БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

У Броварах з’явиться перший в Україні інтерактивний музей Тараса Шевченка

На останній сесії міської ради депутати виділили 199 тис. грн на облаштування унікального в Україні інтерактивного музею «Тарасова світлиця». Що цікавого чекає на відвідувачів квест-кімнати та в чому власне унікальність закладу, читайте у нашому матеріалі

Музей Шевченка у приміщенні РАГСу?

Мало хто знає, але «Тарасова світлиця» як філія міського краєзнавчого музею, існує в місті ще з 2007 року і розташована у приміщенні РАЦСу. Власне, сама світлиця нічого особливого собою не представляє: одна кімната і кілька експонатів.

«Ідея і розуміння того, що світлицю потрібно переселити, виникла насправді давно, – зізнається начальник відділу культури Катерина Мелікова. – Але договір щодо виготовлення проектно-кошторисної документації для реконструкції нежитлових приміщень під філію Броварського краєзнавчого музею «Тарасова світлиця» було укладено лише у 2017 році».

Під філію краєзнавчого музею виділили приміщення поряд з комунальною аптекою по вул. Я. Мудрого, 1. Вхід у музей зробили окремо, зі сторони площі. Приміщення розділили на дві службові кімнати та дві виставкові зали.
Реконструкцію розпочали наприкінці минулого року і наразі будівельні роботи ще тривають. Як зазначила Катерина Мелікова, зробити лишилося не так вже й багато, і нарешті музей Шевченка здобуде абсолютно нове обличчя.

Чому квест-кімната?

Щодо концепції закладу, то на його відвідувачів чекає дещо цікавіше, ніж просте споглядання експонатів.
А ідея зробити сучасний формат, за словами начальника відділу культури, пов’язана в першу чергу з тим, щоб зацікавити якомога більше відвідувачів.

«Ми вдячні керівництву, яке підтримало нас і погодилося зробити з цього закладу інтерактивний музей у вигляді квест-кімнати, якому, до речі, немає аналогів в Україні. Я впевнена, що завдяки такому формату набагато більше людей захочуть дізнатися як про життя Кобзаря, так і його тісний зв’язок з нашим містом, адже це буде дещо більше, аніж традиційні експозиції, речі та розповіді», – додала Катерина Мелікова.

Реалізують ідею за допомогою програмного забезпечення, на розробку якого і виділено 199 тис. грн. Це буде мобільний додаток, за допомогою якого відвідувачі, відсканувавши смартфоном той чи інший об’єкт, зможуть отримати додаткову інформацію: це і відеоматеріали, і аудіо­треки, і навіть якісь цікаві ігрові ситуації.

«По кожному експонату будуть окремі розробки, що дозволить відвідувачам розширити свої знання щодо біографії Тараса Шевченка, сторінок його життя. Одночасно вони отримуватимуть завдання стосовно подій, пов’язаних з Кобзарем та його творчістю», – додала Катерина Мелікова.

Інтерактивна екскурсія триватиме близько години-півтори, адже саме стільки часу знадобиться для проходження усіх завдань.
Підрядника, який займатиметься розробкою програми та сюжету інтерактивної екскурсії, вже знайшли, тому, якщо все буде за планом, до музею можна буде завітати вже у вересні.

Одне іншому не завадить

Така новинка для нашого міста дійсно може стати нашою родзинкою, однак на думку спадає питання: «Що робити старшому поколінню, яке має бажання відвідати музей, але знати не знає, що таке мобільний додаток чи смартфон?».
У відповідь на наші застереження, Катерина Мелікова запевнила, що хоча квест-кімната більше розрахована на підростаюче покоління, одне іншому не завадить. Тож у випадку, якщо хтось не захоче брати участь в інтерактивній екскурсії, він без проблем зможе просто прогулятися по музею та за бажанням почути від екскурсовода розповіді про кожен з наявних експонатів.

«Ми також передбачаємо на майбутнє закупити для музею кілька планшетів, наприклад, та одноразові навушники, аби відвідувачі, які не мають телефонів, змогли ними скористатися для проходження інтерактивної екскурсії», – зауважила начальник відділу культури.
Щодо умов відвідування закладу, питання поки ще вирішується. Однак місцева влада більше схиляється до того, аби вхід був вільний, а екскурсія безкош­товною.

«Тарасова світлиця» у новому креативному форматі – це чудове рішення і крута альтернатива тому, що ми маємо наразі у досить скромній кімнаті РАЦСу. Ще більш чудово, що така новація має пізнавальний характер і зможе зацікавити якомога більше молоді, у чому ми не сумніваємось.

Антон Романов

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ