БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

ПОЗАШКІЛЛЯ ДЛЯ МАЛЕНЬКИХ БРОВАРЧАН. БЕЗКОШТОВНІ ГУРТКИ МІСТА

Кожна турботлива матуся прагне різносторонньо розвивати свою дитину. Звичайно, дитсадок та школа — це фундамент для розвитку, але чим зайняти свою кровинку у вільний час? Ніхто не бажає, аби вона просто вешталась вулицями в пошуках «пригод». Кожна мати бачить в своїй дитині спортсмена, співака, хореографа тощо. «Громадський ревізор» вирішив проаналізувати, які гуртки в Броварах можна відвідувати безкоштовно.

Неталановитих дітей не буває, просто потрібно вміти розкрити їхні здібності. На щастя, Бровари для цього мають значний потенціал. В місті працюють гуртки на будь-який смак — спортивні, вокальні, хореографічні, акторські, природничі та багато інших. А головне, чимало з них — безкоштовні. Де ж такі знайти? В нашому місті є чотири структури, підпорядковані міському управлінню освіти: Дитячий естетико-натуралістичний центр «Камелія», Будинок дитячої та юнацької творчості (БДЮТ), Броварське навчально-виховне об’єднання (БНВО) та Дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ). Всі вони входять до системи позашкільної освіти, тому заняття в них — безкоштовні, розповідає заступник міськогоголови з гуманітарних питань Лариса Виноградова.

«За статистикою освітянське позашкілля в Броварах охоплює більше 60% дітей, які навчаються в наших навчальних закладах. Наш бюджет на позашкільну освіту ніколи не урізався, навпаки, ми його намагаємось розвивати. За бажанням батьків знайти улюблену справу для своєї дитини — не проблема в Броварах», — каже Лариса Виноградова.

«Камелія» ЗАПРОШУЄ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ ТА ЖУРНАЛІСТІВ

Якщо ваша дитина «тягнеться до природи»— вам дорога до дитячого науково-естетичного центру «Камелія», який розмістився на території школи №6 (вул. Герцена, 2). Природничі напрямки —основна спеціалізація закладу. Тут юні біологи зможуть не тільки ознайомитись із різноманітними видами рослин, а й особисто їх виростити. Прибажані, навіть, вивестиновий вид. Причому, як влітку, так і взимку. На території центрує теплиця, в якій діти під наглядом професійних педагогів можуть доглядати за рослинами в зимовий період. Тут і декоративний ананас, і кактуси,і ціла родина папоротників та багато інших екзотичних представників флори. На території центру є великий ландшафтний сад, багатий на різноманітні видирослин. Тільки ірисів тут представлено більше 30 різновидів. В теплу пору року юні натуралісти мають змогу ще й вивчити основи ландшафтного дизайну. «Ми, перш за все, співпрацюємо з державними ботанічними садами імені Гришка та імені Фоміна, співпрацюємо з науковцями Уманського національного дендропарку «Софіївка». Вони нам дають на опробування деякі унікальні екземпляри, які митут вирощуємо, розмножуємо. В нас росте і тюльпанове дерево, є залізне дерево. В нас прекрасна колекція ялівців. Коли починається цвітіння — тут краса неймовірна», — розповідає директор дитячого естетико-натуралістичного центру «Камелія» Наталія Хаврюта.

po1

Пропонують дітлахам і зоологічні напрямки: доглядати за свійськими та екзотичними тваринами, а також займатися акваріумним рибоводством. Для шукачів сенсацій у «Камелії» діє оригінальний гурток — у філії на Черняховського розташоване творче об’єднання «Дитяча планета ЗМІ». Вже у шкільному віці діти мають змогу попрацювати на дитячому телебаченні та в газеті з оригінальною назвою «Прудкий пензлик». Творчі натури зможуть спробувати себе в образотворчому або ж прикладному мистецтві. Напередодні Пасхальних свят —популярне писанкарство. У центрі розповідають, що не тільки дітлахи, а й їхні батьки радо розмальовують писанки. «Ми створюємо для цього справжню народну майстерню, закуповуємо писачки, фарби… Дуже цікаво приєднуватись до такого духовного багатого історичного минулого нашого народу. Дуже приємно, що приходять на наші майстер-класи і мами, годинами вимальовують ці писанки», — каже Наталія Хаврюта.

po2

Малюки, схильні до співів, мають змогу потренувати голосу вокальному колективі «Акварельки». Окрім того, в «Камелії» діють два хореографічних ансамблі — «Оксамит» та театр танцю «Зоряна». Ці колективи часті гості на міських святах, а також вже знані на обласних та всеукраїнських конкурсах. А ще у центрі є власний театр, циркова студія та колектив барабанщиць. Для найменшеньких (від трьох років) діє школа раннього розвитку. Щоправда, вона не безкоштовна — від 330 гривень на місяць. Від такого різноманіття гуртків у дітей частенько «розбігаються очі», тому вони одразу йдуть на три-чотири напрямки. Все це безкоштовно, за виключенням витрат на гастролі, концерти для співаків і танцюристів(дорога та костюми) та розхідні матеріали для митців. Зараз в центрі навчається 1240 дітлахів. Проте, дирекція планує започатковувати нові напрямки.

ТАНЦЮЮТЬ ТА СПІВАЮТЬ В БДЮТ

Якщо ваша дитина мріє присвятити життя танцям —вам до Будинку дитячої та юнацької творчості (вул.М. Лагунової, 18 а). Тут можна навчитися класиці, народним, бальним та естрадним танцям. Значне різноманіття напрямків і у вокальних ансамблях. БДЮТ — один з найперших позашкільних закладів в Броварах, який вже більше 35 років виховує справжніх митців. Нещодавно на всеукраїнському конкурсі він був нагороджений дипломом «Флагман позашкільної освіти в Україні». Нині тут працює 45 творчих колективів за різними напрямами та навчається 1738 вихованців. Проте головний напрям — художньо-естетичний. Жодне свято в місті не обходиться без участі їхніх хореографічних та вокальних колективів, розповідає директор закладу Валентна Павлученко. Найпопулярніші серед них — народний хореографічний ансамбль «Галатея» та народний вокальний ансамбль «Калинка». За роки свого існування вони вже неодноразово доводили свою унікальність на всеукраїнських та обласних конкурсах.

po3

Не менш популярні у закладі напрями — образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво. Юні художники можуть спробувати себе у різних видах живопису, або ж у ролі скульпторів. Також їм пропонують навчитися виготовляти іграшки власними руками, прикраси з бісеру та багато іншого. Шанувальників театрального мистецтва може зацікавити гурток «Театр казок». Розкрити талант поета або письменника допоможуть у гуртках художнього слова. В БДЮТ буде цікаво не тільки творчим натурам, тут є і спортивні секції — карате, хортинг танастільний теніс. Проте, здебільшого вони працюють не на території закладу, а при міських школах. І це далеко не весь список напрямів, які є в Будинку дитячої та юнацької творчості.

Якщо ви не можете визначитись, що найбільше підходить вашій дитині, допоможе психолог, розповідає Валентна Павлученко. «Ті, хто хоче, спілкуються з психологом, проводяться тести, визначаються, які б напрямки для дитини були б сприятливими. Даються поради і відповідно вибирається той напрям, той гурток, який підходить дитині та подобається батькам. Це не стільки навчання, як більше виховання, це душа. Дитина має хотіти ходити, бо змушувати малювати, танцювати чи співати — це не правильно. Це тільки треба мати бажання», —каже керівник закладу.

po4

ЯК ЗАПИСАТИСЯ?

Навчальний рік в обох закладах такий же, як і в загальноосвітніх школах — з вересня по кінець травня. Проте, записатися в гуртки можна в будь-який час, за наявності місць в групах. При цьому фахівці не рекомендують посеред року починати відвідувати такі гуртки, як танці або хоровий вокал, адже дитині може бути складно підлаштуватись під вже існуючу програму. Безкоштовно навчатися у гуртках можуть діти від 3 років до 21. Аби записатися — необхідно мати при собі свідоцтво про народження дитини та медичну довідку (остання для хореографічних гуртків та спортивних секцій). Отже, як ми побачили, юних броварчан є чим зайняти в місті. І це ще не все. Про дитячі та юнацькі спортивні школи і Броварське навчально-виховне об’єднання читайте внаступних номерах «Громадського ревізора».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ