БРОВАРИ -1
НБУ USD 28.29

Щороку по садочку. У Броварах відкрили оновлений ДНЗ «Оленка»

18 березня 2019 року після повної реконструкції нарешті розпочав свою роботу дошкільний освітній заклад «Оленка», розташований по вул. Марії Лагунової, 18А. І за останні чотири роки це вже четвертий дитсадок, який відкрився у нашому місті, адже поки в Україні показники народжуваності падають, у Броварах вони стрімко зростають. Як вирішувала проблему перенавантаження ДНЗ місцева влада, читайте у нашому матеріалі

Трохи історії…

Насправді, статус «молодого» міста з великою кількістю дітей не завжди був характерним для Броварів. У перші роки незалежності, коли рівень народжуваності знижувався, тодішній садок «Алёнка», як і низку інших дошкільних закладів в Україні, «перепрофілювали», оскільки утримувати їх було не те, що невигідно, а навіть збитково. Тож, приміщення по вул. Марії Лагунової, 18А здавали в оренду, там свого часу були і пральня, і фітнес-центр, і солярій. Понад 20 років у приміщенні садочку розташовувався позашкільний заклад – Будинок дитячо-юнацької творчості.
З 2010 року, коли наше місто почало активно розбудовуватись, місцева влада, враховуючи тенденцію до збільшення народжуваності та міграції молоді у Бровари, поступово почала повертати функціональне призначення дошкільним закладам, звільняючи їх від приватних офісів та установ. Першим «новим» садочком став ДНЗ «Лісова казка», що на Торгмаші, який раніше займав дитячий будинок «Любисток». Потім почалось переселення Пенсійного фонду. Щодо відновлення «Оленки», то ще у 2013 році міський голова Ігор Сапожко звернувся до приватного забудовника щодо можливості будівництва за інвесторські кошти нового приміщення для БДЮТ. І ось у 2016 році позашкільний заклад «пере­їхав» у нове, сучасно облаштоване приміщення по вул. Грушевського, 21А – Палац творчості дітей та юнацтва. Саме тоді почалась відбудова «Оленки».

Реконструкція вартістю понад 40 млн грн

Фактично, будівельні роботи на об’єкті було розпочато у 2017 році. Всі етапи реконструкції фінансувались з міського бюджету. І, як запевнила завідувач відділу дошкільних, позашкільних закладів та виховної роботи Ірина Туник, під час реконструкції застосовувались дійсно найкращі технології та передові рішення, тож як результат – сучасно оздоблені групові кімнати, музичний та спортивні зали, харчоблок, медичний блок, кабінети вузьких спеціалістів та навіть художня майстерня для дітей.

olenka sadok2

«Буквально все – і всереди­ні, і зовні – новеньке: ігрові майданчики, паркан, інвентар, меблі, обладнання харчоблоку, груп. Окрім того, це дуже сучасний садок, де наразі вже функціонує карткова пропуск­на система та встановлені відеокамери», – зазначає Ірина Туник.
У дошкільному закладі дійс­но все було придбано і зроблено «з нуля». Це стосується і досить коштовної частини – облаш­тування інженерних мереж, оскільки будівельні норми з радянських часів змінились. Зокрема, для підключення садочка до електропостачання було збудовано нову лінію КЛ-0,4 кВ, замінено всі внутрішні мережі, в кожній групі встановлено приточно-витяжну вентиляцію для забезпечення нормального мікроклімату в приміщенні, на першому поверсі, де розташовано групи для найменших, зроблено підлогу з підігрівом, облаштовано систему протипожежної безпеки та охорони. Також, варто зазначити, що все освітлення у «Оленці» енерго­ефективне – ЛЕД-лампи та панелі.
Загалом на реконструкцію садка та придбання меблів, іграшок та обладнання було використано близько 41 млн грн.

Перші вихованці «Оленки»

Загальна потужність «Оленки» 210 місць, або 11 груп, але наразі тут функціонує лише 5: 2 ясельні, 2 молодші групи і 1 середня (150 дітей). Тож, малечу ще обов’язково добиратимуть.
Як розповіла Ірина Туник, раніше груп було 12, однак, відповідно до нових норм, музичний та спортивний розділили, тому однією групою довелося, так би мовити, пожертвувати.
14 березня у дитсадку було проведене фінальне комісійне обстеження, на якому всі профільні служби підтвердили можливість експлуатації закладу та надали відповідне погодження. Тож у понеділок 18 березня ДНЗ «Оленка» радо приймав своїх перших вихованців.

olenka sadok1

А тепер трішки статистики

Завдяки будівництву та реконструкції, за останні чотири роки потужність дошкільних навчальних закладів стала особливо відчутною

olenkasadok1


Після відкриття у 2016 році новозбудованого ДНЗ «Казка», а також передачі Цент­ру розвитку БНВО (дошкільної філії) у комунальну власність, з’явилося ще 14 додаткових груп. У 2017 році відкрився ДНЗ «Перлинка», а це ще плюс 11 груп. Після відкриття «Оленки» загальна потужність дошкільних навчальних закладів поповнилась ще на 11 груп. Загалом, починаючи з 2015 року, кількість місць у садочках зросла майже на 20%, тож показник, погодьтеся, дійсно хороший.
«З відкриттям «Перлинки» і «Оленки» ситуація у місті з садочками змінилося кардинально, адже це велике розвантаження інших дошкільних закладів. Дехто з батьків з власної ініціативи переводиться у нові заклади, оскільки працюють на Масиві і одразу з роботи забирають дітей, – розповіла Ірина Туник. – Ми дійсно задоволені, адже такою спільною трудомісткою роботою міської влади і управління освіти може похизуватися далеко не кожен не те, що район, а навіть місто. І якщо зі школами проблема з перенавантаженням досі є, то з садочками вона на сьогодні закрита».

olenka sadok

Перспективні плани на найближчі роки

Оскільки дітей у Броварах щороку більшає, а ще з’являються нові райони, зрозуміло, що на досягнутому місцева влада не зупиниться. За словами Ірини Туник, одним з потенційно «проб­лемних» на сьогоднішній день є мікрорайон Торгмаш.
«Мікрорайон Торгмашу розбудовується і у садочках, які наразі там функціонують (ДНЗ «Лісова казка», «Калинка», «Теремки») дітей дуже багато. Тож ми чудово розуміємо, що їх також потрібно буде розвантажувати», – зазначила Ірина Туник.
Тому у найближчій перспективі ще дві додаткові ясельні групи планують відкрити у приміщенні, що знаходиться на території дитсадку «Лісова казка». Принаймні у цьому дуже зацікавлені як завідувач ДНЗ, так і управління освіти.
Окрім того, мова зараз йде про відновлення садочку «Соколик» по вулиці Москаленка, де теж планують відкрити дві додаткові групи. Завдання на проектування даного закладу вже включені до Міської програми.

Марія Мілевська


Довідково: У ДНЗ «Оленка» наразі є відкриті вакансії, тож Управління освіти і науки Броварської міської ради запрошує на роботу в дошкільний заклад вихователів, помічників вихователів, інструктора з фізкультури, музичного керівника, а також двірника. За детальною інформацією звертайтесь за тел.: (04594) 7-23-82.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40
П’ятниця, 27 листопада 2020, 15:51

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ