БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

Ярмарок вакансій та професій у Броварах. Чи гарантує вибір професії успіх в майбутньому

За радянських часів не мати диплома про вищу освіту вважалося соромом. У це важко повірити, але існують стерео­­типи щодо престижності професій і престижності ВУЗів і зараз.

І досі значна частина молоді обирає спеціальність, керуючись сучасними тенденціями на так звані «престижні» спеціальності, або обирає професію, про яку мріють їхні батьки, а в результаті разом з дипломом отримують статус безробітного. А далі пішло-поїхало: «будь-яка робота, головне, щоб платили», або ж «поїду за кордон, у нас все рівно стільки не заробиш». Виникає питання: для чого ж потрібно було стільки років проводити у стінах Альма матер, щоб потім закинути свій диплом на полицю або ж їхати за кордон?
Власне задля запобігання таким ситуаціям у Броварському міськрайонному центрі зайнятості двічі на рік і проводять так звані Ярмарок професій та Ярмарок вакансій

«Ярмарок професій – це чудова нагода зорієнтувати наших майбутніх випускників на правильний вибір спеціальності. Учні випускних класів можуть ознайомитися з інформаційними матеріалами щодо умов навчання у ВУЗах, а також перспективних спеціальностей, яких сьогодні потребує ринок праці», – зазначила начальник відділу активної підтримки безробітних Броварсь­кого міськрайонного центру зайнятості Тетяна Ходонович.

На захід відгукнулись 15 шкіл Броварів та району (515 учнів), а от знайомили завтрашніх абітурієнтів з переліком професій, які можна отримати в тому чи іншому виші, представники більше 35 навчальних закладів. Варто зазначити, що окрім інформації з буклетів, учні та гості за бажанням проходили міні майстер-класи з виготовлення солодощів, а також мали змогу познайомитися з роботом, який грає на синтезаторі (робота одного зі студентів).
Також цього дня у центрі зайнятості відбувся Ярмарок вакансій, який став ще одним підтвердженням того, що на сучасному ринку праці за навички, які освоюють кілька місяців, платять набагато більше, ніж за роботу, яка вимагає довгих років навчання.
За словами начальника відділу взаємодії з роботодавцями Наталії Мельниченко, найбільш затребуваними професіями досі лишаються логісти, менеджери, робітничі напрямки (вантажники, комплектувальники, слюсарі). Досить багато відкритих вакансій, зокрема у Броварах, також вихователів та помічників вихователів у дитячих садках.

«Сьогодні у нас були присутні більше 60 роботодавців нашого регіону і близько 800 шукачів роботи. Однак, ринок праці зараз змінився і останні роки все ж спостерігається така тенденція, що шукач роботи вибирає собі роботодавця, натомість останній вибору практично не має», – зауважила Наталія Мельниченко.

Більшість людей, не прислухаючись до власних вподобань у Центрі зайнятості, пояснюють ситуацію своєрідною модою на той чи інший фах. Хоча, насправді, диплом не свідчить про високу кваліфікацію працівника і для роботодавця в першу чергу важливі практичні навич­ки. Зрозуміло, якщо ви хочете стати кваліфікованим лікарем, освіту потрібно отримувати лише у спеціалізованому виші і бути готовим до того, що на це піде далеко не один рік життя. Однак, для того, щоб стати фахівцем у перукарській сфері, достатньо пройти хороші курси і, звісно, багато практикувати.
Ну і наостанок, не бійтеся займатися тим, що вам справді до вподоби і обирайте затребуваний фах, а не той, який зараз в тренді. Краще бути найкращим технологом, ніж безробітним юристом.

Ірина Колесник

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ