БРОВАРСЬКІ ВУНДЕРКІНДИ

Навчальні заклади в Броварах славляться значною кількістю обдарованих дітей. Минулого року за високі творчі здобутки владою міста було нагороджено 147 учнів. «Громадський ревізор» вирішив познайомити мешканців міста з юними даруваннями.

«Знання – це сила». Все більше юних броварчан із року в рік доводять це на учнівських олімпіадах. Минулого року учні загальноосвітніх шкіл завоювали 60 перемог по області та 4 на всеукраїнському рівні, розповідає завідувач науково-методичного центру броварського управління освіти Олена Мартенко. «Дуже часто і дуже багато дітлахів перемагає. Минулого року ми мали два переможці на всеукраїнському остаточному конкурсі. Два перших місця і два других. Щороку ми тримаємо цю планку. Ми пишаємося цими дітьми, це дійсно наша гордість, наша надія», – каже вона. 2015-й тільки розпочався, а школярі вже направилася завойовувати медалі. Нині вже попередньо відомі 12 переможців, серед них 4 перших місця – з екології, української мови, фізики та географії. Проте, поки немає апеляції, остаточні результати оголошувати зарано.

ОЛІМПІЙСЬКА НАГОРОДА –ТИТАНІЧНИЙ ТРУД

Потрапити на обласний етап олімпіади – це вже значна заслуга. Адже для цього необхідно спочатку довести, що ти найкраще розбираєшся в предметі серед учнів своєї школи, а потім показати свою унікальність серед учнів всього міста. І тільки після – область та всеукраїнський етап. Проте перемоги на олімпіадах вартують таких титанічних зусиль, адже вони зараховуються як додаткові бали при вступідо ВУЗів.

ГАРНА ЗВИЧКА ОТРИМУВАТИ НАГОРОДИ

Щороку серед переможців з’являються нові імена. До того ж, багато учнів беруть участь одразу в кількох олімпіадах з різних предметів, які самі обирають. «Ми не робимо ставки тільки на тих дітей, які постійно перемагають. Іде так звана селекція. В першу чергу, беремо до уваги інтереси дитини. Якщо вона каже, що мені цікаво саме цей предмет, то йде на цю олімпіаду», – запевняє Олена Мартенко. В Броварах вже є «місцеві знаменитості», які щороку доводять свої знання. Серед них дві учениці Гімназії – Аліна Бутовата Анастасія Гуща. За свої успіхи вони отримують президентськ істипендії, до речі, єдині у місті. Учениця 11-го класу Анастасія – вільно володіє іспанською мовою. Три роки підряд дівчина приносить призові місця на всеукраїнському рівні (олімпіади та МАН). «Коли вона вперше поїхала, булаще у восьмому класі, а виступала за 9-й. З цього приводу навіть було непорозуміння. Область не хотіла її пускати, але таки її прийняли – вона зайняла третє місце і отримала приз, як наймолодша учасниця. Два останні роки – перші місця», – розповідає директор броварської гімназії імені Олійника Ольга Козленко. Для практики дівчина щоліта їздить до Іспанії, а також додатково займається зі своєю вчителькою. Щоправда, каже, що все одно виборювати нагороди завдання не з простих – конкуренція велика. «На області в мене багато конкурентів, але дітей, які вільно володіють іспанською мовою, їх всього троє чи четверо. А на всеукраїнському етапі там дуже сильне місто Львів, Рівненська область, Київ. Там є спеціалізовані школи, де по десять годин іспанська мова. В нас в школі лише 2 години. Треба було попотіти, але все вдалося», – згадує Анастасія. Десятикласниця Аліна приносила обласні нагороди одразу з кількох предметів – з української мови та літератури і біології. Проте, зрозуміла, що пробірки та експерименти їй цікавіші, навіть не зважаючи на сильних конкурентів. «У восьмому класі я взяла і там, і там перше місце на області, і необхідно було обирати, куди далі йти. Обрала біологію, поїхала на відбір. Мені дуже сподобалося і я вирішила, що точно далі працюватиму в цьому напрямку. Потім поїхала на всеукраїнський рівень, зайняла третє місце і точно визначилась, що це моє», – згадує Аліна. У дев’ятому класі дівчина стала абсолютною чемпіонкою з біології на всеукраїнському рівні. Проте це її не зупинило. Цьогоріч вона вже привезла додому два перші місця по області – з біології та екології. Тепер обирати не буде, планує поїхати на всеукраїнський етап за двома напрямками. Не відстає від дівчат і Олександр Бугайко, десятикласник школи №9. Минулого року він зайняв друге місце з фізики на фінальному етапі Всеукраїнської олімпіади. А також піднявся на переможні сходинки ще двох обласних «змагань» – з математики та правознавства. Проте, на цьому хлопець не заспокоївся. Цьогоріч він знову отримав перемогу на обласній олімпіаді з фізики.

ВІДЗНАКА НАЙКРАЩИХ

Наступають на п’яти чемпіонам броварські учні – члени Малої академії наук України. Минулого року вони отримали 10 перемог на II обласному етапі Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт. Це ще не повний список досягнень. Аби відзначити переможців, щороку у місті проводиться свято «Творча особистість року». Минулоріч подяки отримали 147 учнів, 16 творчих колективів та 95 вчителів. Також щороку визначають рейтинг навчальних закладів, які у роботі з обдарованими дітьми вибороли почесні призові місця. У 2014-му пальму першості отримала Броварська гімназія. Друге і третє місце зайняли п’ята та сьома школи відповідно.

Коментарі   

0 # Христина 29.03.2015, 22:18
Замовну статтю одразу видно. Всі школи "обсмоктали"і побори не забули, і хуліганів пригадали. А в гімназії, що, проблем немає. По них антикорупційний комітет плаче!!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

Понеділок, 29 липня 2019, 10:13

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ