомісячника

Почати хотілося б з приємного, тож мова піде про прибудинкові території багатоквартирних будинків. За їх чистоту відповідальність несуть, як відомо, приватні та комунальні ЖЕКи або ОСББ. Вони зі своєю роботою поки справляються.

«З  ЖЕКами особливих проб­лем ми не маємо. Вони виконують свою роботу: фарбують, прибирають листя, вивозять сміття. Так само за порядком слідкують ОСББ. Тож навіть якщо є якісь порушення, вони їх одразу усувають», – зазначив начальник відділу контролю за станом благоустрою Михайло Черняк.

Однак, за його словами, щодо вивезення негабариту питання все ж є. Причиною цьому стають самі мешканці, оскільки прибираючи у свої квартирах та роблячи ремонти, вони постійно його нагромаджують.
Мешканці приватного сектору приємно вражають, але й тут без ложки дьогтю не обійшлося. Більшість господарів приватних садиб майже все, що прибрали – спалюють, і, як результат, замість приємного весняного аромату бузку у повітрі відчувається їдкий сморід. З року в рік влада міста звертається із застереженням не спалювати листя та сміття – це заборонено законодавст­вом і голов­не – небезпечно для здоров’я.

«На території приватного сектору постійно проводяться рейди-перевірки і за результатами складаються адміністративні протоколи. Також проводимо роз’яснювальну роботу. Не всі погоджуються і не всі прислухаються, тому спалювання сміття, в тому числі й пластику та поліетилену, а також листя досі лишається великою проблемою», – додав Михайло Черняк.

Тепер про неприємне. КП «Бровари-Благоустрій», основ­ні заходи якого пов’язані з ямковим ремонтом та дорожньою розміткою, вже протермінували на два тижні. Причиною називають несприятливі погодні умови.

«КП «Бровари-Благоустрій» не встигають. Ямковий ремонт і дорожню розмітку вони розпочали лише 22 квітня і усі заплановані заходи у них вже вибилися з графіку» – зауважив Михайло Черняк.

Що стосується «тепломережі», то асфальтування підрядна організація вже розпочала. Поки лише по вул. Ярослава Мудрого. Однак, графіку, як такого, КП «Броваритепловодоенергія» не має. Тим більше, враховуючи ту кількість адрес, де залишилися розриття після ліквідації аварій.
Досі тривають роботи і з ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Так, в районі Окружної дороги та вул. Будівельників, куди звозять все – пластик, скло, поліетилен, пінопласт, шини, гнилу картоплю, зіпсовану консервацію, старі меблі, навіть старі килими – на сьогодні вже вивезено сім КАМАЗів непотребу і роботи тривають. Та прикро, що незалежно від того, скільки і коли приберуть, купи сміття вони все рівно з’являються знову. Адже охорону на кожному клаптику лісу чи дороги не поставиш, а сподіватись на свідомість броварчан, як виявилось, – марно.

toloka dereva1

Окремо хотілось би згадати про загальноміську толоку, яка відбулася 13 квітня. Через несприятливу погоду із запланованих заходів вдалося лише висадити зелені насадження. Тож відтепер, у парку Перемога – одному з найулюбленіших місць відпочинку броварчан та гостей міста – стало затишніше. Разом з мешканцями міста місцеві чиновники висадили 90 кущів калини та запашного бузку, а також 5 дерев ялини блакитної.
Окрім того на перехресті бульв. Незалежності та вул. Петлюри Симона висадили близько 100 дерев молодої липи. Тож нам лишається тільки берегти зелені насадження.

toloka dereva2

І пам’ятати, що офіційні терміни двомісячника лише формальність. А чисте місто – це заслуга не лише комунальників, а в першу чергу самих мешканців.

Марія Ставицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ